19.09.2011
Polonia Kępno pokonanaW sobotnie popołudnie juniorzy starsi udali się na kolejny mecz do Kępna , aby tam zmierzyć się z miejscową Polonią. Do tej pory zajmowała ona wyższe miejsce w tabeli od naszej drużyny , co zapowiadało trudną przeprawę dla Polonistów. Tak też było, zwłaszcza że mecz był rozgrywany na bardzo małym i w dodatku sztucznym boisku , przy wysokiej temperaturze. Mimo to nasi juniorzy spisali się bardzo dobrze , bo po dwóch trafieniach B. Paczkowskiego pokonali gospodarzy i z kompletem punktów wrócili do Środy, choć do ostatniej minuty ważyły się losy meczu i musieli być bardzo skoncentrowani . Ich rywale bowiem wszystkimi możliwymi sposobami dążyli do zmiany niekorzystnego dla nich wyniku ale na szczęście ta sztuka im się nie udała. Tylko jeden raz, w pierwszej połowie – po pierwszej bramce dla Polonii - zaskoczyli naszą obronę i doprowadzili do remisu . Więcej bramkowych sytuacji już nie mieli. Za to naszej drużynie w drugiej połowie udało się jeszcze raz umieścić piłkę w bramce rywali i utrzymać ten korzystny wynik do końca meczu. To zwycięstwo zostało okupione kontuzją M. Kowalewskiego już w 25 min. meczu , co dodatkowo utrudniło grę naszej drużynie. Jednak i w tej sytuacji juniorzy stanęli na wysokości zadania , choć w jej szeregach występuje wielu zawodników o 2-3 lata młodszych. Ich kolejnym rywalem w niedzielę 25 września będzie Górnik Konin i miejmy nadzieję , że i po tym meczu humory będą im dopisywać.
W Kępnie zagrali :
D. STANISŁAWSKI , A. PAWLAK, T. KOSTECKI, J. KUSIK, P. WAROT, A. BŁASZAK, M. KOWALEWSKI, D. BAZIÓR, K. MIKOŁAJCZAK, B. CECHMANN, B. PACZKOWSKI.
Na zmianę weszli :
K. KUDŁA , K. PAWŁOWSKI, G. FILIPIAK, B. STROJNOWSKI, M. WICHŁACZ.
Najnowsze aktualności
-
13.06.2022
Zwycięstwo z Lechitą Kłecko
W sobotę 11.06.2022 o godz. 15.00 na boisku w Kłecku drużyna rezerw Polonii Środy rozegrała spotkaniu w klasie okręgowej z zespołem Lechita Kłecko. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii Środa 4-0. Bramki dla Polonii strzelili: Jędrzej Drame - 3, Krystian Pawlak - 1.
-
10.06.2022
Bez punktów w Przodkowie
W meczu 33 kolejki III ligi grupy drugiej piłkarze Polonii Środa udali się na Kaszuby do Przodkowa na spotkanie z tamtejszym GKS-em.
-
09.06.2022
Zwycięstwo przybliżyło do baraży (2008)
W zaległym meczu 6. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska wysoko pokonała Rawię Rawicz aż 7:0 (2:0). Bramki dla naszego zespołu strzelali Paweł Sarna - dwie, Aleksander Krause, Mikołaj Kowalski, Mikołaj Szymański, Wiktor Motyl oraz Jakub Michalak. Swój ostatni mecz rozegrał już KKS 1925 Kalisz, który pokonał Polonię 1912 Leszno. To oznacza, że jeśli Poloniści pokonają w sobotę GKS Grębanin to awansują do pierwszego etapu baraży o awans do Centralnej Ligi Juniorów U15!
Mecz z GKS-em Grębanin zostanie rozegrany w sobotę 11 czerwca o godzinie 12:00 na płycie głównej Stadionu CSiR.
-
09.06.2022
Młodziczki: 5 punktów w Racocie
W ostatnim turnieju ligowym rozegranym w Racocie młodziczki Polonii Środa Wielkopolska wywalczyły pięć punktów. Nasze zawodniczki pokonały 2:0 PKS Racot, a także bezbramkowo remisowały z Medykiem Konin oraz Juna-Trans Stare Oborzyska.
-
09.06.2022
Akademia: Harmonogram meczów (11-12 czerwca)
Powoli drużyny akademii KS Polonia Środa Wielkopolska zbliżają się ku końcowi rozgrywek ligowych. Dla kilku naszych zespołów najbliższe mecze będą bardzo istotne dla układu ligowej tabeli, zwłaszcza w ligach wojewódzkich. Bardzo ważne spotkanie mają przed sobą trampkarze (rocznik 2008), którzy walczą o zwycięstwo w rozgrywkach. W środę podopieczni Przemysława Otuszewskiego wygrali aż 7:0 z Rawią Rawicz, a w weekend ich rywalem będzie GKS Grębanin.
-
08.06.2022
W piątek do Przodkowa
Stosunkowo mało czasu na świętowanie mają piłkarze Polonii Środa po wtorkowym zwycięstwie w Wielkopolskim Pucharze Polski. Bo już w piątek 10 czerwca nasz zespół czeka kolejne spotkanie. Tym razem będzie to mecz trzeciej ligi w którym poloniści zmierzą się z GKS Przodkowo a mecz odbędzie się na boisku rywali.
-
08.06.2022
Zagrali w turnieju Red Box (2015)
W sobotę zespół skrzatów Polonii Środa Wlkp. 2015 brał udział w turniejowym graniu organizowanym przez Akademię Piłkarską RedBox na stadionie przy ul. Promienistej w Poznaniu. Gry sprawiły wszystkim wiele radości. Nasza drużyna mierzyła się z takimi zespołami jak Warta Poznań, PKS Racot, Lipno Stęszew, UKS Talent, czy Red Box Akademia Piłkarska.
-
08.06.2022
19. miejsce w Steel Cup 2022 (2013)
Zespół żaków starszych rywalizował w weekend w międzynarodowym turnieju Steel Cup 2022 w Zakopanym. Wśród 36 bardzo silnych drużyn Poloniści zajęli dobre 19. miejsce. Nasi zawodnicy mieli okazję rywalizować z takimi markami jak NK Lokomotiva Zagrzeb, Stoke City FC, Barça Academy Warszawa, FK AS Trenčín, Jagiellonia Białystok czy Stal Rzeszów. Drugi zespół wziął udział w ligowym turnieju rozgrywanym w Kórniku.


























































