OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

15.04.2025

Zrewanżować się za jesień

Ciekawie zapowiada się najbliższe spotkanie ligowe piłkarzy Polonii Środa Wielkopolska. Tym razem podopieczni Macieja Rozmarynowskiego udadzą się do Szczecina aby zmierzyć się z drugim zespołem występującej w PKO Ekstraklasie Pogoni Szczecin. Mecz odbędzie się w wielki czwartek o godzinie 17:30.

Polonia Środa Wielkopolska w ostatniej kolejce efektowanie wygrała na własnym boisku z Cartusią Kartuzy 4:1 i odniosła kolejne ligowe zwycięstwo. W sumie poloniści są niepokonani od pięciu ligowych kolejek i wiosną należą do ścisłej ligowej czołówki. Po samym meczu z Cartusią dużo mówiło się o wysokiej wygranej polonistów ale też i akcjach bramkowych. Szczególnie kibicom spodobała się ta na 2:0 kiedy po rozegraniu piłki a`la Barcelona na listę strzelców wpisał się Damian Kołtański. Po tej wygranej Polonia Środa awansowała na piąte miejsce w ligowej tabeli i traci tylko 9 punktów do drugiego miejsca.

W spotkaniu z rezerwami Pogoni Szczecin poloniści będą mieli do dyspozycji wszystkich graczy będących w kadrze średzkiego zespołu a więc szkoleniowiec Polonii Środa będzie mógł dowolnie dobrać meczową dwudziestkę.

Drugi zespół Pogoni Szczecin obecnie zajmuje czwarte miejsce w lidze z dorobkiem 45 punktów. Na ten dorobek złożyło się dwanaście zwycięstwa, dziewięć remisów i tylko cztery porażki. Bilans bramkowy Pogoni to 51-34. Najlepszym strzelcem zespołu jest doświadczony i mający za sobą sporo występów w Ekstraklasie Adam Frączczak który zdobył dziewięć bramek.  W ostatniej kolejce ligowej drugi zespół Pogoni Szczecin zremisował w Swarzędzu z tamtejszą Unią 1:1.

Oba zespoły do tej pory spotkały się ze sobą siedemnaście razy. Dziewięć razy górą był zespół Polonii Środa, dwa razy padł remis, a sześć razy wygrała Pogoń. Bilans bramkowy tych spotkań to 24-23 na korzyść naszego zespołu. W spotkaniach na stadionie w Szczecinie (a do tej pory takich spotkań odbyło się siedem) trzy razy górą byli piłkarze Polonii Środa, raz padł remis, a trzy razy wygrała Pogoń. Bilans bramkowy tych spotkań to 8-12 na korzyść naszego sobotniego rywala. Z kolei w spotkaniach na Stadionie Średzkim (a do tej pory było tych spotkań dziesięć) sześć razy górą był zespół Polonii Środa, raz padł remis, a trzy razy górą byli gracze Pogoni. Bilans bramkowy tych spotkań to 16-11.

Ostatni raz oba zespoły spotkały się ze sobą w rundzie jesiennej obecnego sezonu a dokładnie 23 września 2024 roku na boisku w Środzie Wlkp. Wtedy górą był zespół Pogoni który wygrał tamten mecz 3:1. Poloniści na pewno szybko chcą o tamtym meczu zapomnieć i zrobią wszystko żeby zrewanżować się rywalom za tamtą porażkę. Ale to spotkanie na długo pozostanie w pamięci kibicom średzkiego klubu i na zawsze wpisało się w historię Polonii Środa. Wszystko za sprawą oficjalnego otwarcia Nowego Stadionu Średzkiego jakie towarzyszyło temu meczowi.

Spotkanie Polonii Środa z drugim zespołem Pogoni Szczecin odbędzie się w CZWARTEK 17 kwietnia, a jego początek zaplanowano na godzinę 17:30. Dla wszystkich sympatyków nasz klub przeprowadzi z tego wydarzenia bezpośrednią transmisję na którą już teraz zapraszamy.

Najnowsze aktualności

  • 29.04.2025

    Akademia: Zapowiedź (29.04-01.05.2025)

    Weekend majowy to nie tylko czas odpoczynku, ale także piłkarskich emocji! Na najbliższe trzy dni zaplanowano dziesięć meczów drużyn akademii, a szczególnie emocjonująca dla naszych kibiców będzie środa, bo tego dnia aż cztery mecze zostaną rozegrane na średzkich boiskach, z czego aż trzy na płycie głównej!

