14.01.2013
Polonia rozpoczęła drugi tydzień treningówDziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska odbyli kolejny trening w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej trzeciej ligi.
Poloniści tydzień rozpoczęli od 20 metrowego testu biegowego zwanego Beep Testem. Beep test jest jedną z najpopularniejszych metod mierzenia wytrzymałości zawodników. Jest to ocena motorycznych zdolności wytrzymałościowych człowieka za które rozumie się osobnicze możliwości przeciwstawienia się zmęczeniu i umiejętności długotrwałego wykonywania określonej pracy. Wyniki osiągane przez polonistów były zróżnicowane. Teraz dokładnie przeanalizuje je sztab szkoleniowy.
Jutro średzianie po raz pierwszy mają trenować na wolnym powietrzu. Nasza drużyna ma zaplanowana zajęcia na boisku hokejowym ze sztuczną nawierzchnią. Plany te mogą ulec jeszcze zmianie w razie niekorzystnych warunków atmosferycznych.
W środę Polonia ponownie trenować będzie na hali, a w czwartek trener Czesław Owczarek zaplanował zajęcia na boisku.
Na zakończenie tygodnia, w sobotę poloniści odbędą grę wewnętrzną.
Najnowsze aktualności
-
04.06.2024
Czwarte miejsce w Bałtyk Cup (2015)
W długi weekend Polonia 2015 udała się do Ustki na turniej Bałtyk Cup. W turnieju udział wzięły dwa nasze zespoły. Grupa biała zajęła 4. miejsce w całych zawodach, natomiast grupa czerwona wywalczyła 6. miejsce w Pucharze Jantaru.
-
04.06.2024
Na zakończenie Świt
Dobiegają końcowi rozgrywki sezonu 2023/24 w trzeciej lidze grupa druga. W ostatnim meczu ligowym w tym sezonie poloniści zmierzą się ze świeżo upieczonym beniaminkiem drugiej ligi Świtem Szczecin. Zespół ze Szczecina w tym sezonie przegrał tylko trzy spotkania będąc bezsprzecznie najlepszą ekipą ligową. Czy wracająca na właściwe tory średzka Polonia będzie tym zespołem który pokona lidera? Spotkanie zapowiada się niezwykle atrakcyjnie…
-
04.06.2024
Polonia druga w Bałtyk Cup! (2014)
Fantastycznie podczas turnieju Bałtyk Cup w Ustce spisała się Polonia 2014. Nasz zespół orlików zajął drugie miejsce, przez cały turniej przegrywając jedynie z triumfatorem - AP Progres Białystok. Najlepszym zawodnikiem Polonii wybrany został Franciszek Czaja.
-
03.06.2024
Zwycięstwo w Capchem Cup 2024 (2013)
Sobotę i niedzielę zespół orlików starszych (rocznik 2013) spędził w Śremie, gdzie wziął udział w turnieju piłkarskim Capchem Cup 2024. Nasi zawodnicy świetnie się spisali, zdobywając dwa miejsca na podium - pierwsze oraz trzecie. Zawodnikiem turnieju wybrany został Krystian Kasprzak.
-
03.06.2024
Komplet punktów w Kole (2012)
Polonia 2012 w sobotę odniosła swoje trzynaste zwycięstwo w rundzie wiosennej. Tym razem nasz zespół wygrał na wyjeździe 4:0 (2:0) z Olimpią Koło i utrzymuje swoją przewagę nad drugą drużyną w tabeli.
-
03.06.2024
Pewne zwycięstwa młodzików (2011)
Miniony weekend był bardzo udany dla młodzików starszych Polonii (rocznik 2011), gdyż oba zespoły wygrały swoje mecze. Pierwsza drużyna w meczu I ligi okręgowej wygrała 3:0 (1:0) z Kotwicą Kórnik i pewnie zmierza po zwycięstwo w rozgrywkach. Drugi zespół wygrał aż 19:4 (8:0) z 1922 Lechią Kostrzyn, a gole strzelało siedmiu zawodników. Najskuteczniejszy był Marcel Łuczak, który do siatki trafiał siedmiokrotnie, a pięć bramek dołożył Kuba Kucharski.
-
03.06.2024
Show Staszaka z Lechem (2009)
Dobrą formę utrzymują trampkarze starsi Polonii Środa Wielkopolska, którzy w niedzielę na Stadionie Średzkim podejmowali zespół Lecha Poznań 2010. Poloniści nie dali szans rywalom, wygrywając aż 5:1 (3:1), a fenomenalny występ zaliczył zdobywca czterech goli - Antoni Staszak. Dorobek bramkowy Polonii uzupełnił Antoni Łukaszewski. Podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego zajmują 2. miejsce w ligowej tabeli.
-
03.06.2024
Bezbramkowo w Opalenicy (2008)
W niedzielę Polonia 2008 udała się do Opalenicy na pojedynek z wiceliderem ligi profesjonalnej juniorów B1 - AP Reissa Poznań. Gospodarze od 22. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce, ale naszemu zespołowi nie udało się wykorzystać przewagi i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.




























































