OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

11.01.2018

Polonia zagra z Lechem Poznań

Już w najbliższą niedzielę 14 stycznia pierwszy mecz towarzyski tej zimy zagrają piłkarze Polonii Środa. Rywalem podopiecznych Tomasza Dłużyka będzie występujący w Lotto Ekstraklasie Lech Poznań. Spotkanie odbędzie się na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Bułgarskiej, które jest zakryte specjalnym balonem. Z tego powodu niestety nie będą go mogli obejrzeć sympatycy obydwóch drużyn. Początek meczu zaplanowano na godzinę 12:00.

Oba zespoły przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2017/18 rozpoczęły w poniedziałek 8 stycznia. Poloniści spotkali się w hali sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Podczas pierwszego treningu odbyli Beeptest. W kolejnych dniach nasz zespół trenował na siłowni oraz na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

W zajęciach biorą udział wszyscy zawodnicy, którzy znajdowali się w kadrze Polonii w rundzie jesiennej sezonu 2017/18. Po za nimi na treningach można zauważyć panamczyka Luisa Henriqueza który na początku roku podpisał kontrakt z naszym Klubem oraz Witolda Walkowiaka, który zakończył wypożyczenie do Gromu Plewiska i póki co spróbuje powalczyć o miejsce w składzie naszego zespołu na rundę wiosenną. Sztab szkoleniowy nie wyklucza, że pojawią się na treningach także nowi testowani piłkarze, ale póki co nikt nie zdradza ich personaliów.

Dla lechitów spotkanie z naszym Klubem będzie ostatnim akcentem treningowym przed obozem zimowym który rozpoczyna się w poniedziałek. Obóz w tureckim Belek potrwa dwanaście dni. Podopieczni trenera Nenada Bjelicy wrócą do stolicy Wielkopolski 27 stycznia. Wśród zawodników, którzy rozpoczęli przygotowania z pierwszą drużyną znajdują: Thomas Rogne który zimą dołączył do Lecha, ale też bramkarz Bartosz Mrozek, obrońca Wiktor Pleśnierowicz i pomocnik Tymoteusz Klupś. Z zespołem nie trenuje Maciej Makuszewski który wraca do zdrowia po kontuzji i on na pewno nie zagra przeciwko naszemu zespołowi.

Polonia po raz ostatni z Lech zagrała 7 września 2013 roku dzięki zwycięstwu w konkursie Kolejorz kontra Twój Klub. Wtedy na boisku w Środzie Wlkp. lepsi okazali się lechici którzy wygrali 4:0 (3:0) po dwóch bramkach Vojo Ubiparipa i dwóch trafieniach Bartosza Ślusarskiego.

Warto jeszcze dodać, że dla nowego zawodnika Polonii Środa Luisa Henriqueza spotkanie z Lechem Poznań będzie swego rodzaju sentymentalnym powrotem na Bułgarską. Nowy zawodnik naszego Klubu reprezentował bowiem barwy Kolejorza przez osiem lat (od sezonu 2007/08 do sezonu 2014/15) i zdobył z nim dwa razy mistrzostwo Polski i raz Puchar Polski.

Najnowsze aktualności

  • 19.12.2022

    Wygrany sparing z Gromem (2010)

    Wczoraj ostatnią grą kontrolną w roku 2022 rozegrała drużyna młodzików starszych prowadzona przez trenerów Dominika Rogowskiego i Patryka Słomczyńskiego. Na boisku w Topoli Poloniści pokonali Grom Plewiska 4:2.

  • 16.12.2022

    Kalendarze 2023

    Na 2023 rok nasz Klub wydał dwa rodzaje kalendarzy. Pierwszy z nich to dobrze znany kalendarz listowowany zawierający wszystkie zdjęcia grupowe zespołów Akademii Piłkarskiej Polonii Środa. Drugi z kolei to kalendarz spiralowany. I o tym kalendarzu chcemy Wam trochę opowiedzieć.

