28.04.2012
Polonia Środa - Piast Kobylin 0:0W dzisiejszym meczu 23. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa bezbramkowo zremisowali na własnym boisku z Piastem Kobylin.
Już od pierwszych minut do ataków ruszyli średzianie. Jako pierwszy na bramkę gości uderzał debiutujący w barwach Polonii 19-letni Adrian Błaszak, który strzelił obok słupka. Chwilę później ładą akcję przeprowadził Tomasz Bekas z Krzysztofem Błędkowskim, ale ten drugi będąc w dobrej sytuacji posłał piłkę nad poprzeczką. W 13. minucie gra została przerwana na około siedem minut po kontuzji Przemysława Kaczmarka, który musiał zostać przewieziony do szpitala. Na jego miejscu pojawił się natomiast Mateusz Sobczak. W 22. minucie ponownie dał o sobie znać Tomasz Bekas uderzając z około 30. metrów obok słupka. Cztery minuty później poloniści przeprowadzili kolejny atak, ale i tym razem nieskuteczny był kończący akcję Kamil Krajewski. Mimo wyraźniej przewagi średzianie mięli duże trudności z wypracowaniem sobie dogodnych sytuacji. W 39. minucie po dośrodkowaniu w pole karne z lewej strony boiska przewrotką gola zdobyć próbował Krystian Pawlak, ale nie trafił w piłkę. Uczynił to natomiast zamykający akcję Kamil Krajewski, który strzałem z powietrza uderzył niestety nad poprzeczką. Najlepszą okazję do wyjścia na prowadzenie Polonia miała sześć minut później, kiedy po strzale zza pola karnego Tomasza Bekasa bramkarz wybił piłkę przed siebie, a tam dopadł do niej Adrian Błaszak i mając przed sobą praktycznie całą bramkę pustą uderzył niecelnie, obok słupka. Jeszcze w doliczonym czasie gry goście zdołali oddać pierwszy strzał w meczu. Było to jednak uderzenie nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Damiana Matelę.
Drugą część spotkania z większym animuszem rozpoczęli przyjezdni, którzy śmiało zaatakowali, ale nie wypracowali sobie sytuacji strzeleckiej. W 49. minucie po dośrodkowaniu Macieja Kononowicza, Tomasz Bekas strzelał głową nad poprzeczką. Po chwili Piast odpowiedział uderzeniem z rzutu wolnego, jednak także niecelnie. Dwie minuty później po błędzie w defensywie średzian, zawodnik gości znalazł się dobrej sytuacji, ale zdecydował się na szybkie wykończanie i posłał futbolówkę daleko za linię końcową boiska. W 56. minucie po raz kolejny w pole karne piłkę dośrodkowywał Maciej Kononowicz, a tam najlepiej ustawiony Kamil Krajewski oddał strzał wprost w bramkarza. Kilka sekund później swoich sił próbował ponownie Tomasz Bekas, ale skończyło się na niecelnym strzale. W 60. minucie także niecelnie uderzali goście. Następnie na bramkę zespołu z Kobylina strzelał Marcin Siwek, który z 30. metrów trafił w golkipera. W 72. i 73. minucie Tomasz Bekas uderzał raz niecelnie, a raz celnie, jednak bez skutku. Pięć minut później goście przeprowadzili kontratak po którym jeden z zawodników znalazł się tylko przed Damianem Matelę, miną go, ale gdy dotarł do bramki czekał tam na niego Dawid Lisek, który z trudem zdołał wybić uderzenie przeciwnika. Warto zaznaczyć że był to jedyny celny strzał rywali w meczu. Trener Polonii Jacek Nowaczyk w ostatnich minutach dokonał kilku zmian. Po jednej z nich w 87. minucie na boisku pojawił się Piotr Leporowski, który został drugim debiutantem w tym spotkaniu. Już w doliczonym czasie gry wynik zmienić mógł Tomasz Bekas, ale gdy znalazł się w polu karnym strzelił nad poprzeczką.
Ostatecznie poloniści zremisowali po raz drugi w tym sezonie z Piastem Kobylin 0:0. Nasz zespół miał wyraźną przewagę w całym meczu, jednak brakowało mu celności. Goście dzielnie się bronili, dzięki czemu wywieźli ze Środy jeden punkt. Przed średnianami teraz trudny pojedynek w Rypinie z Lechem. Spotkanie to rozegrane zostanie już w najbliższy wtorek o godzinie 16:00.
