OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

11.04.2021

Polonia wraca na zwycięską ścieżkę

W drugim spotkaniu grupy mistrzowskiej  piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Gdyni z tamtejszym zespołem Bałtyku. Po ostatnich niepowodzeniach trener Krzysztof Kapuściński nieco zmienił ustawienie swojego zespołu a także wprowadził kilka korekt personalnych. Były one spowodowane przede wszystkim urazami i absencjami za żółte i czerwone kartki kilku zawodników.

Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane a swoje okazje bramkowe miały obydwa zespoły. Po stronie Polonii swoich sił próbowali Bartosz Bartkowiak, Krzysztof Biegański i Paweł Mandrysz ale za każdym razem czujna była defensywa rywali. Jednak nasz zespół najbliżej objęcia prowadzenia był w samej końcówce pierwszej połowy gdy na bramkę uderzał Krystian Pawlak ale czujnie w bramce zachował się bramkarz rywali. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron Polonia Środa rzuciła się do ataku. W 55 minucie Krystian Pawlak wywalczył piłkę przed polem karnym rywali po czym wyłożył ją Bartoszowi Bartkowiakowi a ten ładnym strzałem z 16 metrów umieścił futbolówkę w bramce rywali. Od tego momentu rywale zagrali odważniej chcąc doprowadzić do wyrównania a Polonia nastawiła się na kontrataki. Po jednym z nich bliski szczęścia na podwyższenie prowadzenia naszego zespołu Krystian Pawlak ale tym razem na wysokości zadania stanął bramkarz rywali. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa. Bałtyk do samego końca próbował doprowadzić do wyrównania ale nasz zespół skutecznie się bronił i dowiózł cenne zwycięstwo do samego końca.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Kozłowski, Wujec, Borucki, Biegański (77` Słabikowski), Mandrysz (70` Ceglewski), Bartkowiak (89` Janoś), Nowak (46` Buczma), Zgarda, Brychlik, Pawlak (63` Sobkowiak).

Bałtyk Gdynia wystąpił w składzie: Bartkowiak – Garbacik, Lengiewicz, Gułajski, Marczak, Gołuński, Wołowski, Goerke, Liberacki, Poręba, Nowicki.

Żółte kartki: Wołowski, Gułajski, Jankowski, Demianchuk, Liberacki, Lengiewicz – Brychlik, Zgarda, Borucki.

Bramki: Bartkowiak (50`)

Najnowsze aktualności

  • 26.01.2023

    Cenna lekcja z Górnikiem

    W środę 25 stycznia na boisku ze sztuczną nawierzchnią piłkarze Polonii Środa rozegrali dodatkowy sparing tej zimy. Rywalem naszego zespołu był pierwszoligowy Górnik Łęczna który w tym czasie przebywał w Opalenicy na obozie przygotowawczym. Spotkanie trwało aż 120 minut i zostało rozegrany systemem 4x30 minut.

  • 25.01.2023

    Dublet Polonii w Koziołek Cup! (2013)

    W miniony weekend orlicy młodsi spędzili dużo czasu grając. W piątek zawodnicy mieli okazję rywalizować i trenować ze starszymi kolegami z rocznika 2012. W niedzielę natomiast podzielona na dwie grupy drużyna zdominowała turniej Koziołek Cup w Kórniku - Poloniści zajęli dwa pierwsze miejsca.

  • 24.01.2023

    Intensywny weekend żaków (2015)

    Ubiegły weekend dla żaków urodzonych w roku 2015 był bardzo intensywny i obfity w rywalizację boiskową. Żaki rywalizowały w turniejach w Dolsku i Śremie oraz rozegrały mecz z Polonią 2014.

  • 24.01.2023

    Skrzaty rywalizowały z UKS Śrem (2016/2017)

    W sobotę grupy skrzatów starszych (rocznik 2016) oraz skrzatów młodszych (rocznik 2017/2018) rozegrały mecze kontrolne z rówieśnikami z UKS Śrem!

  • 24.01.2023

    Terminarz I ligi okręgowej młodzików młodszych (2011)

    Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz I ligi okręgowej młodzików młodszych (rocznik 2011). Drużyna prowadzona przez Kamila Kudłę będzie rywalizować w grupie pierwszej. Rozgrywki wystartują 25 marca i potrwają do 25 czerwca.

    Poloniści zainaugurują rozgrywki wyjazdowymi meczami z Sucharami Suchy Las i Liderem Swarzędz, a pierwszy mecz na własnym boisku rozegrają 6 kwietnia z Kotwicą Kórnik.

  • 23.01.2023

    HMW U-13 w Środzie Wielkopolskiej!

    W niedzielę 29 stycznia w Środzie Wielkopolskiej odbędą się Halowe Mistrzostwa Wielkopolski młodziczek do lat 13 (rocznik 2010 i młodsze). Polonistki, które będą gospodyniami turnieju, bronią tytułu zdobytego przed rokiem! Turniej zostanie rozegrany w hali Kobra Arena przy Szkole Podstawowej nr 3.

  • 23.01.2023

    Zwycięstwo w turnieju Juna Cup (2010)

    Polonia Środa Wielkopolska (rocznik 2010) wygrała halowy turniej piłkarski Juna Cup w Starych Oborzyskach! Podopieczni Łukasza Żeglenia wygrali swoją grupę, a w finale nasza drużyna pokonała po rzutach karnych Koronę Wschowa. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Patryk Krawczewski!

  • 23.01.2023

    Gry kontrolne orlików i żaków (2013/2014)

    W ubiegłym tygodniu wewnętrzne gry kontrolne rozegrały zespoły orlików młodszych (2013) oraz żaków starszych (2014). Najpierw młodzi zawodnicy rywalizowali na orliku przy ulicy Lipowej, a następnie na boisku hokejowym przy ulicy Sportowej.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.