OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

04.10.2021

Porażka polonistów w Skórzewie (2006)

W sobotę 2 października juniorzy młodsi rocznika 2006 w meczu 8 kolejki wyjechali do Skórzewa na kolejny mecz ligowy. Było to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej tej jesieni. W sierpniu w Środzie górą byli poloniści wygrywając skromnie 1-0.

Rewanż udanie wyszedł gospodarzom zawodów, którzy wygrali ten mecz zasłużenie 4-2. Niestety w szeregach naszego zespołu brakowało odpowiedniego podejścia do meczu, po bardzo dobrym spotkaniu sprzed tygodnia w Baranowie nie pozostało za wiele. Zabrakło jakości i podejmowania dobrych decyzji co w prosty sposób wykorzystał przeciwnik, który w 12 min prowadził już 2-0 po własnych błędach polonistów. W obronie zespół grał słabo brakowało komunikacji, dobrego otwarcia. Z kolei w drugiej linii nie było wyjścia na pozycję, zespół grał na stojąco a to  przełożyło się na brak sytuacji pod polem karnym gospodarzy. Przebudzenie naszego zespołu nastąpiło dopiero przy stanie 3-0 dla Canarinhos, gdzie Jakub Wawroski zdobył kontaktową bramkę dla Polonii z rzutu karnego. Niestety jeszcze przed przerwą rywale podwyższyli prowadzenie na 4-1. Druga połowa nieco lepsza z minimalnym wskazaniem dla naszego zespołu, ale tym razem zabrakło zakończenia akcji celnym strzałem do bramki przeciwnika. Nasi zawodnicy razili nieskutecznością i nie mieli pomysłu co zrobić z piłką w okolicy pola karnego i pomimo bramki zdobytej przez Janka Wójkiewicza w 67 min nie udało się już w żaden sposób pokonać bramkarza ze Skórzewa. Poloniści przegrali na własne życzenie, praktycznie pierwsze 45 minut było przespane na boisku. Trudno tutaj szukać tłumaczeń po prostu takie słabe mecze się zdarzają i najwięcej uczą. Teraz na treningach przyjdzie czas na wyciągnięcie wniosków, aby w kolejnym spotkaniu w Środzie z AKF Poznań zagrać o zwycięstwo i przede wszystkim narzucić swój własny styl a nie podporządkowywać się pod rywali.

Polonia zagrała w składzie:

D. Kaczmarek – P. Hładyszewski, J. Płonka, O. Górski, K. Mielcarek, O. Oboda, K. Biadała, J. Wójkiewicz, K. Manicki, J. Łoda, J. Wawroski – K. Kruk, J. Zaganiaczyk, A. Wyderkiewicz, K. Bartkowiak, K. Bartkowiak, R. Kozica, S. Dębowski, M. Nabiałek.

Najnowsze aktualności

  • 19.11.2024

    Runda rewanżowa czas start

    Choć w zeszłym tygodniu piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali ostatnie spotkanie rudny jesiennej sezonu 2024/25 w trzeciej lidze nie oznacza to końca grania dla polonistów w tym roku. Już w niedzielę podopieczni Macieja Rozmarynowskiego w spotkaniu 18 kolejki trzeciej ligi podejmą na własnym boisku Vinetę Wolin. W meczu pierwszej rundy pomiędzy oboma zespołami górą była Polonia Środa wygrywając 2:1.

  • 19.11.2024

    Orlicy zagrali w turnieju charytatywnym (2015)

    W niedzielę 17 listopada dwa zespoły Polonii 2015 wzięły udział w turnieju halowym w Baranowie, podczas którego rywalizowały z drużynami złożonymi z zawodników urodzonych w 2014 oraz 2015 roku. Głównym celem turnieju było wsparcie Antosia, cierpiącego na nietypową chorobę - zespół PANS.

    "Cieszymy się, że mogliśmy pomóc koledze robiąc to co lubimy, czyli grając w piłkę. Uczestnicząc w takich turniejach uczymy naszych adeptów, że pomóc drugiemu człowiekowi jest bardzo ważna."

  • 19.11.2024

    Sparingowa porażka z Ostrowskim KS (2013)

    W sobotni poranek zespół Polonii 2013 II rozegrał grę kontrolną z Ostrowskim Klubem Sportowym. Młodzi Poloniści z dużym zaangażowaniem rywalizowali z gośćmi, ale musieli tego dnia pogodzić się z przegraną. Bramkę dla naszego zespołu strzelił Mikołaj Jung.

  • 18.11.2024

    Porażka w Lesznie (2013)

    Polonia 2013 zakończyła rundę jesienną wyjazdową porażką 1:5 (0:2) z zespołem Polonii 1912 Leszno. Jedynego gola dla Polonii strzelił Mikołaj Kaczałka. Nasz zespół zakończył jesienne rozgrywki na 4. miejscu w tabeli.

  • 18.11.2024

    Zwycięstwo z AT Krotoszyn (2012)

    Bardzo udany weekend ma za sobą rocznik 2012, który wysoko wygrał oba swoje mecze. W 1. lidze wojewódzkiej drużyna wygrała 9:1 (5:0) z Akademią Talentów Krotoszyn i obecnie zajmuje 2. miejsce w tabeli. Poloniści tracą jeden punkt do Polonii 1912 Leszno, ale mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Kotwicą Kórnik. Drugi zespół wygrał 12:0 (5:0) z Liderem Swarzędz i rozgrywki 1. ligi okręgowej zakończył na czwartym miejscu.

  • 18.11.2024

    Trzy punkty w Kórniku (Juniorki)

    Nasze juniorki rozegrały w sobotę mecz 2. ligi okręgowej trampkarzy z zespołem chłopców Kotwicy Kórnik 2011. Polonistki wygrały 3:1, choć do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Dziewczyny wyszły na prowadzenie tuż po przerwie, a w końcówce spotkania dołożyły jeszcze dwa trafienia, na do gospodarze odpowiedzieli tylko jednym golem. We wtorek Polonia rozegra ostatni mecz, w którym podejmie dziewczyny z Warty Poznań.

  • 18.11.2024

    Nieudane zakończenie rundy (2011)

    Oba zespoły rocznika 2011 zakończyły w weekend rozgrywki. Pierwszy zespół przegrał 0:5 z Polonią 1912 Leszno, ale w tabeli został sklasyfikowany na 12. miejscu i zapewnił sobie utrzymanie w 1. lidze wojewódzkiej. Druga drużyna wsparta chłopakami z rocznika 2013 przegrała 2:13 z Koziołkiem Poznań, a bramki strzelili Marcin Buczak i Szymon Kiciński. Nasz zespół zajął 2. miejsce w 1. lidze okręgowej.

  • 18.11.2024

    Wyrwany punkt w końcówce (2010)

    W ostatnim meczu 1. ligi okręgowej trampkarzy C1 zespół Polonii 2010, który już wcześniej zagwarantował sobie zwycięstwo w rozgrywkach i awans do 2. ligi okręgowej, zremisował 3:3 (0:1) z Błękitnymi Owińska. Do 70. minuty Poloniści przegrywali 1:3, ale dzięki dwóm trafieniom z końcówki spotkania zdołali doprowadzić do wyrównania.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.