10.06.2025
Polonia mistrzem 1. ligi wojewódzkiej (2010)
Polonia 2010 w niedzielę pokonała 8:0 (3:0) Mieszko Gniezno i zapewniła sobie triumf w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej w rundzie wiosennej sezonu 2024/2025! Dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek nasz zespół ma dziesięć punktów przewagi nad drugim w tabeli GES-em Poznań. Na listę strzelców w meczu z Mieszkiem wpisało się aż siedmiu zawodników. Drugi zespół rywalizujący w 2. lidze wojewódzkiej przegrał z Kotwicą Kórnik i nadal liczy się w walce zarówno o triumf w rozgrywkach, jak też o utrzymanie na tym poziomie.
Polonia 2010: 1. liga wojewódzka C1, gr. 2
8 czerwca 2025, godz. 10:00 - Gniezno
Mieszko Gniezno 0:8 (0:3) Polonia Środa Wielkopolska
Kamil Jankowiak 5, Aleksy Stratyński 18, Artsiom Kisliakou 38, 46, Mateusz Fórmaniak 43, Artur Sowa 64, Łukasz Miszkiewicz 69, Aleksander Niemczewski 78
Polonia: 1. Wiktor Nossow - 2. Mateusz Fórmaniak, 3. Borys Kasprzak, 4. Kacper Pustkowiak, 5. Tymoteusz Wesołowski, 6. Nikodem Odwrot, 7. Łukasz Miszkiewicz, 8. Aleksy Stratyński, 9. Artsiom Kisliakou, 10. Sviatoslav Melnykov, 11. Kamil Jankowiak. Grali także: 12. Krzysztof Stefański - 13. Dawid Ebelewicz, 14. Aleksander Niemczewski, 15. Jakub Przybylski, 16. Artur Sowa. Trenerzy: Marcin Łopusiński oraz Marcin Grabowski.
Polonia 2010: 2. liga wojewódzka C1, gr. 2
7 czerwca 2025, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska (stadion CSiR)
Polonia II Środa Wielkopolska 0:2 (0:0) Kotwica Kórnik
Mateusz Niemier 57, Borys Gendera 72
Polonia: 12. Krzysztof Stefański - 2. Bartosz Nowicki, 3. Fabian Nowaczyk, 4. Jakub Sobczak, 5. Tymoteusz Wesołowski, 6. Aleksander Niemczewski, 7. Dawid Ebelewicz, 8. Aleksy Stratyński, 9. Jakub Przybylski, 10. Adam Nadobnik, 11. Artur Sowa. Grali także: 1. Wiktor Nossow - 13. Borys Buszewicz, 14. Jakub Dajerling, 15. Wiktor Kujawa, 16. Filip Maćkowiak, 17. Kiril Rabtsun, 18. Stanisław Wieczorek. Trenerzy: Marcin Łopusiński oraz Michał Furmańczyk.
Najnowsze aktualności
-
20.12.2022
Polonia 2012 I: Podsumowanie jesieni 2022
Orlicy starsi z rocznika 2012 przez całą rundę co weekend rozgrwali mecze lub turnieje. Rywalizowali między innymi w turniejach ligowych Wielkopolskiego ZPN, meczach kontrolnych oraz ogólnopolskich turniejach piłkarskich, między innymi we Wrocławiu i Nowej Rudzie.
W międzyczasie, poza wspólnie spędzonym czasem na boisku, zespół miał okazję na spotkania integracyjne m.in. wyjazd na piłkarskie Derby Poznania i do parku trampolin Jump.
-
20.12.2022
Gra żaków z rodzicami (2015)
W sobotę żacy młodsi (rocznik 2015) rzucili piłkarskie wyzwanie swoim rodzicom. Mecz Rodzice vs Dzieci odbył się w hali przy ul. Lipowej. Podczas gry padło wiele pięknych bramek, które były poprzedzone bardzo ciekawymi akcjami z jednej jak i z drugiej strony. Młodzi Poloniści byli bardzo zmotywowani, aby udowodnić rodzicom, że odziedziczyli po nich swój piłkarski talent. Z racji wysokiej frekwencji, mecze odbywały się w dwóch turach. Po zmaganiach na boisku rodzice zorganizowali pomeczowy posiłek i napoje.
-
20.12.2022
Polonia Dziewczęta: Podsumowanie jesieni 2022
Dwie drużyny dziewcząt reprezentowały Polonię Środa Wielkopolska w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w rundzie jesiennej. Udział w ligach brały juniorki (rocznik 2008) oraz młodziczki (rocznik 2010) prowadzone przez Kamila Kudłę oraz Karolinę Puzdrakiewicz.
Juniorki zakończyły rywalizację na czwartym miejscu wśród czterech drużyn, ale warto zauważyć, iż w Polonii graly głównie zawodniczki urodzone w 2010 roku.
Młodziczki wygrały swoją grupę ligową, wyprzedzając zespół Medyka Konin, natomiast finały wojewódzkie zakończyły na trzecim miejscu - za Wartą Poznań i AZS UAM Poznań.
-
20.12.2022
Polonia 2011: Podsumowanie jesieni 2022
Przez spore zmiany personalne, zarówno w sztabie trenerskim, jak też wśród zawodników, był to niezwykle trudny sezon dla młodzików młodszych (rocznik 2011). Zespół, który latem opuściło ośmiu zawodników, rywalizował w lidze wojewódzkiej oraz I lidze okręgowej.
Ostatecznie obu drużynom nie udało się utrzymać w rozgrywkach, ale z każdym meczem było widać postęp wśród zawodników, co napawa dużym optymizmem przed rundą wiosenną. Młodzicy wiosną będą rywalizować I lidze okręgowej oraz II lidze okręgowej.
-
20.12.2022
Polonia 2010 II: Podsumowanie jesieni 2022
Druga grupa młodzików starszych jesienią rywalizowała w III lidze okręgowej. Podopieczni trenerów Dominika Rogowskiego i Patryka Słomczyńskiego zakończyli zmagania na trzecim miejscu w tabeli. Nasz zespół grał bardzo nierówno, ale warto zauważyć, iż potrafił wyrwać punkty każdej drużynie, remisując między innymi z niepokonaną Victorią Września.
-
19.12.2022
2. miejsce w SBG Cup (2006)
Juniorzy młodsi Polonii Środa Wielkopolska w weekend wzięli udział w turnieju piłkarskim SBG Cup w Jarocinie. Nasz zespół zakończył trzydniowe zawody na drugim miejscu, w finale ulegając 1:2 Poznańskiej Trzynastce. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Polonista - Jakub Sienkiewicz.
-
19.12.2022
Gry wewnętrzna orlików (2012/2013)
W sobotę i niedzielę na orliku przy ulicy Lipowej gry wewnętrzne rozegrały drużyny orlików Polonii, roczniki 2012 oraz 2013. Chłopcom nie straszna była mroźna pogoda, a podczas gier wykazali się dużym zaangażowaniem.
-
19.12.2022
Wygrany sparing z Gromem (2010)
Wczoraj ostatnią grą kontrolną w roku 2022 rozegrała drużyna młodzików starszych prowadzona przez trenerów Dominika Rogowskiego i Patryka Słomczyńskiego. Na boisku w Topoli Poloniści pokonali Grom Plewiska 4:2.
























































