OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

10.06.2024

Bramkostrzelny Krajewski (2012)

Polonia 2012 w sobotę wygrała czternasty raz w tej rundzie. Tym razem nasz zespół na Stadionie Średzkim pokonał 7:0 (4:0) Zjednoczonych Rychwał, a aż cztery gole strzelił Bartłomiej Krajewski. Na dwie kolejki przed końcem Poloniści mają pięć punktów przewagi nad drugą Polonią 1912 Leszno.

Sobotnie popołudnie nie było udane dla goszczących na Stadionie Średzkim zawodników, którzy nie sprostali naporowi lidera ligi. Strzelanie bardzo szybko, bo już w 1. minucie meczu, rozpoczął Witold Chojnacki, skutecznie dobijając strzał obroniony przez bramkarza. Dobry początek meczu gospodarze potwierdzili trzy minuty później. Wynik podwyższył Bartłomiej Krajewski, któremu asystował Witold Chojnacki. W 16. minucie meczu Polonia 2012 prowadziła już czterema bramkami, kolejne dwa gole dorzucił Bartłomiej Krajewski, finezyjnie kończąć dwukrotnie podania od, a jakżeby inaczej, Witolda Chojnackiego. Druga część pierwszej połowy obyła się bez bramek. Polonia kontrolowała przebieg meczu, dużo częściej utrzymywała się przy piłce, jednak zawodnicy ze Środy Wielkopolskiej nie potrafili skutecznie zakończyć stwarzanych przez siebie sytuacji.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. Bramkę dwie minuty po wznowieniu gry zdobył Bartłomiej Krajewski. Była to jego bramka numer cztery. Kolejną asystę w meczu zaliczył Witold Chojnacki. Na szóstego gola nie musieliśmy długo czekać, bo minutę po piątej bramce strzelił Jakub Jacków, wykorzystując podanie Witolda Chojnackiego, dla którego była to piąta asysta w meczu. Przebieg drugiej połowy nie odbiegał od tego, co kibice zgromadzeni na stadionie Średzkim mogli oglądać w pierwszej odsłonie. Polonia kontrolowała przebieg meczu, dominując przeciwnika posiadaniem piłki. Goście oddali na bramkę Polonii kilka niegroźnych strzałów, a bramkarze gospodarzy doskonale sobie z nimi poradzili. Wynik meczu ustalił jedenaście minut przed końcem Franciszek Ratajczak, który wykorzystał podanie po indywidualnej akcji Oskara Limańskiego. Obraz gry ani wynik nie zmieniły się do ostatniego gwizdka.

Polonia 2012: I liga wojewódzka D2 - grupa 2
8 czerwca 2024, godz. 13:00 - Środa Wielkopolska (stadion CSiR)
Polonia Środa Wielkopolska 7:0 (4:0) Zjednoczeni Rychwał
Witold Chojnacki 1, Bartłomiej Krajewski 4, 11, 16, 42, Jakub Jacków 43, Franciszek Ratajczak 69

Polonia: 1. Daniel Burak - 2. Adam Walczak, 7. Franciszek Ratajczak, 9. Jakub Jacków, 10. Marcin Bartkowiak, 13. Tymoteusz Włodarczak, 20. Witold Chojnacki, 21. Bartłomiej Krajewski, 27. Oskar Limański. Grali także: 12. Emil Sikorski - 11. Kewin Kroll, 17. Antoni Skowroński, 23. Jan Kaszkowiak. Trenerzy: Bartosz Tomaszewski oraz Michał Furmańczyk.