19.09.2020
Polonia zwycięża w meczu na szczycieW sobotę 19 września w Stężycy doszło do prawdziwego pojedynku na szczycie. Naprzeciwko siebie stanęły dwie niepokonane ekipy Polonia Środa i Radunia Stężyca.
Licznie tego dnia zgromadzenie kibice na przepięknym stadionie w Stężycy w pierwszej części spotkania nie obejrzeli bramek. Oba zespoły starał się atakować bramkę rywala ale w głównej mierze skupiały się na zabezpieczeniu swojej defensywy. Ze strony Polonii Środa najbliższy szczęścia był Krystian Pawlak po którego uderzeniu w 9 minucie z rzutu wolnego piłka obiła poprzeczkę bramki rywali. Ze strony Raduni sporo zagrożenie było po dośrodkowaniach w pole karne szczególnie tych idących z prawej strony boiska gdzie do trzydziestej minuty grał Michał Miller, a od trzydziestej minuty Wojciech Fadecki. Jednak do końca pierwszej połowy żaden z zespołów nie skierował piłki do bramki rywali i na przerwę oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.
Po zmianie stron Polonia odważniej zaatakowała rywala. Nasz zespół nie pozwalał Raduni rozwinąć skrzydeł samemu groźnie atakując. W 58 minucie Luis Henriquez ograł Rafała Kosznika i świetnym podaniem uruchomił Krzysztofa Biegańskiego. Prawy pomocnik Polonii minął bramkarza Radunii i mimo sporej odległości od bramki pewnym strzałem skierował piłkę do bramki rywali. Podrażniona Radunia ruszyła do ataków ale zespół Polonii skutecznie i z wielkim poświęceniem bronił dostępu do swojej bramki. Dodatkowo zespół trenera Letniowskiego od 67 minuty musiał grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Pawła Wojowskiego za uderzenie bez piłki naszego zawodnika. Do końca spotkania poloniści grający z wielkim zaangażowaniem rozbijali ataki rywala by po końcowym gwizdku świętować zwycięstwo na środku boiska.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Kozłowski, Borucki, Onsorge, Henriquez, Kujawa, Zgarda, Sobkowiak (70` Szynka), Buczma (70` Ceglewski) , Biegański (85` Słabikowski), Pawlak (89` Górzyński)
Radunia wystąpiła w składzie: Woźniak – Kosznik, Czekaj, Murawski, Wojowski, Deja, Letniowski, Szuprytowski, Fadecki, Retlewski, Miller.
Bramki: Biegański (58`)
Żółte kartki: Borucki, Zgarda – Retlewski
Czerwona kartka: Wojowski (67`)
Najnowsze aktualności
-
15.04.2025
Drugie zwycięstwo orlików (2014)
Kolejne wysokie zwycięstwo odnotowała Polonia 2014 w 2. lidze okręgowej młodzików D2. Na boisku CTP2 zespół Kamila Kudły i Łukasza Żeglenia pokonał 9:0 (3:0) drużynę Zjednoczonych Września, która także składa się z chłopców urodzonych w 2014 roku. Trzy bramki dla Polonii strzelił Karol Krawczewski, po dwie Jakub Narolski i Stanisław Szyszka, a jedną Bruno Gruszczyński. Ostatni gol to trafienie samobójcze zawodnika Zjednoczonych.
-
15.04.2025
Udany wyjazd do Ostrowa (2013)
Bardzo dobry mecz rozegrała Polonia 2013 w Ostrowie Wielkopolskim. Nasz zespół pokonał tam wicelidera rozgrywek 5:2 (1:1)! Świetną skutecznością popisał się Jakub Przybyłek, który bramkarza rywali pokonał trzy razy, a po jednym golu dołożyli Leon Jacków oraz Marcel Hoffmann. Druga drużyna udała się do Kórnika, gdzie po pełnym emocji spotkaniu ostatecznie przegrała 3:6 (2:2). Bramki dla Polonii strzelili Michał Jakubiak - dwie, a także Maurycy Wojtaszak.
