28.02.2015
Polonia uległa SokołowiKolejne spotkanie towarzyskie piłkarze Polonii Środa rozegrali w sobotę 28 lutego na własnym boisku a ich rywalem był lider trzeciej ligi Sokół Kleczew.
Na piątkowej odprawie trener Mariusz Bekas podzielił wszystkich piłkarzy na dwa zespoły. Cześć z nich została wytypowana do rozegrania w sobotę spotkania z Sokołem Kleczew a pozostali mieli zagrać w niedzielę w Poznaniu z tamtejszą Polonią. Dodatkowo trener nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Pawła Przybyłka, Michała Stańczyka i Adriana Błaszaka.
Spotkanie rozpoczęło się od groźnego ataku średzkiego zespołu. Już w 9 minucie z rzutu wolnego uderzał Łukasz Przybyłek ale na posterunku był strzegący bramki w zespole z Kleczewa, a dobrze znany z występów w średzkiej Polonii Patryk Guzikowski. Dwie minuty później po szybkiej akcji Sokoła całą sytuację przytomną interwencją ratuje Radosław Barabasz. W 22 minucie po podaniu ze środka pola w dobrej sytuacji pod bramką rywala znalazł się Krystian Pawlak ale jego strzał broni bramkarz Sokoła. W 25 minucie po strzale z rzutu wolnego rywali pewną interwencją wykazuje się Adrian Lis. Pięć minut później błąd popełnia jednak średzki bramkarz interweniując ręką po za polem karnym w sytuacji kiedy na bramkę uderzał jeden z zawodników Sokoła. Sędzia dyktuje rzut wolny dla rywali z 17 metrów i pokazuje czerwoną kartkę naszemu bramkarzowi. Jednak po uzgodnieniach trenerów Adrian Lis pozostaje w średzkiej bramce, a gra toczy się dalej normalnie. W 31 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Krzysztof Bartoszak ale ponownie w bramce Sokoła dobrze interweniuje Patryk Guzikowski. Osiem minut później goście obejmują prowadzenie, a strzelcem gola jest Łukasz Cichos. Chwilę później Polonia mogła wyrównać stan meczu ale po idealnym podaniu Łukasza Przybyłka w doskonałej sytuacji pojedynek z bramkarzem Sokoła przegrał Krzysztof Bartoszak. Jeszcze przed przerwą w bardzo dobrej sytuacji znalazł się po podaniu Adriana Olczyka Jakub Solarek ale i tym razem bramkarz Sokoła nie dał się zaskoczyć. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część spotkania.
W przerwie meczu w zespole Polonii dochodzi do dwóch zmian. Boisko opuszczają Adrian Olczyk i Mateusz Pluciński, a w ich miejsce wchodzą Dawid Lisek i Jędrzej Kujawa. W 56 minucie goście wykonywali rzut wolny z około 16 metrów na wprost bramki Adriana Lisa. Do piłki podszedł Jakub Dębowski który pewnym strzałem pokonał naszego bramkarza. Było już więc 0:2 dla Sokoła. Pięć minut później sytuację na zmniejszenie rozmiarów porażki zmarnował Jakub Solarek który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Sokoła. W 66 minucie ten sam zawodnik był już jednak bezbłędny i Polonia przegrywa 1:2. Wszystko rozpoczął dobrym podaniem Łukasz Przybyłek, w polu karnym piłkę trącił jeszcze Radosław Barabasz, a strzał lewą nogą Jakuba Solarka ląduje pod poprzeczką bramki gości. Poloniści ruszyli do ataków chcąc jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. W 76 minucie z rzutu wolnego uderzał Radosław Barabasz, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Trzy minuty później idealne podanie Łukasza Przybyłka do Krzysztofa Bartoszaka ale nasz napastnik nie zdołał opanować piłki będąc już w polu karnym rywali i mając przed sobą tylko ich bramkarza. Niespodziewanie w 82 minucie goście przeprowadzili groźną akcję i wykorzystując błędy naszej defensywy Krystian Sobieraj pokonuje Adriana Lisa i jest 1:3. Minutę później po fantastycznej wrzutce z rzutu rożnego Łukasza Przybyłka całą akcję na długim słupku zamykał Dawid Chąpiński ale jego strzał wślizgiem z lini bramkowej wybijają obrońcy Sokoła. W 84 minucie po szybkiej akcji gości górą w pojedynku sam na sam z Adrianem Lisem był nasz bramkarz i wynik nie uległ zmianie. W samej końcówce spotkania poloniści przeprowadzili jeszcze jedną groźną akcje w której po dośrodkowaniu Marcina Falgiera piłkę do braki rywali skierował Krzysztof Bartoszak. Jednak na doprowadzenie do remisu nie starczyło już czasu. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Ostatecznie Polonia uległa Sokołowi 2:3.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Lis – Warot (65` Chąpiński), Barabasz, Pluciński (46` Lisek), Buczma, Przybyłek Ł., Jurga, Bartoszak, Solarek (68` Falgier), Olczyk A. (46` Kujawa), Pawlak (58` Matysiak).
