14.01.2013
Polonia rozpoczęła drugi tydzień treningówDziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska odbyli kolejny trening w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej trzeciej ligi.
Poloniści tydzień rozpoczęli od 20 metrowego testu biegowego zwanego Beep Testem. Beep test jest jedną z najpopularniejszych metod mierzenia wytrzymałości zawodników. Jest to ocena motorycznych zdolności wytrzymałościowych człowieka za które rozumie się osobnicze możliwości przeciwstawienia się zmęczeniu i umiejętności długotrwałego wykonywania określonej pracy. Wyniki osiągane przez polonistów były zróżnicowane. Teraz dokładnie przeanalizuje je sztab szkoleniowy.
Jutro średzianie po raz pierwszy mają trenować na wolnym powietrzu. Nasza drużyna ma zaplanowana zajęcia na boisku hokejowym ze sztuczną nawierzchnią. Plany te mogą ulec jeszcze zmianie w razie niekorzystnych warunków atmosferycznych.
W środę Polonia ponownie trenować będzie na hali, a w czwartek trener Czesław Owczarek zaplanował zajęcia na boisku.
Na zakończenie tygodnia, w sobotę poloniści odbędą grę wewnętrzną.
Najnowsze aktualności
-
10.06.2024
Zmiany w ligach profesjonalnych 2024/2025
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zdecydował o rozszerzeniu składów grup w Ligach Profesjonalnych do 14 lub 16 zespołów oraz o powrocie do systemu spadków i awansów.
-
10.06.2024
Bramkostrzelny Krajewski (2012)
Polonia 2012 w sobotę wygrała czternasty raz w tej rundzie. Tym razem nasz zespół na Stadionie Średzkim pokonał 7:0 (4:0) Zjednoczonych Rychwał, a aż cztery gole strzelił Bartłomiej Krajewski. Na dwie kolejki przed końcem Poloniści mają pięć punktów przewagi nad drugą Polonią 1912 Leszno.
-
10.06.2024
Ciężka przeprawa w Książu (2011)
Mocno musieli się napracować młodzicy starsi Polonii (rocznik 2011), aby przywieść z Książa Wielkopolskiego trzy punkty. Rywale postawili trudne warunki i do przerwy to oni prowadzili 1:0. Po przerwie Polonia mocno zaatakowała i zdobyła w dwie minuty wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca spotkania. Drugi zespół bo ciekawym meczu przegrał 3:4 z Talentem Poznań. Poloniści przegrywali już 0:3, ale doprowadzili do wyrównania, jednak to rywalom udało się strzelić decydującego gola.
-
10.06.2024
Trzy bramki nie wystarczyły (2010)
W meczu drugiej i trzeciej drużyny ligi profesjonalnej C2 padł remis 3:3. Długo mecz układał się świetnie dla Polonistów z rocznika 2010, którzy wyszli na prowadzenie już w 13. minucie, a do 75. minuty prowadzili aż 3:0 z UKS AP Reissa Jarocin. Wtedy rywale ruszyli do ataku i w pięć minut zdołali wyrównać wynik spotkania.
-
10.06.2024
Z liderem bez bramek (2009)
Polonia 2009 drugi raz urwała punkty zespołowi GES Poznań, który z dużą przewagą prowadzi w ligowej tabeli. Rozegrany na sztucznej trawie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Poloniści zapewnili sobie co najmniej trzecie miejsce w lidze profesjonalnej, a do rozegrania pozostały im dwa mecze - z Mieszkiem Gniezno oraz UKS AP Reissa Kępno.
-
10.06.2024
Porażka w doliczonym czasie (2008)
W meczu przedostatniej 13. kolejki Polonia Środa 2008 na własnym boisku przegrała 2:3 (0:0) z Unią Swarzędz. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, a tuż po niej oba zespoły szybko strzeliły po dwa gole. Wynik rozstrzygnął się w doliczonym czasie gry na korzyść drużyny gości.
-
10.06.2024
Nieudany wyjazd do Konina
W sobotnie popołudnie zespół rezerw Polonii Środa Wielkopolska udał się do Konina n potkanie ligowe z walczącym cały czas o awans do IV ligi Górnikiem.
-
10.06.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (8-9.06.2024)
W miniony weekend zespoły akademii potwierdziły świetną formę. Polonia 2009 drugi raz urwała punkty zespołowi GES Poznań, a Polonia 2011 i Polonia 2012 wygrały kolejne swoje mecze. Bardzo ciekawe były też mecze Polonii 2008, która przegrała po golu w doliczonym czasie gry, a także Polonii 2010, której nie udało się obronić trzybramkowego prowadzenia.


























































