19.06.2023
Polonia najlepsza w III lidze okręgowej! (2010)
Dużych emocji dostarczyła ostatnia kolejka III ligi okręgowej młodzików starszych. Polonia wygrała wyjazdowy mecz z Kotwicą II Kórnik 1:0 (1:0) dzięki bramce Bartosza Kurkowiaka z początku spotkania. W związku z tym, że Avia Kamionki swój mecz z LPFA Poznań/Krzykosy bezbramkowo zremisowała to Poloniści wskoczyli na pierwsze miejsce w ligowej tabeli!
Jedna i druga drużyna miały o co grać, ponieważ gospodarze walczyli o miejsce na podium, natomiast Polonia liczyła na zwycięstwo w rozgrywkach, ale musiała wygrać i czekać na wieści z Kamionek.
Od samego początku mecz dostarczył sporo emocji, ponieważ obie ekipy starały się wyjść na prowadzenie. Ta sztuka udała się Polonistom już w 8. minucie spotkania, kiedy skutecznym strzałem z dystansu popisał się Bartosz Kurkowiak. Jak się później okazało była to jedyna bramka w tym spotkaniu. Pomimo że więcej bramek w tym meczu kibice nie zobaczyli to mecz dostarczył sporo emocji.
W drugiej połowie Kotwica Kórnik zmieniając ustawienie z dużym zapałem zabrała się do odrabiania strat. Skutecznie jednak bronili się Poloniści, a szczególnie nasz bramkarz Krzysztof Stefański, który kilkukrotnie popisał się skutecznymi interwencjami. Polonia miała okazje do podwyższenia wyniku jeszcze kilkakrotnie, a najlepsze miał Adam Poloszyk, który dwukrotnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zdołał umieścić piłki w siatce. Mecz zakończył się wynikiem jednobramkowym zwycięstwem Polonii.
Na pochwałę zasługuję także drużyna Kotwicy II Kórnik, która postawiła ciężkie warunki Polonistom i także w tym meczu miała swoje okazje do strzelenia bramki.
Polonia III Środa Wlkp wygrywając swój ostatni mecz w tym sezonie wywalczyła sobie awans do II ligi okręgowej. Gratulacje dla młodych piłkarzy, którzy swoim zaangażowaniem i systematycznością osiągnęli swój mały sportowy sukces!
Polonia - młodzik młodszy D1 II (2010)
III liga okręgowa D1 - grupa 5
17 czerwca 2023, godz. 10:00 - Szczodrzykowo
Kotwica II Kórnik 0:1 (0:1) Polonia III Środa Wielkopolska
Bartosz Kurkowiak 8
Polonia: 42. Krzysztof Stefaniak - 3. Franciszek Leżała, 14. Jakub Mikołajczak, 17. Adam Poloszyk, 22. Oleksandr Misiurkevych, 24. Oskar Tkaczyk, 26. Dawid Buczma, 30. Bartosz Kurkowiak, 68. Wojciech Ignaszewski. Grali także: 2. Filip Cichosz, 9. Damian Hypki, 13. Franciszek Kaczmarek, 16. Wiktor Dimitrov, 23. Franciszek Smoliński, 33. Tomasz Pasternak.
trenerzy: Patryk Słomczyński oraz Dominik Rogowski.
Tabela:
| III liga okręgowa D1 - grupa 5 (2010) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia III Środa Wlkp. | 10 | 26:15 | 24 |
| 2. | Avia Kamionki | 10 | 42:13 | 23 |
| 3. | LPFA Poznań/Krzykosy | 10 | 19:12 | 17 |
| 4. | Kotwica II Kórnik | 10 | 23:20 | 15 |
| 5. | Warta II Śrem | 10 | 13:31 | 6 |
| 6. | Kłos Zaniemyśl | 10 | 12:44 | 3 |
Najnowsze aktualności
-
10.06.2022
Bez punktów w Przodkowie
W meczu 33 kolejki III ligi grupy drugiej piłkarze Polonii Środa udali się na Kaszuby do Przodkowa na spotkanie z tamtejszym GKS-em.
