OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

07.12.2021

Młodziki mają już wolne (2010)

Zawodnicy Polonii Środa z rocznika 2010, od tego sezonu mierzyli się w kategorii młodzika, występując przy okazji w lidze wojewódzkiej.

Poloniści przygotowania zaczęli od obozu w Mrągowie. Po powrocie z obozu, przez dwa tygodnie pracowali na świetnie przygotowanych obiektach średzkiego stadionu, by 15 sierpnia rozpocząć zmagania ligowe. Poloniści z mocno zmiennym szczęściem radzili sobie w lidze, potrafiąc wygrać z Wartą Poznań, która okazała się najlepsza, czy dwukrotnie zremisować z Lechem Poznań. Zmagania ligowe zakończyli na 6 miejscu, zdobywając 20 punktów, na co złożyło się 6 zwycięstw, 2 remisy i 6 porażek. Jeżeli chodzi jednak o sam rozwój, zarówno trenerzy jak i zawodnicy uznają ten okres za bardzo owocny, w każdym z meczów młodzicy starali się narzucić własny styl gry, bazujący na wysokim i agresywnym pressingu, starając się grać odważnie i ofensywnie, co bardzo często prowadzi do narażenia na stratę bramki.

Przed młodzikami przerwa, która potrwa od 20.12 do 3.01, po niej wracają do 4 treningów w tygodniu na co składają się 3 jednostki piłkarskie i jednostka motoryczna w formie zapasów.

W skład drużyny wchodzą: Czarek Bartkowiak, Dawid Buczma, Kuba Delestowicz, Dawid Ebelewicz, Amelia Guzenda, Mateusz Gościej, Marcel Kaleta, Borys Kasprzak, Adam Kłopocki, Patryk Krawczewski, Franek Leżała, Michał Lipiński, Janek Marcinkowski, Łukasz Miszkiewicz, Olek Niemczewski, Fabian Nowaczyk, Nikodem Odwrot, Kuba Przybylski, Tymek Wesołowski, Stasiu Wieczorek, Antek Zając, Bartek Nowicki.

Najnowsze aktualności

 • 26.05.2022

  Akademia: Harmonogram meczów (28-29 maja)

  Przedstawiamy plan gier drużyn naszej akademii na najbliższy weekend. Tym razem większość meczów nasi młodzi piłkarze rozegrają na wyjazdach, ale emocji z pewnością nie zabraknie! Zachęcamy do wspierania Polonistów z trybun.

 • 25.05.2022

  Orliki zagrały w Bielik Cup (2011)

  Drużyny orlików starszych w weekend brały udział w turniejach. Zawodnicy z grupy pierwszej udali się do Krakowa na finały ogólnopolskiego turnieju Bielik Cup, natomiast grupa druga rywalizowała w Osiecznej koło Leszna w zawodach z cyklu Deichmanna.

 • 24.05.2022

  HR Legal złotym partnerem Polonii

  To ekscytujący moment dla polonijnego środowiska. Klub Biznesu KS Polonia Środa Wielkopolska poszerzył się o kolejnego ważnego członka. Złotym partnerem klubu została Agencja Pracy HR Legal.

 • 24.05.2022

  Turniej ligowy w Zaniemyślu (2013)

  W sobotę zawodnicy Polonii Środa Wielkopolska z grupy pierwszej rocznika 2013 wzięli udział w ligowym turnieju orlików E2 rozgrywanym w Zaniemyślu. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn - gospodarze Kłos Zaniemyśl, Warta Śrem, Polonia Środa Wlkp. 2012, Zawisza Dolsk i Polonia 2013 podzielona na dwa zespoły.

 • 24.05.2022

  Skrzaty grały w Jarocinie (2015)

  W sobotę zespół Polonii Środa z rocznika 2015 wziął udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN dla skrzatów G1/G2 w Jarocinie na boisku M2 przy ul. Maratońskiej. Organizatorem turnieju była tamtejsza Akademia Piłkarska Reissa. W turnieju oprócz Polonii wzięły udział: APR Jarocin i Jarota Jarocin.

 • 24.05.2022

  Zmagania ligowe orlików (2012)

  Sobotnie przedpołudnie Poloniści z rocznika 2012 spędzili bardzo aktywnie. O godzinie 9:00 młodzi piłkarze wzięli udział w turnieju ligowym orlików w Zaniemyślu, natomiast o godzinie 12:00 rywalizowali w meczu ligowym rocznika 2011 z drużyną Warty Śrem.

 • 23.05.2022

  Warta Poznań zbyt mocna (2010)

  Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w weekend zespoły młodzików młodszych w rozgrywkach ligowych. Pierwszy zespół przegrał 3:9 (0:6) z liderem rozgrywek - Wartą Poznań. Drugi zespół zremisował 2:2 (1:1) z Huraganem Pobiedziska, natomiast trzecia drużyna wygrała 4:3 (3:2) ze Zjednoczonymi Września.

 • 23.05.2022

  Udany weekend młodzików (2009)

  W meczu I ligi okręgowej młodzików zespół Polonii Środa Wielkopolska w dramatycznych okolicznościach zremisował 3:3 z Poznańską Trzynastką. Nasz zespół prowadził już nawet 3:0 po bramkach Antoniego Staszaka, Miłosza Gauzy i Kamila Jankowiaka, ale gospodarze przed przerwą strzelili gola kontaktowego. Niestety w końcówce spotkania Poznaniacy wydarli punkt z rąk naszych zawodników trafiając do siatki w 56. i 60. minucie. Drugi zespół po emocjonującym spotkaniu wygrał 3:1 z Pogonią Książ, choć do przerwy przegrywał 0:1. Bramki strzelali Krzysztof Maciejewski oraz Piotr Tumidaj - dwie.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
PAKIET BRĄZOWY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.