04.09.2009
Polonia lepsza od Poznaniaka!!!Swój pierwszy mecz w tym sezonie drużyna trampkarzy I rozgegrała z Poznaniakiem Poznań. Nasi młodzi piłkarze pewnie i zasłużenie pokonali poznańską drużynę 4:1.
Polonia wystąpiła w składzie:
Bartosz Bartkowiak (Bartosz Kurasiak)- Karol Witucki Jan Janasik (Mateusz Nyczak) Patryk Kudła Jędrzej Loga- Bartek Nowak Maciej Polody (Marcin Malusiak) Grzegorz Filipiak Jan Filipiak (Artur Kaczmarek)- Adrian Olczyk (Michał Szkudlarek) Krystian Olczyk.
Wygrana średzkich zawodników ani przez chwilę nie była zagrożona. Już w drugiej minucie na listę strzelców wpisał się B. Nowak, który bardzo "przytomnym" strzałem wykończył akcję kolegów. Niestety już w piątej minucie, w niegrożnej sytuacji w naszym polu karnym (przy bardzo silnym wietrze) nasz obrońća tak nieszczęśliwie wybijał piłkę, że skierował ją do własnej bramki.
Na szczęście nie zdeprymowało to naszych chłopaków, którzy szybko zabrali się do pracy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Z minuty na minutę osiągali coraz większą przewagę, którą udokumentowali po kwadransie gry. Celnym strzałem wykazał się M. Polody i było 2:1. Młodzi poloniści nie zadowolili się tym prowadzeniem- dalej starali się długo utrzymywać przy piłce na połowie rywala. W dodatku nieliczne akcje pod naszą bramką rozbijała obrona albo bardzo pewnie interweniujący B. Borowiak.
Jeszcze przed przerwą, po dobrej akcji z prawej strony, A. Olczyk ładnie ograł kryjącego go obrońcę i pięknym technicznym strzałem po raz trzeci pokonał bramkarza Poznaniaka.
Po przerwie obraz gry się nie zmienił, ale skuteczność naszych zawodników nie była już tak dobra. Swoją przewagę poloniści udokumentowali (tylko) jeszcze raz. M. Polody doskonałym, mierzonym strzałem podwyższył i ustalił wynik spotkania na 4:1.
Trzeba zaznaczyć, że cała drużyna spisała się dobrze. Zmiennicy, którzy zastąpili swoich kolegów stanęli na wysokości zadania i po wejściu na plac gry drużyna zyskała jeszcze na wartości. . Bardzo pewnie i z wyczuciem radził sobie w bramce B. Kurasiak. Nie do przejścia była obrona kierowana przez K. Wituckiego, a G. Filipiak, M. Malusiak i M. Polody starali się kierować całą ofensywą. Obronę ciągle nękali bracia Olczyk oraz M. Szkudlarek. Wyróżnili się również boki pomocy: J. Filipiak i B. Nowak oraz A. Kaczmarek. Z roli bocznych obrońców dobrze się wywiązali J. Loga, J. Janasik oraz P. Kudła i M. Nyczak.
Mimo pewnego zwycięstwa drużyna popełniła kilka błędów, które trzeba będzie wyeliminować na przyszłość- jest to ważne aby chłopacy robili postęp i z meczu na mecz prezentowali się jeszcze lepiej. Następnym przeciwnikiem będzie Warta Poznań. Tak więc wszystkich kibiców chcących zobaczyć w akcji przyszłych zawodników mogących wzmocnić nasz pierwszy zespół zapraszamy w środę na godz. 17.00 na obiekty przy ulicy sportowej.
Naszym trampkarzom gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłych grach z niełatwymi przeciwnikami.
Najnowsze aktualności
-
05.10.2013
Wyniki 11. kolejki III ligi
Poniżej przedstawiamy wyniki 11. kolejki III ligi. Liderem tabeli mimo porażki z Sokołem Kleczew pozostał Lech II Poznań.
-
05.10.2013
Polonia rozbita w Warlubiu
W meczu 11. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze średzkiej Polonii przegrali w Warlubiu z Startem 1:4. Jedynego gola dla polonistów zdobył Dominik Mucha w 87. minucie.
-
05.10.2013
Relacja LIVE Start - Polonia
Już dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają kolejny mecz o mistrzostwo III ligi. Poloniści spotkają się na boisku w Warlubiu z beniaminkiem rozgrywek Startem.
-
04.10.2013
Dziewczyny podejmą Victorię Sianów
W niedzielę o godzinie 15 zespół kobiet średzkiej Polonii podejmować będzie na własnym boisku w meczu 6. kolejki II ligi Victorię SP Sianów.
-
04.10.2013
Polonia II zagra u siebie
O kolejne ligowe punkty w najbliższą niedzielę walczyć będzie drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska. Podopieczni Roberta Halaburdy podejmą na własnym stadionie LKS Kicin.
-
03.10.2013
Rozgrywki młodzieży
W najbliższą sobotę kolejne mecze ligowe rozegrają drużyny młodzieżowe naszego klubu.
-
03.10.2013
Żaki młodsze nadal bez straty punktów
W środowe popołudnie drużyna żaków 2006 rozegrała na własnym boisku zaległy mecz ligowy z Liderem Swarzędz.
-
03.10.2013
Pechowa porażka młodzików
We wtorkowe popołudnie młodzicy rozegrali swój zaległy mecz. Poloniści tym razem występowali w roli gospodarza zawodów. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół Oranje Sport Poznań.





















































