19.09.2022
Porażka rezerw w KoleKolejne spotkanie ligowe piłkarze rezerw Polonii Środa rozgrywali w sobotę 17 września a och rywalem był lider ligowej tabeli Olimpia Koło.
Po raz kolejny nasz zespół ma problem z koncentracją w pierwszym kwadransie meczu. Przeciwnik zaskoczył nas już w 4 minucie. Rzut rożny, brak odpowiedniego krycia w polu karnym i już na samym początku przegrywamy 1:0. Wydawałoby się, że zimny prysznic obudzi naszą drużynę, jednak przez pierwsze pół godziny to Olimpia jest niemal bez przerwy przy piłce i nie pozwala nam wejść na swoją połowę. Na 15 minut przed końcem pierwszej połowy zaczynamy nieśmiało atakować przeciwnika, ale w żaden sposób nie potrafimy poważnie zagrozić bramkarzowi gospodarzy.
Na drugie 45 minut wyszliśmy bardzo zmotywowani. Próbujemy wysoko pressować przeciwnika, zbierać drugie piłki i szybciej rozgrywać piłkę na połowie Olimpii. Nic nie wskazywało na to, że przy takiej grze za chwilę będziemy przegrywać 0-2, jednak w 58 minucie nie przypilnowaliśmy odpowiednio napastnika gospodarzy w polu karnym, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska i pokonał strzałem głową Mateusza Janczara. Nasi zawodnicy dalej atakowali, nie odstawiali nogi, ale mimo to nie potrafimy stworzyć sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola, a przeciwnik, mimo że nie zagraża zbyt często naszej bramce, wykorzystuje swoje okazje. W 73 minucie gubimy krycie w polu karnym przy rzucie różnym i przegrywamy już 0-3. Ostatnie minuty należą do nas, próbujemy strzelić honorową bramkę, ale brakuje nam albo dobrego dogrania do lepiej ustawionych kolegów albo naszym uderzeniom brakuje jakości. Ostatecznie przegrywamy ten mecz 0:3.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Mamedov, Michalak, Janoś, Łasocha, Kaczmarek, Kaźmierczak H., Michalak F., Rosiak, Szymczak, Kultys.
Na zmiany weszli: Pogonowski, Włodarczak, Budnik, Rubach, Stelmaszyk, Rozin.
Najnowsze aktualności
-
10.06.2022
Bez punktów w Przodkowie
W meczu 33 kolejki III ligi grupy drugiej piłkarze Polonii Środa udali się na Kaszuby do Przodkowa na spotkanie z tamtejszym GKS-em.
-
09.06.2022
Zwycięstwo przybliżyło do baraży (2008)
W zaległym meczu 6. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska wysoko pokonała Rawię Rawicz aż 7:0 (2:0). Bramki dla naszego zespołu strzelali Paweł Sarna - dwie, Aleksander Krause, Mikołaj Kowalski, Mikołaj Szymański, Wiktor Motyl oraz Jakub Michalak. Swój ostatni mecz rozegrał już KKS 1925 Kalisz, który pokonał Polonię 1912 Leszno. To oznacza, że jeśli Poloniści pokonają w sobotę GKS Grębanin to awansują do pierwszego etapu baraży o awans do Centralnej Ligi Juniorów U15!
Mecz z GKS-em Grębanin zostanie rozegrany w sobotę 11 czerwca o godzinie 12:00 na płycie głównej Stadionu CSiR.
-
09.06.2022
Młodziczki: 5 punktów w Racocie
W ostatnim turnieju ligowym rozegranym w Racocie młodziczki Polonii Środa Wielkopolska wywalczyły pięć punktów. Nasze zawodniczki pokonały 2:0 PKS Racot, a także bezbramkowo remisowały z Medykiem Konin oraz Juna-Trans Stare Oborzyska.
-
09.06.2022
Akademia: Harmonogram meczów (11-12 czerwca)
Powoli drużyny akademii KS Polonia Środa Wielkopolska zbliżają się ku końcowi rozgrywek ligowych. Dla kilku naszych zespołów najbliższe mecze będą bardzo istotne dla układu ligowej tabeli, zwłaszcza w ligach wojewódzkich. Bardzo ważne spotkanie mają przed sobą trampkarze (rocznik 2008), którzy walczą o zwycięstwo w rozgrywkach. W środę podopieczni Przemysława Otuszewskiego wygrali aż 7:0 z Rawią Rawicz, a w weekend ich rywalem będzie GKS Grębanin.
-
08.06.2022
W piątek do Przodkowa
Stosunkowo mało czasu na świętowanie mają piłkarze Polonii Środa po wtorkowym zwycięstwie w Wielkopolskim Pucharze Polski. Bo już w piątek 10 czerwca nasz zespół czeka kolejne spotkanie. Tym razem będzie to mecz trzeciej ligi w którym poloniści zmierzą się z GKS Przodkowo a mecz odbędzie się na boisku rywali.
-
08.06.2022
Zagrali w turnieju Red Box (2015)
W sobotę zespół skrzatów Polonii Środa Wlkp. 2015 brał udział w turniejowym graniu organizowanym przez Akademię Piłkarską RedBox na stadionie przy ul. Promienistej w Poznaniu. Gry sprawiły wszystkim wiele radości. Nasza drużyna mierzyła się z takimi zespołami jak Warta Poznań, PKS Racot, Lipno Stęszew, UKS Talent, czy Red Box Akademia Piłkarska.
-
08.06.2022
19. miejsce w Steel Cup 2022 (2013)
Zespół żaków starszych rywalizował w weekend w międzynarodowym turnieju Steel Cup 2022 w Zakopanym. Wśród 36 bardzo silnych drużyn Poloniści zajęli dobre 19. miejsce. Nasi zawodnicy mieli okazję rywalizować z takimi markami jak NK Lokomotiva Zagrzeb, Stoke City FC, Barça Academy Warszawa, FK AS Trenčín, Jagiellonia Białystok czy Stal Rzeszów. Drugi zespół wziął udział w ligowym turnieju rozgrywanym w Kórniku.
-
08.06.2022
Turnieje ligowe w Kórniku i Śremie (2012)
Sobotnie przedpołudnie Poloniści z rocznika 2012 spędzili aktywnie. O godzinie 9:00 młodzi piłkarze wzięli udział w turniejach orlików w Kórniku i Śremie, Podczas gier podopieczni trenerów Radosława Falgiera i Pawła Hoffmanna pokazali się z bardzo dobrej strony.



























































