17.03.2021
Poloniści na turnieju w Gorzowie (2012)W niedzielę młodzi Poloniści z rocznika 2012 rywalizowali w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Gorzowie Wlkp. W turnieju rywalizowało 18 zespołów z 4 województw. Turniej rozgrywany był w formule 7x7, spotkania rozgrywały były na 4 boiskach równocześnie, a każde z nich trwało 15 minut.
W fazie wstępnej Poloniści trafili do grupy C, gdzie osiągnęli następujące wyniki:
Młode Talent Toruń – Polonia Środa 1:0
Progres Gorzów Wlkp. – Polonia Środa 0:3
Polonia Środa – Żaki Szczecin 2:1
Polonia Środa – Błękitni Stargard 4:1
Arkonia Szczecin – Polonia Środa 2:0
Powyższe wyniki sklasyfikowały Polonistów na 3 miejscu, co oznaczało grę w Lidze Europy. W tym etapie podopieczni Trenerów Radosława Falgier i Adriana Błaszaka okazali się niepokonani i w klasyfikacji końcowej zostali zwycięzcami rozgrywek Ligi Europy.
W fazie Ligi Europy Poloniści osiągnęli następujące wyniki:
Polonia Słubice – Polonia Środa 1:2
Orzeł Międzyrzecz – Polonia Środa 2:2
Polonia Środa – Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra 1:0
Polonia Środa – Falubaz Zielona Góra 4:2
Warto podkreślić, że każdy z naszych 12 zawodników biorących udział w niedzielnych zmaganiach rozegrał równą ilość minut podczas których występował na kilku pozycjach. Dodatkowo niemal każdy z nich wpisał się na listę strzelców turnieju. Niedzielna rywalizacja był podsumowaniem bloku treningowego poświęconemu prowadzeniu piłki. Trenerzy kładli główny nacisk na elementy decyzyjności przy wejściu w drybling, używaniu obu nóg do prowadzenia piłki i technikę wykonywanego prowadzenia. Zawodnicy chętnie i odważnie prowadzili piłkę, próbowali budować grę, poszukiwali możliwie najlepszych decyzji do podjęcia. Zawodnicy potrafili odbudowywać swoje pozycje wychodząc na pozycje podczas otwarcia gry przez bramkarza. Podania otwierające były kierowane do zawodników, którzy wypracowali dogodne pozycje boiskowe. Zawodnicy tworzyli linie podania, stwarzając tym samym możliwości współpartnerom do podjęcia decyzji boiskowych. Wszyscy zawodnicy podczas prowadzenia piłki szukali wolnej przestrzeni.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Antek Skowroński, Marcin Bartkowiak, Dominik Łakomy, Franek Ratajczak, Bartek Furmański, Adam Walczak, Piotr Nowaczyk, Kewin Kroll, Patryk Majchrzak, Daniel Burak, Maciej Stachowiak oraz Oskar Limański
Najnowsze aktualności
-
06.04.2014
Skrót meczu Polonia - Unia
Zapraszamy do obejrzenia skrótu sobotniego spotkania piłkarzy Polonii z Unią Swarzędz. Niestety nie udało się naszej drużynie odnieść zwycięstwa i podzielili się z unitami punktami.
-
06.04.2014
Fotorelacja z meczu Polonia - Unia
Dostępna jest już fotorelacja z sobotniego meczu 22. kolejki III ligi w którym średzka Polonia zremisowała 1:1 z Unią Swarzędz.
-
05.04.2014
Wyniki 22. kolejki III ligi
Po 22. kolejka na czele trzeciej ligi nadal Sokół Kleczew, który tym razem rozgromił Noteciankę Pakość 6:0. Z walki o awans nie rezygnuje Lech II Poznań. Rezerwy poznańskiego Lecha zwyciężyły Włocłavie Włocławek 3:1.
-
05.04.2014
Ten remis boli
Tylko remisem zakończyło się spotkanie 22. kolejki III ligi pomiędzy Polonią Środa wielkopolska, a Unią Swarzędz. Poloniści na prowadzenie wyszli w 77. minucie po golu Michała Stańczyka. Wyrównał siedem minut później Marek Gołembowski.
-
05.04.2014
III liga bez Fogo Luboń
Fogo Luboń nie zagra już w trzeciej lidze. Po niepełnych dwóch sezonach występów na trzecim froncie lubońscy działacze w czwartek podjęli decyzję o wycofaniu zespołu seniorów z rozgrywek.
-
03.04.2014
Rozgrywki młodzieży
Pięć zespołów młodzieżowych naszego klubu rozegra w najbliższy weekend mecze ligowe.
-
03.04.2014
Z Unią Swarzędz na własnym terenie
W meczu 22. kolejki o mistrzostwo III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze średzkiej Polonii podejmować będą na własnym boisku Unię Swarzędz.





















































