28.02.2015
Polonia uległa SokołowiKolejne spotkanie towarzyskie piłkarze Polonii Środa rozegrali w sobotę 28 lutego na własnym boisku a ich rywalem był lider trzeciej ligi Sokół Kleczew.
Na piątkowej odprawie trener Mariusz Bekas podzielił wszystkich piłkarzy na dwa zespoły. Cześć z nich została wytypowana do rozegrania w sobotę spotkania z Sokołem Kleczew a pozostali mieli zagrać w niedzielę w Poznaniu z tamtejszą Polonią. Dodatkowo trener nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Pawła Przybyłka, Michała Stańczyka i Adriana Błaszaka.
Spotkanie rozpoczęło się od groźnego ataku średzkiego zespołu. Już w 9 minucie z rzutu wolnego uderzał Łukasz Przybyłek ale na posterunku był strzegący bramki w zespole z Kleczewa, a dobrze znany z występów w średzkiej Polonii Patryk Guzikowski. Dwie minuty później po szybkiej akcji Sokoła całą sytuację przytomną interwencją ratuje Radosław Barabasz. W 22 minucie po podaniu ze środka pola w dobrej sytuacji pod bramką rywala znalazł się Krystian Pawlak ale jego strzał broni bramkarz Sokoła. W 25 minucie po strzale z rzutu wolnego rywali pewną interwencją wykazuje się Adrian Lis. Pięć minut później błąd popełnia jednak średzki bramkarz interweniując ręką po za polem karnym w sytuacji kiedy na bramkę uderzał jeden z zawodników Sokoła. Sędzia dyktuje rzut wolny dla rywali z 17 metrów i pokazuje czerwoną kartkę naszemu bramkarzowi. Jednak po uzgodnieniach trenerów Adrian Lis pozostaje w średzkiej bramce, a gra toczy się dalej normalnie. W 31 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Krzysztof Bartoszak ale ponownie w bramce Sokoła dobrze interweniuje Patryk Guzikowski. Osiem minut później goście obejmują prowadzenie, a strzelcem gola jest Łukasz Cichos. Chwilę później Polonia mogła wyrównać stan meczu ale po idealnym podaniu Łukasza Przybyłka w doskonałej sytuacji pojedynek z bramkarzem Sokoła przegrał Krzysztof Bartoszak. Jeszcze przed przerwą w bardzo dobrej sytuacji znalazł się po podaniu Adriana Olczyka Jakub Solarek ale i tym razem bramkarz Sokoła nie dał się zaskoczyć. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część spotkania.
W przerwie meczu w zespole Polonii dochodzi do dwóch zmian. Boisko opuszczają Adrian Olczyk i Mateusz Pluciński, a w ich miejsce wchodzą Dawid Lisek i Jędrzej Kujawa. W 56 minucie goście wykonywali rzut wolny z około 16 metrów na wprost bramki Adriana Lisa. Do piłki podszedł Jakub Dębowski który pewnym strzałem pokonał naszego bramkarza. Było już więc 0:2 dla Sokoła. Pięć minut później sytuację na zmniejszenie rozmiarów porażki zmarnował Jakub Solarek który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Sokoła. W 66 minucie ten sam zawodnik był już jednak bezbłędny i Polonia przegrywa 1:2. Wszystko rozpoczął dobrym podaniem Łukasz Przybyłek, w polu karnym piłkę trącił jeszcze Radosław Barabasz, a strzał lewą nogą Jakuba Solarka ląduje pod poprzeczką bramki gości. Poloniści ruszyli do ataków chcąc jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. W 76 minucie z rzutu wolnego uderzał Radosław Barabasz, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Trzy minuty później idealne podanie Łukasza Przybyłka do Krzysztofa Bartoszaka ale nasz napastnik nie zdołał opanować piłki będąc już w polu karnym rywali i mając przed sobą tylko ich bramkarza. Niespodziewanie w 82 minucie goście przeprowadzili groźną akcję i wykorzystując błędy naszej defensywy Krystian Sobieraj pokonuje Adriana Lisa i jest 1:3. Minutę później po fantastycznej wrzutce z rzutu rożnego Łukasza Przybyłka całą akcję na długim słupku zamykał Dawid Chąpiński ale jego strzał wślizgiem z lini bramkowej wybijają obrońcy Sokoła. W 84 minucie po szybkiej akcji gości górą w pojedynku sam na sam z Adrianem Lisem był nasz bramkarz i wynik nie uległ zmianie. W samej końcówce spotkania poloniści przeprowadzili jeszcze jedną groźną akcje w której po dośrodkowaniu Marcina Falgiera piłkę do braki rywali skierował Krzysztof Bartoszak. Jednak na doprowadzenie do remisu nie starczyło już czasu. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Ostatecznie Polonia uległa Sokołowi 2:3.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Lis – Warot (65` Chąpiński), Barabasz, Pluciński (46` Lisek), Buczma, Przybyłek Ł., Jurga, Bartoszak, Solarek (68` Falgier), Olczyk A. (46` Kujawa), Pawlak (58` Matysiak).
