03.06.2024
Show Staszaka z Lechem (2009)
Dobrą formę utrzymują trampkarze starsi Polonii Środa Wielkopolska, którzy w niedzielę na Stadionie Średzkim podejmowali zespół Lecha Poznań 2010. Poloniści nie dali szans rywalom, wygrywając aż 5:1 (3:1), a fenomenalny występ zaliczył zdobywca czterech goli - Antoni Staszak. Dorobek bramkowy Polonii uzupełnił Antoni Łukaszewski. Podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego zajmują 2. miejsce w ligowej tabeli.
W pierwszym spotkaniu Średzianie zwyciężyli 3:2 odwracając losy meczu z wyniku 0:2. Początek spotkania ułożył się idealnie dla gospodarzy, którzy już w pierwszej minucie zdobyli bramkę. Antoni Staszak pewnie wykorzystał dośrodkowanie z bocznego sektora boiska. Poloniści po zdobytej bramce mieli jeszcze kilka świetnych okazji do podwyższenia rezultatu, lecz to Poznaniacy wykorzystali błąd i strzelili wyrównującą bramkę. Do przerwy obraz meczu nie zmienił się, ale Poloniści zachowali więcej zimnej krwi pod bramką gości i kolejno gole zdobyli Antek Staszak oraz Antek Łukaszewski.
Druga połowa zapowiadała się bardzo ciekawie, ponieważ oba zespoły prezentowały ofensywny futbol i już w 44. minucie trzecią bramkę w meczu strzelił Antoni Staszak, który w trakcie całego meczu spisywał się znakomicie. Trzy minuty później ostatniego gola w meczu ponownie strzelił Antek Staszak, kończąc spotkanie z czterema trafieniami. Do końca spotkania oba zespoły stworzyły jeszcze kilka dogodnych sytuacji, lecz bez efektu w postaci bramek.
Polonia 2009: Liga Profesjonalna C1
2 czerwca 2024, godz. 16:00 - Środa Wielkopolska (stadion CSiR)
Polonia Środa Wielkopolska 5:1 (3:1) Lech Poznań
Antoni Staszak 1, 34, 44, 47, Antoni Łukaszewski 36 - Bartosz Pyrcz 19
Polonia: 1. Nikodem Walkowiak - 2. Jakub Chwastyniak, 3. Kacper Kucharski, 4. Ernest Nawrocki, 6. Stanisław Korzeniewski, 7. Antoni Łukaszewski, 8. Benjamin Wałuszko, 10. Marcel Konieczny, 11. Adam Gołaszewski, 17. Antoni Staszak, 20. Oliwier Grześkowiak. Grali także: 9. Filip Staszak, 13. Piotr Kozak, 14. Bartosz Szczepaniak, 15. Franciszek Błaszyk, 16. Marcel Kliszkowiak, 18. Eryk Popis, 19. Michał Mężyński. Trenerzy: Jakub Budych oraz Mateusz Zawalski.
| Liga Profesjonalna C1 (2009) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | GES Poznań | 15 | 63:20 | 42 |
| 2. | Polonia Środa Wielkopolska | 15 | 41:19 | 30 |
| 3. | Warta II Poznań | 16 | 36:36 | 27 |
| 4. | Unia Swarzędz | 15 | 36:37 | 25 |
| 5. | Lech Poznań | 16 | 51:31 | 24 |
| 6. | UKS AP Reissa Poznań | 16 | 39:29 | 23 |
| 7. | UKS AP Reissa Kępno | 15 | 35:41 | 22 |
| 8. | Poznańska 13 II Poznań | 16 | 34:41 | 20 |
| 9. | Przemysław Poznań | 16 | 17:60 | 6 |
| 10. | Mieszko Gniezno | 14 | 21:59 | 3 |
Najnowsze aktualności
-
16.08.2018
Derbowe spotkanie z Mieszkiem
Nie zwalniają tempa rozgrywki trzeciej ligi grupy drugiej. Już w sobotę 18 sierpnia o godzinie 17:00 poloniści zagrają kolejne spotkanie. Tym razem rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie kolejny beniaminek – Mieszko Gniezno.
-
16.08.2018
Wideo po meczu z Bałtykiem
Prezentujemy materiały wideo z meczu z Bałtykiem Koszalin.
-
15.08.2018
Polonia Środa show
W kolejnym spotkaniu ligowym piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku beniaminka Bałtyk Koszalin. Na przedmeczową rozgrzewkę nasi piłkarze wyszli w pamiątkowych koszulkach z napisem Radziu trzymaj się, aby wykazać akt solidarności z Łukaszem Radlińskim który doznał kontuzji w poprzednim meczu.
-
15.08.2018
Przemek Frąckowiak zawodnikiem Polonii
Nowym zawodnikiem naszego Klubu wczoraj został 24 letni bramkarz Przemysław Frąckowiak. Jego ściągnięcie związane jest z kontuzją jakiej doznał Łukasz Radliński. Przypomnijmy, że popularny Radlina może już w tej rundzie na boisku się nie pojawić.
-
14.08.2018
Sun House nowym Sponsorem!
Park Mieszkaniowy Sun House już podczas najbliższego meczu zostanie zaprezentowany jako nasz nowy Sponsor Premium, który znajdzie się na plecach koszulek meczowych!
-
13.08.2018
Tym razem Bałtyk z Koszalina
Już w środę 15 sierpnia piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Do Środy Wielkopolskiej zawita tegoroczny beniaminek trzeciej ligi grupy drugiej – Bałtyk Koszalin.
-
11.08.2018
Remis na inaugurację
W sobotę 11 sierpnia piłkarze Polonii Środa zainaugurowali rozgrywki III ligi grupy 2 sezonu 2018/19. Rywalem podopiecznych duetu trenerskiego Kapuściński – Woźniak był jeden z pretendentów do awansu – Bałtyk Gdynia. Jednak nasz zespół jechał do Gdyni ze sporymi nadziejami i mocną wiarą w końcowy sukces. Tuż przed meczem ze składu wypadł pozyskany z Motoru Lublin Szymon Zgarda który z powodów rodzinnych nie mógł uczestniczyć w tym meczu.
-
10.08.2018
Z Radomiakiem Radom w PP
Dzisiaj w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej wylosowano pary I rundy Pucharu Polski. Z perspektywy kibica naszego Klubu najważniejsza informacja jest taka, że poloniści zagrają w I rundzie na własnym boisku z Radomiakiem Radom. Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się 25, 26 i 27 września. Poloniści losowanie oglądali wspólnie na salce VIP Stadionu Średzkiego.






















































