28.01.2019
Poloniści po obozieW sobotę piłkarze trzecioligowej Polonii Środa zakończyli tygodniowy obóz dochodzeniowy. Zakończyli dość nietypowo. Ostatnim akcentem miał być bowiem mecz towarzyski z Unią Swarzędz. Jednak ze względu na opady śniegu mecz nie doszedł do skutku.
Przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2018/19 piłkarze Polonii Środa rozpoczęli we wtorek 8 stycznia. Od samego początku było wiadomo że cały okres przygotowawczy podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego spędzą na obiektach w naszym mieście. Dodatkowo od 21 stycznia do 27 stycznia nasz zespół miał zaplanowany obóz dochodzeniowy. W sumie w tym czasie poloniści trenowali dwa razy dziennie wykorzystując do tego celu boisko lekkoatletyczne przy Zespole Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp. (głównie na treningi biegowe), boisko hokejowe w Środzie Wlkp., boisko typu orlik, a także boisko ze sztuczną nawierzchnią w Swarzędzu. Dodatkowo poloniści mieli specjalistyczne treningi w Centrum Aktywności gdzie pod okiem trenera personalnego Macieja Mielcarka przelewali litry potu podczas zajęć croosfitowych. Średzki szkoleniowiec Krzysztof Kapuściński jest zadowolony z pracy jaką podczas obozu wykonali jego podopieczni: „Podczas całego okresu przygotowawczego bardzo ciężko pracowaliśmy. Zawodnicy trenowali dwa razy dziennie. Mieliśmy do dyspozycji średzkie obiekty które staraliśmy się jak najlepiej wykorzystać. Podczas obozu zimowego pracowaliśmy głównie nad mocą tlenową. Ale każdego dnia były także zajęcia z piłkami czy to na boisku czy na orliku. Z pracy jaką zawodnicy wykonywali jestem bardzo zadowolony.”. Średzki szkoleniowiec nie ukrywał jednak że jedynym mankamentem tych przygotowań był brak pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią na każdym treningu: „szkoda że nie mieliśmy do dyspozycji pełnowymiarowej sztucznej nawierzchni na każdy trening. Musieliśmy się dostosować do tego co mamy i uważam że tak to wszystko udało się połączyć że pierwszą część okresu przygotowawczego zrealizowaliśmy w 100%.”. Ostatnim akcentem obozu przygotowawczego miał być mecz kontrolny z czwarto ligową Unią Swarzędz. Niestety tego spotkania nie udało się rozegrać. Plany obu zespołom pokrzyżowała pogoda i silne opady śniegu. Brak tego meczu tak skomentował nasz trener: „na pewno zawodnicy chcą grać. Niestety boisko w Swarzędzu nie nadawało się do gry. Na szczęście udało się załatwić przesunięcie tego meczu na środę 30 stycznia na godzinę 17:00.”
Przed polonistami jeszcze ponad miesiąc zimowych przygotowań. W tym okresie nasz sztab szkoleniowy chce głównie pracować nad taktyką i systemem gry. Dodatkowo poloniści sporo będą pracować nad zgraniem poszczególnych formacji. Ostatnim akcentem zimowych przygotowań będzie wprowadzanie do zespołu kolejnych młodych zawodników. Cały luty upłynie pod znakiem sparingów. A mecze kontrolne poloniści mają zaplanowane naprawdę z ciekawmy rywalami jak choćby Odra Opole czy Chrobry Głogów.
Do rozgrywek ligowych nasz zespół powróci na początku marca.
Najnowsze aktualności
-
28.08.2022
Kłos lepszy od rezerw Polonii
W meczu trzeciej kolejki V ligi grupy 2 drugi zespół Polonii Środa podejmował na własnym boisku rywala zza miedzy zespół Kłosa Zaniemyśl.
-
29.08.2022
Wyniki meczów drużyn akademii (27/28 sierpnia)
Sezon piłkarski 2022/2023 rozkręca się na dobre. Nasze zespoły odniosły w weekend trzy zwycięstwa w meczach ligowych oraz jedną porażkę. Kolejne pewne zwycięstwo odnieśli trampkarze starsi, którzy tym razem 4:1 pokonali na wyjeździe Amber Kalisz. Swoje rozgrywki zainaugurowali w weekend trampkarze młodsi. Spotkanie pierwszego zespołu zostało przełożone, ale druga drużyna wygrała aż 20:0 w Nekli. Pierwsze zwycięstwo w lidze wojewódzkiej odnieśli młodzicy młodsi, którzy w Jarocinie pokonali 6:3 UKS AP Reissa.
-
28.08.2022
Bilety na Motor
Od meczu 1/32 Fortuna Puchar Polski w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Motor Lublin dzielą nas tylko 3️⃣ dni...
-
27.08.2022
Derby dla Polonii
W meczu piątej kolejki trzeciej ligi grup drugiej piłkarze Polonii Środa mierzyli się w Jarocinie z tamtejszym zespołem Jaroty. Lokalne derby które rządzą się swoimi prawami zwiastowały spore emocje dla kibiców.
-
26.08.2022
Akademia: Harmonogram meczów (27-28 sierpnia)
Kolejne zespoły wznawiają rozgrywki ligowe w nadchodzący weekend. Swoje pierwsze mecze rozegrają trampkarze młodsi oraz grupa druga młodzików młodszych. Ligę zainaugurować mieli także młodzicy starsi, ale mecz grupy pierwszej został przełożony, a rywal drugiego zespołu wycofał się z rozgrywek. O kolejne trzy punkty w Kaliszu zawalczą trampkarze starsi, reprezentujący Polonię w I lidze wojewódzkiej.
-
26.08.2022
Kolejne wysokie zwycięstwo juniorów (2006)
W meczu 3. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska odniosła kolejne w tym sezonie wysokie zwycięstwo. Tym razem podopieczni Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka aż 6:0 (4:0) pokonali na wyjeździe Wartę Kramsk. Bramki dla Polonistów strzelali: Oskar Popis - dwie, Kacper Manicki, Maksymilian Łoniewski, Jakub Płonka oraz Michał Bańkowski.
-
26.08.2022
Sponsorzy główni Polonii Środa
Mamy przyjemność przedstawić głównych sponsorów sekcji piłki nożnej KS Polonia Środa Wielkopolska na sezon 2022/2023 . Sponsorami głównymi są: Stadler Środa sp. z o.o., Ferma Drobiu Adaszak Tomasz Adaszak , JarzyNove Sp. z o.o. Sp.K., Powiat Średzki i Urząd Miejski w Środzie Wielkopolskiej.
-
25.08.2022
Sparingowa wygrana z Meblorzem Swarzędz (2009)
W rozegranym w środę meczu sparingowym trampkarze młodsi Polonii wygrali 9:1 z Meblorzem Swarzędz. Podopieczni Miłosza Twardowskiego i Marcina Parusa zagrali w mocno eksperymentalnych zestawieniach, a kilku zawodników dostało wolne od grania po intensywnych tygodniach - w zamian dostali zadanie przeprowadzenia analizy meczu. Bramki strzelali: Krzysztof Maciejewski - trzy, Sebastian Grządzielewski - dwie, Stanisław Solarski - dwie, Wiktor Rozwora oraz Dawid Gołębiak.

























































