02.06.2023

Minimalna porażka z liderem

W 32. kolejce ligowych zmagań piłkarze Polonii Środa udali się do Grudziądza aby tam zmierzyć się z liderem ligowych rozgrywek miejscową Olimpią.

Od samego początku spotkanie było bardzo ciekawe i toczone w szybkim tempie. Już w 8 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki przed polem karnym dopadł Kevin Durueke i huknął jak z armaty ale nieznacznie się pomylił i piłka przeleciała nad poprzeczką grudziądzkiej bramki. W 16 minucie kolejną doskonała sytuację miał zespół Polonii Środa. Po wyłożeniu piłki przed pole karne na strzał zdecydował się Mikołaj Witkowski ale na posterunku był bramkarz gospodarzy. Olimpia pierwszą groźną sytuację stworzyła sobie w 36 minucie. W sytuacji sam na sam z Przemysławem Frąckowiakiem znalazł się Konrad Gutowski ale jego uderzenie przeszło wysoko wysoko nad poprzeczką średzkiej bramki. W końcówce pierwszej części spotkania Olimpia wpakowała piłkę do średzkiej bramki w zamieszaniu podbramkowym ale strzelający zawodnik był na pozycji spalonej i trafienie nie zostało uznane. Tym samym do końca pierwszej części spotkania mieliśmy bezbramkowy remis.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie a kibice zgromadzeni na stadionie oglądali dobre widowisko. Oba zespoły odważnie atakowały bramkę rywala i tworzyły sobie kolejne sytuacje strzeleckie. W 63 minucie bliski szczęścia był Jędrzej Drame ale z bliska źle uderzył i piłka przeszła obok bramki. Co nie udało się Polonii Środa udało się Olimpii Grudziądz. W 70 minucie po dośrodkowaniu z boku boiska całą akcję zamknął Patryk Winsztal i z bliska wepchnął piłkę do średzkiej bramki. Do końca spotkania poloniści próbowali doprowadzić do wyrównania. Jednak Olimpia skutecznie się broniła i dowiozła minimalne prowadzenie do końca spotkania.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Wujec, Skrobosiński, Milachowski, Drame, Walczak, Giełda, Witkowski (71` Prałat), Nowak, Łasocha (61` Bartkowiak), Durueke.

Olimpia Grudziądz wystąpiła w składzie: Olszewski – Sikorski, Mich, Rogala, Warcholak, Than (80` Owczarek), Cabrera, Kurowski (65` Konstanty), Gutowski, Bonikowski (65` Winsztal) , Stanisławski (85` Skórecki).

Żółte kartki: Sikorski – Durueke, Giełda

Bramki: Winsztal (70`)