06.09.2016
Porażka na inaugurację (2006)W sobotę 03.09.2016 o godzinie 11.00. na boisku w Poznaniu przy ul. Przybyszewskiego pierwsza drużyna orlika młodszego rozegrała pierwsze spotkanie po reorganizacji rozgrywek o mistrzostwo Ligi Orlika E1 z zespołem Poznaniak Poznań. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3-1. Bramkę dla Polonii Środa zdobył Szymon Rauhut. W lidze zagra 12 zespołów. Każda z drużyn rozegra 11 spotkań w rundzie jesiennej oraz 11 spotkań w rundzie wiosennej. Po podsumowaniu jeden zespół zostanie zwycięzcą a trzy zespoły zostaną zdegradowane do II ligi. W lidze tej nie ma już słabych zespołów, każdy mecz będzie bardzo trudnym i wymagającym spotkaniem.
Pierwszym rywalem był zespół Poznaniaka Poznań, przeciwnik znany młodym Polonistom. Trener zespołu Leszek Maźwa założył otwartą grę i bardzo ofensywną. Drużyna rozpoczęła mecz zgodnie z założeniami budując akcje od własnej bramki. Był to pierwszy mecz po przerwie wakacyjnej i było widać u chłopców dość duży stres. Gra w pierwszej połowie wyglądała dobrze, niestety nie uniknęliśmy dwóch strat przy wyprowadzaniu piłki które gospodarze wykorzystali bezlitośnie i prowadzili 2-0. Poloniści pokazali charakter bo w pierwszej połowie stworzyli sobie kilka wyśmienitych okazji, jedną z nich wykorzystał Szymon Rauhut dobijając strzał Jakuba Wawroskiego. W ostatniej sekundzie pierwszej połowy przepiękny strzał głową oddał Jędrzej Kusza, piłka zmierzała w samo okienko bramki, bramkarz natomiast pokazał piękną interwencję i strzał obronił.
Druga połowa rozpoczęła się od ataków Polonii Środa, chęć zdobycia kolejnych bramek była ogromna. Zawodnicy Polonii grali bardzo wysoko, dwoili się i troili jednak bramka wpaść nie chciała. Bramkarz Poznaniaka bronił wyśmienicie, warto wspomnieć iż jest zawodnikiem kadry Wielkopolski. W końcówce spotkania Poznaniak przeprowadził jedną z nielicznych kontr po której zdobył bramkę i ustalił wynik spotkania na 3-1. Brawa należą się wszystkim chłopakom którzy wchodząc na boisko walczyli na maksimum swoich możliwości.
Kolejne spotkanie Polonia Środa I rozegra 11.09.2016 o godz. 11.00 na boisku w Poznaniu ul. Harcerska 5 gdzie rywalem będzie zespół Akademii Kreatywnego Futbolu Poznań. Wszystkich kibiców zapraszamy do dopingu.
Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Tomaszewski S, Kusza J, Dawicki M(k), Kruk K, Nowakowski M, Oboda O, Rauhut Sz, Wawroski J, Grajek K, Wójkiewicz, Manicki K, Hładyszewski P.
Najnowsze aktualności
-
15.11.2022
Zakończenie rundy jesiennej
W sobotę 19 listopada piłkarze Polonii Środa rozegrają ostatnie spotkanie ligowe w rundzie jesiennej sezonu 2022/23. Tym razem do naszego miasta przyjedzie Stolem Gniewino. Rywali czeka bardzo daleka podróż bo Środę Wielkopolską i Gniewino dzieli 360 kilometrów.
-
14.11.2022
Zwycięstwo w Gniezno Cup (2013)
W piątek orlicy młodsi Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013) rywalizowali w turnieju halowym Gniezno Cup dla rocznika 2012 o Puchar Burmistrza Gniezna - Pana Tomasza Budasza.
-
14.11.2022
Zwycięstwo z Centrą (2011)
Bardzo udany weekend ma za sobą drużyna młodzików młodszych w Lidze Wojewódzkiej. Podopieczni Kamila Kudły rozegrali dwa mecze i zdobyli w nich cztery punkty, czyli więcej niż w dotychczasowych dwunastu spotkaniach! W czwartek Poloniści zremisowali z SMS AP Reissa Ślesin 1:1, natomiast w niedzielę wygrali 2:1 z trzecią drużyną ligi - Centrą 1946/Akademią Krecika Ostrów Wielkopolski! Gola na wagę trzech punktów nasz zespół zdobył w ostatniej minucie gry! Niestety ostatecznie Polonia spadła jednak do 1. Ligi Okręgowej.
-
14.11.2022
Walczą o awanse (2010)
Trzy spotkania w ubiegłym tygodniu rozegrali młodzicy starsi Polonii Środa Wielkopolska. Pierwszy zespół, który walczy o awans do Ligi Wojewódzkiej, we wtorek pokonał na wyjeździe Huragan Pobiedziska 2:1, choć do przerwy przegrywał 0:1. Gole na wagę niezbędnych trzech punktów zdobył Łukasz Miszkiewicz.
Drugi zespół walczący o awans do 1. Ligi Okręgowej najpierw zremisował z Avią Kamionki, a następnie pokonał rywala w walce o promocję do wyższej klasy - AP Oborniki - 3:0.
-
14.11.2022
Dwanaście goli z Trzynastką (2009)
W spotkaniu 13. kolejki 1. Ligi Okręgowej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała aż 12:0 z Poznańską 13 Poznań. Nasz zespół dominował od początku do końca spotkania. W drużynie zadebiutowała Amelia Guzenda, na co dzień występująca w roczniku młodszym - zaliczyła tego dnia dwie asysty.
-
14.11.2022
Polonia zwycięzcą Ligi Wojewódzkiej! (2006)
W ostatnim meczu Ligi Wojewódzkiej zespół Polonii Środa Wielkopolska pokonał 5:2 (2:0) KKS 1925 Kalisz i zapewnił sobie zwycięstwo w rozgrywkach grupy południowej! Podopieczni Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka zgromadzili 31 punktów w czternastu meczach i o dwa punkty wyprzedzili Jarotę Jarocin!
-
14.11.2022
Akademia: Wyniki meczów (12-13 listopada)
Bardzo udany weekend mają za sobą nasze drużyny młodziezowe, które jeszcze rywalizują w rozgrywkach ligowych!
Juniorzy młodsi w decydującym o mistrzostwie meczu z KKS-em 1925 Kalisz nie zawiedli i wygrali 5:2. Oznacze to, iż wygrali swoją grupę Ligi Wojewódzkiej!
Kolejnym zwycięstwem swój awans do Ligi Wojewódzkiej przypieczętowali trampkarze młodsi, którzy na własnym boisku nie dali szans Poznańskiej 13 Poznań, gromiąc ją aż 12:0!
Zespół młodzików starszych rywalizujący w 2. Lidze Okręgowej rozegrał w weekend dwa spotkania, zdobywając w nich cztery punkty.
Świetny weekend mają za sobą również młodzicy młodsi, którzy z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej. Tym razem zremisowali z SMS APR Ślesin i pokonali Centrę 1946/Akademię Krecika Ostrów Wielkopolski!
-
14.11.2022
Przesądziła jedna bramka
W ostatnim jesiennym meczu sezonu 2022/23 na własnym stadionie piłkarze Polonii Środa podejmowali uznaną w świecie piłkarskim markę jaką jest Górnik Konin.



























































