10.06.2025
Polonia mistrzem 1. ligi wojewódzkiej (2010)
Polonia 2010 w niedzielę pokonała 8:0 (3:0) Mieszko Gniezno i zapewniła sobie triumf w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej w rundzie wiosennej sezonu 2024/2025! Dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek nasz zespół ma dziesięć punktów przewagi nad drugim w tabeli GES-em Poznań. Na listę strzelców w meczu z Mieszkiem wpisało się aż siedmiu zawodników. Drugi zespół rywalizujący w 2. lidze wojewódzkiej przegrał z Kotwicą Kórnik i nadal liczy się w walce zarówno o triumf w rozgrywkach, jak też o utrzymanie na tym poziomie.
Polonia 2010: 1. liga wojewódzka C1, gr. 2
8 czerwca 2025, godz. 10:00 - Gniezno
Mieszko Gniezno 0:8 (0:3) Polonia Środa Wielkopolska
Kamil Jankowiak 5, Aleksy Stratyński 18, Artsiom Kisliakou 38, 46, Mateusz Fórmaniak 43, Artur Sowa 64, Łukasz Miszkiewicz 69, Aleksander Niemczewski 78
Polonia: 1. Wiktor Nossow - 2. Mateusz Fórmaniak, 3. Borys Kasprzak, 4. Kacper Pustkowiak, 5. Tymoteusz Wesołowski, 6. Nikodem Odwrot, 7. Łukasz Miszkiewicz, 8. Aleksy Stratyński, 9. Artsiom Kisliakou, 10. Sviatoslav Melnykov, 11. Kamil Jankowiak. Grali także: 12. Krzysztof Stefański - 13. Dawid Ebelewicz, 14. Aleksander Niemczewski, 15. Jakub Przybylski, 16. Artur Sowa. Trenerzy: Marcin Łopusiński oraz Marcin Grabowski.
Polonia 2010: 2. liga wojewódzka C1, gr. 2
7 czerwca 2025, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska (stadion CSiR)
Polonia II Środa Wielkopolska 0:2 (0:0) Kotwica Kórnik
Mateusz Niemier 57, Borys Gendera 72
Polonia: 12. Krzysztof Stefański - 2. Bartosz Nowicki, 3. Fabian Nowaczyk, 4. Jakub Sobczak, 5. Tymoteusz Wesołowski, 6. Aleksander Niemczewski, 7. Dawid Ebelewicz, 8. Aleksy Stratyński, 9. Jakub Przybylski, 10. Adam Nadobnik, 11. Artur Sowa. Grali także: 1. Wiktor Nossow - 13. Borys Buszewicz, 14. Jakub Dajerling, 15. Wiktor Kujawa, 16. Filip Maćkowiak, 17. Kiril Rabtsun, 18. Stanisław Wieczorek. Trenerzy: Marcin Łopusiński oraz Michał Furmańczyk.
Najnowsze aktualności
-
14.05.2022
Derby dla Polonii
W sobotę 14 maja w Jarocinie piłkarze Polonii Środa mierzyli się z miejscowym zespołem Jaroty. Dla obu zespołów było to bardzo ważny mecz. Polonia Środa w przypadku zwycięstwa zapewniała sobie utrzymanie w III lidze na kolejny sezon. Z kolei Jarota potrzebowała trzech punktów w tym meczu aby wydostać się ze strefy spadkowej.
-
14.05.2022
Bez transmisji z Jarocina
Wczoraj wieczorem przedstawiciel Jaroty przekazał informację, że Zarząd klubu z Jarocina wycofał zgodę na przeprowadzenie bezpośredniej transmisji z dzisiejszego meczu. Oznacza to, że aby zobaczyć mecz na żywo trzeba osobiście wybrać się do Jarocina.
-
12.05.2022
Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze
Zarząd Klubu Sportowego „Polonia" zwołuje Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków, które odbędzie się 13 czerwca 2022 r. o godzinie 18:00 (I termin) oraz o godzinie 18:30 (II termin) w Restauracji Turystyczna przy ulicy Sportowej 2 w Środzie Wielkopolskiej.
-
12.05.2022
Derby w Jarocinie
W sobotę 14 maja na stadionie w Jarocinie kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie Jarota Jarocin. Spotkania pomiędzy oboma zespołami zawsze dostarczały kibicom sporo emocji. Wystarczy tylko przywołać mecz z poprzedniego sezonu kiedy to poloniści przegrywali już 0:2 by ostatecznie wygrać 3:2 po bramce w doliczonym czasie gry. Także jesienią w starciu obu ekip górą był zespół Polonii Środa który wygrał na własnym boisku 1:0 po bramce z 84 minuty Jędrzeja Kujawy.
-
12.05.2022
Miłosz Garstkiewicz zagrał w meczu el. Regions' Cup
Miłosz Garstkiewicz rozegrał 90 minut w meczu eliminacji Regions' Cup 2022 pomiędzy kadrami Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego ZPN. Reprezentacja naszego okręgu przegrała 4:5 na poznańskim Golęcinie. Rewanż zostanie rozegrany 25 maja w Policach.
-
12.05.2022
Akademia: Harmonogram gier na weekend 14-15 maja
Prezentujemy harmonogram gier zespołów akademii Polonii Środa Wielkopolska w najbliższy weekend 14-15 maja. Czeka nas mnóstwo piłkarskich emocji - mecze ligowe, a także turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Młodziczek U-13 w Środzie Wielkopolskiej. Zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny Stadionu Średzkiego!
-
12.05.2022
Wyjazd orlików do Wrocławia (2011)
Zespoły orlików z rocznika 2011 mają za sobą bardzo intensywny weekend. Zawodnicy rozegrali trzy mecze ligowe, a także odbyli wyjazd do Wrocławia na trójmecz z miejscowym Śląskiem oraz GKS-em Katowice. Po meczu zawodnicy mieli okazję obejrzeć na żywo mecz PKO BP Ekstraklasy: Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin.
-
12.05.2022
Polonia w półfinale Pucharu Polski
W środę 11 maja piłkarze Polonii Środa rozegrali spotkanie ćwierćfinału Wielkopolskiego Pucharu Polski. W Słupcy nasz zespół mierzył się z miejscowym Słupeckim Klubem Piłkarskim.
























