  • 14.12.2022

    Polonia 2010 I: Podsumowanie jesieni 2022

    Młodzicy starsi Polonii, rocznik 2010, pełną emocji rundę jesienną zakończyli na 1. miejscu w tabeli I ligi okręgowej, które oznacza awans zespołu do ligi wojewódzkiej! Do końca o awans walczyła także druga drużyna, ale ostatecznie zakończyła rozgrywki na trzecim miejscu w II lidze okręgowej.

  • 14.12.2022

    Polonia 2009: Podsumowanie jesieni 2022

    Trampkarze młodsi Polonii (rocznik 2009), których od lipca prowadzi duet trenerów Miłosz Twardowski i Marcin Parus, jesienią wywalczyli dwa awanse! Pierwszy zespół z kompletem zwycięstw wygrał I ligę okręgową i wiosną zagra w lidze wojewódzkiej, natomiast druga drużyna awansowała do II ligi okręgowej.

    Poloniści w I lidze okręgowej wygrali wszystkie swoje mecze, tracąc w nich zaledwie osiem bramek. Najlepszym strzelcem był Kamil Jankowiak, zdobywca dwunastu bramek, natomiast najczęściej asystował Eryk Popis.

    Zespół rywalizujący w III lidze okręgowej zajął pierwsze miejsce w grupie pomimo dwóch porażek, a zespół w dziesięciu meczach strzelił aż 89 bramek. Najwięcej zdobył Jakub Janiszewski (21), a drugim strzelcem był podstawowy bramkarz pierwszej drużyny - Bartłomiej Wiczyński (12). Zdecydowanie najlepszym asystentem był Stanisław Solarski, który zaliczył aż 16 asyst.

  • 13.12.2022

    Polonia 2008: Podsumowanie jesieni 2022

    Historycznym osiągnięciem zakończyła się runda jesienna dla trampkarzy starszych (rocznik 2008), którzy po świetnym sezonie wywalczyli awans do Centralnej Ligi Juniorów do lat 15, ani razu nie przegrywając w oficjalnych rozgrywakch! W I Lidze Wojewódzkich odnieśli dwanaście zwycięstw i dwukrotnie remisowali, a następnie wygrali trzy z czterech meczów barażowych, w jednym remisując.

    Podopieczni trenerów Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego dokonali rzeczy wielkiej i wiosną będą reprezentować nasz klub w rozgrywkach szczebla centralnego, a jej rywalami będą drużyny z Poznania (Lech, Warta), Szczecina (Pogoń, FASE), Gdańska (Lechia, Orlen) i Koszalina (Gwardia).

  • 13.12.2022

    Polonia 2006: Podsumowanie jesieni 2022

    Bardzo udaną rundę mają za sobą juniorzy młodsi Polonii (rocznik 2006/2007), którzy rywalizowali w grupie południowej I Ligi Wojewódzkiej B1. Podopieczni duetu trenerskiego Łukasz Kaczałka - Adrian Błaszak odnieśli dziesięć zwycięstw w czternastu spotkaniach i po emocjonującej końcówce zakończyli rozgrywki na szczycie ligowej tabeli!

    Najlepszym strzelcem drużyny był Kacper Manicki, zdobywca trzynastu goli. Po dwa trafienia mniej zaliczyli Jakub Wawroski oraz Szymon Rauhut. Wawroski, kapitan zespołu, był ponadto najczęściej asystującym graczem średzkiej ekipy.

    W nadchodzący weekend drużyna zakończy jesienne zajęcia treningowe udziałem w turnieju SBG Cup w Jarocinie.

  • 13.12.2022

    Towarzyskie granie w Śremie (2015)

    W sobotę zespół żaków młodszych (rocznik 2015) brał udział w grach kontrolnych z Wartą Śrem. Mecze odbywały się na zadaszonym orliku przy ulicy Zamenhofa w Śremie.

  • 12.12.2022

    Akademia: Liczbowe podsumowanie jesieni

    Rozpoczął się ostatni tydzień treningów naszej akademii przed przerwą świąteczną. Jest to idealny czas, aby podsumować mijającą już rundę jesienną. Rozpoczniemy od liczbowego podsumowania piłkarskiej jesieni, a w kolejnych dniach prezentować będziemy opisowe podsumowania poszczególnych roczników.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.