Polonia Środa - Piast Kobylin 0:0
Polonia: 16. Damian Matela, 12. Marcin Siwek, 14. Maciej Gendek, 4. Dawid Lisek, 18. Łukasz Ratajczak, 19. Tomasz Bekas, 5. Adrian Błaszak (84’ 26. Michał Okninski), 36. Maciej Kononowicz, 11. Krzysztof Błędkowski (67’ 3. Dominik Mucha), 9. Kamil Krajewski, 8. Krystian Pawlak
Piast: 1. Dominik Sadowski, 4. Jacek Biernat, 7. Krzysztof Kendzia, 9. Przemysław Kaczmarek (16’ 15. Mateusz Sobczak), 14. Konrad Rusek, 3. Adam Kurzawa (90’ 13. Paweł Frąckowiak), 5. Jakub Pośpiech, 16. Michał Rejek (71’ 11. Klaudiusz Kaźmierczak), 10. Jakub Borowczyk (85’ 6. Kamil Kubiak), 2. Marcin Czwojdrak, 8. Marcin Kurzawa
Żółte kartki: Kononowicz, Błaszak (Polonia) - Rejek, Sadowski, Pośpiech, Kurzawa, Rusek (Piast)
Sędziowie: Dariusz Orzechowski - główny, Piotr Wysocki, Arkadiusz Andrzejczuk (KP-ZPN)
Widzów: ok. 500
Najnowsze aktualności
-
13.01.2022
Z Włosem zostaje partnerem Polonii
Barber Shop „Z Włosem” gra razem z Polonią dołączając do grona naszych dumnych sponsorów. Z Włosem to miejsce skrojone na miarę potrzeb mężczyzn dbających o styl i dobry wygląd. Znajdziecie tutaj profesjonalistów, którzy do stylizacji podchodzą z pasją.
-
10.01.2022
Poloniści wrócili do treningów
W poniedziałek 10 stycznia piłkarze Polonii Środa spotkali się na pierwszych zajęciach treningowych po zimowej świątecznej przerwie. W zajęciach wzięło udział 22 zawodników. Zabrakło tych którzy zimą opuścili już nasz klub czyli Jędrzeja Kujawy, Przemysława Brychlika i Huberta Antkowiaka. Byli za to obecni wychowankowie Polonii Środa - Hubert Kaźmierczak, Krzysztof Maślanka i Filip Michalak którzy na rundę wiosenną zostali włączeni do kadry pierwszego zespołu.
-
10.01.2022
Zmiany w zespołach seniorskich
W przerwie zimowej trenerzy Polonii Środa zdecydowali o zmianach personalnych w zespołach seniorskich.
-
05.01.2022
Plan zimowych sparingów Polonii Środa
Piłkarze Polonii Środa od środy 8 grudnia będą przebywać na zasłużonych urlopach ale nie oznacza to że sztab szkoleniowy naszego zespołu nie myśli już o rundzie wiosennej obecnego sezonu.
Przygotowania do wiosny podopieczni trenerów Pawła Juszczyka i Marcina Duchały rozpoczną w poniedziałek 10 stycznia badaniami krwi. Po nich zespół odbędzie pierwszą jednostkę treningową. Pierwszy mecz towarzyski poloniści rozegrają w sobotę 22 stycznia a ich rywalem będzie Unia Swarzędz. Oprócz Unii poloniści zmierzą się jeszcze między innymi z KKS-em Kalisz, Piastem Żmigród czy Kotwicą Kórnik. W sumie nasz zespół zimą zagra osiem meczów towarzyskich. -
08.12.2021
Podsumowanie rundy młodzików (2010)
Trzeci zespół młodzików Polonii Środa czyli chłopców z rocznika 2010 w tym sezonie występował w III lidze okręgowej. Po kilku sparingach zespół przystąpił do rozgrywek ligowych w których po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce tracąc do lidera trzy punkty . Młodzi poloniści strzelili w tych rozgrywkach 40 goli sami tracąc 22. Poloniści wygrali sześć meczy oraz dwa razy musieli uznać wyższość rywali.
-
08.12.2021
Młodzicy drudzy po rundzie (2010)
Zespół młodzika występujący w drugiej lidze okręgowej rywalizował w swojej z siedmioma drużynami na zasadzie mecz u siebie i rewanż na wyjeździe . W 14 spotkaniach, nasza drużyna odniosła 10 zwycięstw, nie zanotowała remisu i poniosła 4 porażki. Po rundzie jesiennej nasz zespół zajmuje drugie miejsce mając tyle samo punktów co lider tabeli . Nasza drużyna strzeliła łącznie 46 bramek oraz straciła 32. Cieszy postęp jaki robią zwodnicy z meczu na mecz oraz ile stwarzają sobie sytuacji i jak je tworzą, podejście zawodników do treningów oraz ile wkładają w to serca. W tej rundzie na pewno brakło skuteczności w wielu sytuacjach co niewątpliwie jest elementem do poprawy.
-
07.12.2021
Młodziki mają już wolne (2010)
Zawodnicy Polonii Środa z rocznika 2010, od tego sezonu mierzyli się w kategorii młodzika, występując przy okazji w lidze wojewódzkiej.
-
07.12.2021
Sporo grania skrzatów (2015)
Nasi zawodnicy kategorii Skrzata Starszego reprezentowali Klub w rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej oraz meczach towarzyskich.
























