  • 28.04.2025

    Wysokie zwycięstwa młodzików (2013)

    Miniony weekend był bardzo udany dla obu naszych drużyn z rocznika 2013. W sobotę Polonia 2013 II wygrała domowe spotkanie z Kłosem Zaniemyśl 6:2 (2:0) i w ligowej tabeli zajmuje 2. miejsce. Bramki strzelali Michał Jakubiak - dwie, Bruno Obiegły - dwie, Cezary Lubiński oraz Ksawery Adaszak. Pierwsza drużyna wysoko, bo aż 9:0 (4:0) wygrała z drugim zespołem Polonii 1912 Leszno. Hat tricka skompletował Jakub Przybyłek, dwa razy do siatki trafił Oliwier Wiczyński, a dorobek strzelecki uzupełnili Krystian Kasprzak, Leon Jasków, Maksymilian Małecki oraz Mikołaj Mielcarek. Polonia jest druga w tabeli 2. ligi wojewódzkiej.

  • 28.04.2025

    Leszno wreszcie pokonane (2012)

    Po dwóch remisach w rundzie jesiennej zespół Polonii wreszcie pokonał Polonię 1912 Leszno. Nasz zespół wygrał wyjazdowe spotkanie 5:2 (4:0), a bramki strzelali Witold Chojnacki - dwie, Marcel Hoffmann, Kacper Leciej oraz Tymoteusz Włodarczak. Polonia w tej chwili prowadzi w ligowej tabeli, ale tracący jeden punkt zespół SMS APR Slesin rozegrał jedno spotkanie mniej. W grze o triumf pozostaje też Lech Poznań/Południe, więc zapowiada się niesamowita rywalizacja do ostatniej kolejki.

  • 28.04.2025

    Porażka z SMS APR Ślesin (2011)

    Polonia 2011 w niedzielę udała się do Konina na spotkanie z SMS APR Ślesin. Mecz drużyn z podobnym dorobkiem punktowym nie poszedł do myśli Polonistów, którzy przegrali 0:3 (0:2). Sytuacja w tabeli nadal jest jednak niezwykle interesująca, ponieważ kilka drużyn dzieli niewielka różnica punktów. W sobotę drugi zespół udał się do Kamionek, gdzie przegrał 2:7 (1:4). Gole dla naszej drużyny strzelali Stanisław Gorgolewski i Aleksander Bajer.

  • 28.04.2025

    Juniorki w barażach o CLJ U-16! (Juniorki)

    Polonistki prowadzone przez Elżbietę Nowicz i Weronikę Rychlewską zwycięstwem ze Spartą Miejska Górka (1:0) zapewniły sobie udział w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorek U-16! Nasz zespół ma dziewięć punktów przewagi na drugą w tabeli Spartą, a każdemu zespołowi pozostały do rozegrania już tylko po dwa spotkania. To oznacza, iż żaden z zespołów nie może już wyprzedzić Polonii w ligowej tabeli. Baraże o awans do CLJ U-16 zaplanowano na weekendy 7/8 oraz 14/15 czerwca, a rywalem będzie reprezentant jednego z województw: lubuskiego, pomorskiego lub zachodniopomorskiego.

  • 28.04.2025

    Zwycięstwa ze Śremem i Mosiną (2010)

    Dwa zwycięstwa odniosły w miniony weekend zespoły z rocznika 2010. Pierwszy zespół na wyjeździe wygrał 4:2 (2:1) z UKS-em Śrem w meczu 1. ligi wojewódzkiej. Polonia w ligowej tabeli prowadzi z przewagą pięciu punktów nad drugim GES-em Poznań Z kolei druga drużyna w spotkaniu 2. ligi wojewódzkiej pokonała 2:0 (2:0) zespół UKS APR Poznań/Mosina.

  • 28.04.2025

    Pogrom w Gostyniu (2009)

    W dobrych humorach wrócili Poloniści z rocznika 2009 z wyjazdu do Gostynia. Nasz zespół wygrał z UKS APR Jarocin/Gostyń 7:0 (2:0). W pierwszej części gospodarze stawiali opór, ale w drugiej połowie Poloniści zdecydowanie dominowali na boisku. Wejście smoka zaliczył Bartosz Szczepaniak, który w ciągu jedenastu minut skompletował hat tricka. Do siatki trafiali ponadto Maksymilian Kokociński - dwukrotnie, Michał Mężyński oraz Antoni Staszak.

  • 28.04.2025

    Wysokie zwycięstwo mimo gry w osłabieniu (2008)

    Wysokie zwycięstwo odniosła w niedzielę Polonia 2008, której nie przeszkodziła nawet gra w osłabieniu od 47. minuty. Do przerwy Poloniści prowadzili 3:0 po dwóch golach Wiktora Karolaka i jednym Mikołaja Szymańskiego. Tuż po przerwie czerwoną kartką za faul taktyczny został ukarany Jakub Kowalski, a goście rzut wolny zamienili na gola. Grający w osłabieniu gospodarze wbili Rawii Rawicz jeszcze cztery gole, a do siatki trafiali Serhii Pankratov, Adrian Wojciechowski oraz dwukrotnie Adam Gołaszewski.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.