-
09.06.2022
Zwycięstwo przybliżyło do baraży (2008)
W zaległym meczu 6. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska wysoko pokonała Rawię Rawicz aż 7:0 (2:0). Bramki dla naszego zespołu strzelali Paweł Sarna - dwie, Aleksander Krause, Mikołaj Kowalski, Mikołaj Szymański, Wiktor Motyl oraz Jakub Michalak. Swój ostatni mecz rozegrał już KKS 1925 Kalisz, który pokonał Polonię 1912 Leszno. To oznacza, że jeśli Poloniści pokonają w sobotę GKS Grębanin to awansują do pierwszego etapu baraży o awans do Centralnej Ligi Juniorów U15!
Mecz z GKS-em Grębanin zostanie rozegrany w sobotę 11 czerwca o godzinie 12:00 na płycie głównej Stadionu CSiR.
-
09.06.2022
Młodziczki: 5 punktów w Racocie
W ostatnim turnieju ligowym rozegranym w Racocie młodziczki Polonii Środa Wielkopolska wywalczyły pięć punktów. Nasze zawodniczki pokonały 2:0 PKS Racot, a także bezbramkowo remisowały z Medykiem Konin oraz Juna-Trans Stare Oborzyska.
-
09.06.2022
Akademia: Harmonogram meczów (11-12 czerwca)
Powoli drużyny akademii KS Polonia Środa Wielkopolska zbliżają się ku końcowi rozgrywek ligowych. Dla kilku naszych zespołów najbliższe mecze będą bardzo istotne dla układu ligowej tabeli, zwłaszcza w ligach wojewódzkich. Bardzo ważne spotkanie mają przed sobą trampkarze (rocznik 2008), którzy walczą o zwycięstwo w rozgrywkach. W środę podopieczni Przemysława Otuszewskiego wygrali aż 7:0 z Rawią Rawicz, a w weekend ich rywalem będzie GKS Grębanin.
-
08.06.2022
W piątek do Przodkowa
Stosunkowo mało czasu na świętowanie mają piłkarze Polonii Środa po wtorkowym zwycięstwie w Wielkopolskim Pucharze Polski. Bo już w piątek 10 czerwca nasz zespół czeka kolejne spotkanie. Tym razem będzie to mecz trzeciej ligi w którym poloniści zmierzą się z GKS Przodkowo a mecz odbędzie się na boisku rywali.
-
08.06.2022
Zagrali w turnieju Red Box (2015)
W sobotę zespół skrzatów Polonii Środa Wlkp. 2015 brał udział w turniejowym graniu organizowanym przez Akademię Piłkarską RedBox na stadionie przy ul. Promienistej w Poznaniu. Gry sprawiły wszystkim wiele radości. Nasza drużyna mierzyła się z takimi zespołami jak Warta Poznań, PKS Racot, Lipno Stęszew, UKS Talent, czy Red Box Akademia Piłkarska.
-
08.06.2022
19. miejsce w Steel Cup 2022 (2013)
Zespół żaków starszych rywalizował w weekend w międzynarodowym turnieju Steel Cup 2022 w Zakopanym. Wśród 36 bardzo silnych drużyn Poloniści zajęli dobre 19. miejsce. Nasi zawodnicy mieli okazję rywalizować z takimi markami jak NK Lokomotiva Zagrzeb, Stoke City FC, Barça Academy Warszawa, FK AS Trenčín, Jagiellonia Białystok czy Stal Rzeszów. Drugi zespół wziął udział w ligowym turnieju rozgrywanym w Kórniku.
-
08.06.2022
Turnieje ligowe w Kórniku i Śremie (2012)
Sobotnie przedpołudnie Poloniści z rocznika 2012 spędzili aktywnie. O godzinie 9:00 młodzi piłkarze wzięli udział w turniejach orlików w Kórniku i Śremie, Podczas gier podopieczni trenerów Radosława Falgiera i Pawła Hoffmanna pokazali się z bardzo dobrej strony.



























