Sokół Kleczew wystąpił w składzie: Zawodnik testowany (60` Kwiatkowski) - Śmiałek, Pingot, Jędras (60` Modelski), Goiński, Modelski (46` Kowalczuk), Zawodnik testowany (46` Antas), Bajerski (70` Sobieraj), Dębowski (65` Zawodnik Testowany), Zawodnik testowany (46` Patrzykąt), Cichos (65` Zawodnik testowany).
Najnowsze aktualności
-
05.06.2023
Akademia: Podsumowanie weekendu (3/4 czerwca)
Najważniejszym wydarzeniem weekendu było zakończenie sezonu Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. Zespół Polonii Środa Wielkopolska sprawił niespodziankę i pokonał na swoim boisku Wartę Poznań 3:2 (2:2) po dwóch bramkach Mikołaja Kowalskiego i jednej Piotra Włodarczyka. Porażki poniosły zespoły juniorów młodszych oraz trampkarzy młodszych w ligach wojewódzkich. Świetnie spisali się młodzicy młodsi, wygrywając swoje wszystkie trzy mecze!
-
02.06.2023
Minimalna porażka z liderem
W 32. kolejce ligowych zmagań piłkarze Polonii Środa udali się do Grudziądza aby tam zmierzyć się z liderem ligowych rozgrywek miejscową Olimpią.
-
01.06.2023
CLJ U-15: Z Wartą na zakończenie (2008)
W sobotę rozegrana zostanie ostatnia kolejka Centralnej Ligi Juniorów do lat 15, w której pierwszy raz zagrał zespół Polonii Środa Wielkopolska. Nasza drużyna walczy o utrzymanie w rozgrywkach, choć przed nią w weekend trudne zadanie. Poloniści zmierzą się bowiem z trzecią siłą ligi - Wartą Poznań. Łatwego zadania nie ma również rywal Polonii w walce o utrzymanie, czyli Orlen Gdańsk, który podejmie na wyjeździe będącego w walce o zwycięstwo wicelidera rozgrywek - Pogoń Szczecin,
-
01.06.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu 3/4 czerwca
Rozpoczął się czerwiec, a to oznacza, iż powoli zbliżamy się do końca sezonu 2022/2023. W nadchodzący weekend sezon zakończą dwie drużyny - trampkarze starsi rywalizujący z Centralnej Lidze Juniorów U-15, a także trampkarze młodsi grajacy w I lidze wojewódzkiej. Obie drużyny walczą o utrzymanie i są na dobrej drodze do realizacji celu. W weekend czekają je jednak trudne mecze z zespołami z ligowej czołówki.
Na średzkich obiektach swoje mecze rozegrają Polonia II 2010 na CTP 1, a także trzy zespoły rywalizujące w kategorii młodzik młodszy - Polonia 2011, Polonia 2011 oraz młodziczki, które grać będą na Nowym Stadionie Średzkim.
Ostatnie turnieje ligowe czekają także naszych najmłodszych adeptów - orlików młodszych, żaków starszych oraz żaków młodszych.
-
01.06.2023
Czteropak Jankowiaka. Zwycięstwo z Unią (2009)
Zespół trampkarzy młodszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2009) w środę rozegrał awansem mecz ostatniej kolejki I ligi wojewódzkiej. Nasi zawodnicy spisali się doskonale i pewnie wygrali 6:2 (2:1). Fenomenalną dyspozycją popisał się ponownie Kamil Jankowiak, który zdobył aż cztery bramki, a warto dodać, że trzykrotnie asystował mu Antoni Łukaszewski. Ponadto po jednej bramce dołożyli Mikołaj Rauhut oraz Jakub Janiszewski. W niedzielę drużyna rozegra ostatni mecz, a jej rywalem będzie AP Reissa Poznań.
-
01.06.2023
Transmisja z Grudziądza
W piątek 2 czerwca piłkarze Polonii Środa zagrają na wyjeździe z liderem ligowej tabeli - Olimpią Grudziądz. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi Naprzód TV.
Początek transmisji o godzinie 17:50.
-
31.05.2023
Turniej ligowy w Środzie Wlkp. (2013/2014)
W niedzielny poranek zespoły orlików młodszych (2013, gr. żółta) oraz żaków starszych (2014) Polonii Środa Wlkp. rozegrały na boisku CTP 1 mecze w ramach turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN.
-
31.05.2023
Granie ligowe w Zaniemyślu (2012)
W sobotnie przedpołudnie w Zaniemyślu zawodnicy Polonii Środa Wlkp. 2012 rozegrali piąty już turniej rozgrywek ligowych organizowanych przez Wielkopolski ZPN. W grach wzięły udział dwa zespoły Kotwicy Kórnik, Warta Śrem, Polonia Środa Wlkp. i gospodarze - Kłos Zaniemyśl.


























