Sokół Kleczew wystąpił w składzie: Zawodnik testowany (60` Kwiatkowski) - Śmiałek, Pingot, Jędras (60` Modelski), Goiński, Modelski (46` Kowalczuk), Zawodnik testowany (46` Antas), Bajerski (70` Sobieraj), Dębowski (65` Zawodnik Testowany), Zawodnik testowany (46` Patrzykąt), Cichos (65` Zawodnik testowany).
Najnowsze aktualności
-
12.05.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu 13/14 maja
Kolejne piłkarskie emocje przed nami. W weekend 13/14 maja rozegrane zostają kolejne mecze oraz turnieje ligowe drużyn akademii. W sobotę swoje mecze rozegrają przedstawiciele naszego klubu w Centralnej Lidze Juniorów oraz Ligach Wojewódzkich. W CLJ Poloniści zmierzą się z kolejną topową akademią - Pogonią Szczecin. W ligach wojewódzkich rywalami Polonii będą Ostrovia (2006), Lech Poznań (2009) oraz Poznańska 13 (2010). W niedzielę kolejny turniej ligowy rozegrają młodziczki, a ponadto kolejne piłkarskie zawody rozegrają najmłodsi.
-
11.05.2023
Koniec pucharowej przygody
W środę 10 maja piłkarze Polonii Środa stoczyli pojedynek którego stawką była kolejna runda Wielkopolskiego Pucharu Polski. Rywalem średzkiego zespołu był inny trzecioligowiec – Sokół Kleczew.
-
11.05.2023
Victoria o bramkę lepsza (2010)
W zaległym meczu 1. kolejki II ligi okręgowej młodzików starszych zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał na boisku CTP 1 z Victorią Września 0:1 (0:1). O zwycięstwie niepokonanych dotąd w lidze gości zdecydowała bramka zdobyta w 15. minucie spotkania.
-
11.05.2023
Porażka młodziczek w barażu o CLJ
W pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorek zespół Polonii Środa Wielkopolska, składający się w większości z zawodniczek urodzonych w 2010 roku, przegrał w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań 0:8 (0:3). Dla porównania w kadrze Warty znajdowało się dziesięć zawodniczek urodzonych w roku 2008. Mimo ogromnej różnicy w fizyczności nasze piłkarki dzielnie walczyły, pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie.
-
10.05.2023
Ligowo w Śremie (2015)
W niedzielę 7 maja zespół żaków z rocznika 2015 pojechał do Śremu, aby wziąć udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN organizowanym przez miejscową Wartę. Mecze odbywały się na dwóch boiskach, a gry były bardzo intensywne i bogate w składne akcje i bramki. Było sporo uśmiechu i radości. W każdym meczu nasi młodzi zawodnicy pokazali charakter i wysokie umiejętności. W turnieju rywalizowaliśmy z Wartą Śrem, UKS Śrem i Spartą-Sklejką Orzechowo.
-
10.05.2023
Zagrali w Marathon Cup (2014)
W miniony weekend drużyna żaków starszych (rocznik 2014) wzięła udział w turnieju piłkarskim Marathon Cup. Do Poznania zjechały się zespoły z całej Wielkopolski, a także dwa zespoły z Niemiec. W pierwszej fazie turnieju drużyny rywalizowały w dwóch grupach, a po części eliminacyjnej utworzone zostały cztery grupy, w których odbyła się walka o ostateczne miejsca w turnieju.
-
10.05.2023
Sparingowo z Unią Swarzędz (2012)
W deszczowy sobotni poranek młodzi Poloniści z rocznika 2012 rozegrali mecz towarzyski z zespołem Unii Swarzędz. Mimo szybko straconych dwóch bramek Poloniści szybko odrobili straty, a następnie w dobrym stylu zdobywali kolejne gole.
-
10.05.2023
Trzy medale w turnieju Piłkarska Kadra Czeka!
Trzy zespoły Polonii rywalizowały wczoraj w wojewódzkich finałach ogólnopolskiego turnieju Piłkarska Kadra Czeka. Z powiatu rawickiego nasi zawodnicy i zawodniczki wrócili z trzema medalami - dwoma złotymi i brązowym. Młodziczki (rocznik 2010) oraz trampkarze (roczniki 2008/2009) wygrali swoje turnieje, natomiast młodzicy (rocznik 2010) zajęli trzecie miejsce.
Ogólnopolskie finały trampkarzy i młodziczek odbędą się w lipcu. Młodziczki będą rywalizować w dniach 4-7 lipca w Reńskiej Wsi, natomiast trampkarze w dniach 17-20 lipca w Ostródzie.

























