-
15.04.2025
Młodzicy na szóstkę w Krotoszynie (2012)
Z trzema punktami wróciła Polonia 2012 z Krotoszyna. Zespół Bartosza Tomaszewskiego pewnie pokonał tamtejszą Akademię Talentów 6:1 (3:0). Już w pierwszej minucie nasza drużyna wyszła na prowadzenie po golu Jeremiego Sójki i systematycznie powiększała swoją przewagę. Kolejne bramki dołożyli Jeremi Sójka, Kacper Leciej - dwie oraz Szymon Kempski, a raz do własnej siatki trafił zawodnik gospodarzy. Drugi zespół prowadzony przez Kornela Ladrowskiego po ambitnej walce przegrał 2:4 (1:2) z Orlikiem Mosina, a gole strzelali Mikołaj Biskup i Karol Marciniak.
-
15.04.2025
Minimalna porażka w Kaliszu (2011)
Trampkarze Polonii (rocznik 2011) udali się w niedzielę do Kalisza na pojedynek z KKS-em 1925. Po pełnym walki meczu ostatecznie trzy punkty wywalczyli gospodarze. Bramkę dla naszej drużyny w przegranym 1:2 meczu strzelił Oskar Różewicz. Drugi zespół rywalizujący w 1. lidze okręgowej przegrał na wyjeździe 2:8 z Canarinhos Skórzewo.
-
15.04.2025
Zrewanżować się za jesień
Ciekawie zapowiada się najbliższe spotkanie ligowe piłkarzy Polonii Środa Wielkopolska. Tym razem podopieczni Macieja Rozmarynowskiego udadzą się do Szczecina aby zmierzyć się z drugim zespołem występującej w PKO Ekstraklasie Pogoni Szczecin. Mecz odbędzie się w wielki czwartek o godzinie 17:30.
-
15.04.2025
Domowa porażka z Medykiem (Juniorki)
Zespół juniorek w weekend rozegrał dwa mecze ligowe. W sobotę podopieczne Elżbiety Nowicz i Weroniki Rychlewskiej mierzyły się z Medykiem Konin i mimo ambitnej walki przegrały 2:4 (0:1). Gole dla Polonii strzelały Julia Wawroska i Blanka Olejnik. W niedzielę pozostałe dziewczyny wspierane przez chłopaków z rocznika 2012 rywalizowały z drużyną Olympique Poznań w meczu 2. ligi okręgowej C2. Polonia długo prowadziła, ale goście w końcówce rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść.
-
15.04.2025
Zwycięstwo z Mieszkiem (2010)
Kolejne przekonujące zwycięstwo odniosła Polonia 2010. W miniony weekend zespół prowadzony przez trio Łopusiński-Grabowski-Furmańczyk wygrał 7:0 (4:0) z Mieszkiem Gniezno. Poloniści już po dwunastu minutach prowadzili 3:0 i w kolejnych minutach kontrolowali grę dokładając jednocześnie kolejne gole. Trzy bramki dla Polonii strzelił Łukasz Miszkiewicz, a po jednym trafieniu dołożyli Jankowiak, Klaczyński, Fórmaniak oraz Jachnik. Druga grupa w meczu 2. ligi wojewódzkiej przegrała 1:5 z Kotwicą Kórnik, z kolei trzeci zespół prowadzony przez Kornela Ladrowskiego wrócił z Kłecka z jednym punktem. Polonia na wyjeździe prowadziła 2:0 po dziesięciu minutach, ale gospodarze zdołali doprowadzić do remisu.
-
14.04.2025
Pewne zwycięstwo w Luboniu (2008)
Kolejne pewne zwycięstwo w 1. lidze wojewódzkiej B1 odniosła Polonia 2008, która na wyjeździe wygrała 4:0 ze Stellą Luboń. Poloniści już przed przerwą uzyskali trzybramkową przewagę po dwóch trafieniach Filipa Staszaka i jednym Antoniego Storozuma. Pod koniec spotkania wynik ustalił Wiktor Karolak.




























































