04.03.2024
Polonia Cup: UKS Śrem najlepszy w turnieju żaków (2016)
W niedzielę rozegrany został ostatni turniej z cyklu Polonia Cup 2024, tym razem w hali Kobra Arena rywalizował rocznik 2016. Po pełnej emocji rywalizacji złote medale trafiły do UKS Śrem, który w wielkim finale pokonał Polonię Środa Wielkopolska 2:1! W meczu o brązowy medal Canarinhos Skórzewo pokonali Polonię II. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Wojciech Kupś z drużyny triumfatora.
Faza grupowa:
Grupa A:
Mieszko Gniezno II 1:3 Canarinhos Skórzewo
Polonia Środa Wielkopolska 2:1 Wilki Dąbrówka
Canarinhos Skórzewo 4:0 Wilki Dąbrówka
Mieszko Gniezno II 1:3 Polonia Środa Wielkopolska
Polonia Środa Wielkopolska 0:6 Canarinhos Skórzewo
Wilki Dąbrówka 3:2 Mieszko Gniezno II
Grupa B:
Polonia Środa Wielkopolska II 4:3 Mieszko Gniezno
UKS Śrem 3:2 Canarinhos Skórzewo II
Mieszko Gniezno 3:1 Canarinhos Skórzewo II
Polonia Środa Wielkopolska II 2:1 UKS Śrem
UKS Śrem 3:2 Mieszko Gniezno
Canarinhos Skórzewo II 0:1 Polonia Środa Wielkopolska II
Półfinały o miejsca 5.-8.:
Wilki Dąbrówka 1:3 Canarinhos Skórzewo II
Mieszko Gniezno 3:2 Mieszko Gniezno II
Półfinały o miejsca 1.-4.:
Canarinhos Skórzewo 0:2 UKS Śrem
Polonia Środa Wielkopolska II 2:5 Polonia Środa Wielkopolska
Mecz o 7. miejsce:
Wilki Dąbrówka 3:0 Mieszko Gniezno II
Mecz o 5. miejsce:
Canarinhos Skórzewo II 0:4 Mieszko Gniezno
Mecz o 3. miejsce:
Canarinhos Skórzewo 2:0 Polonia Środa Wielkopolska II
Finał:
UKS Śrem 2:1 Polonia Środa Wielkopolska
Nagrody indywidualne:
Najlepszy bramkarz: Igor Falgier (Polonia Środa Wielkopolska)
Król strzelców: Leon Król (Mieszko Gniezno) - 8 goli
Najlepszy zawodnik: Wojciech Kupś (UKS Śrem)
Kadra Polonii:
Polonia I: 10. Igor Falgier - 5. Antoni Furmanek, 6. Leon Sobczak, 7. Jeremiasz Kubiak, 8. Filip Kostrzewa, 9. Maks Wiatr, 9. Alan Senftleben, Bartosz Szymański.
Polonia II: 7. Hugo Wiłkość, 7. Leon Markiewicz, 8. Oliwier Zieliński, 9. Oliwier Mila, 9. Marcel Stondzik, 14. Tobiasz Wesołowski, 23. Hubert Nowicki.
trenerzy: Mikołaj Tarczyński oraz Marcin Sporakowski.
Najnowsze aktualności
-
22.05.2023
Dobra gra nie wystarczyła (2009)
W meczu 11. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała 1:6 (1:1) z liderem rozgrywek - Wartą Poznań. Nasz zespół objął prowadzenie już w 12. minucie, ale jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali. W drugiej połowie Warta zdominowała już jednak zawody i zasłużenie wygrała. Poloniści zagrali jednak tego dnia bardzo dobrze i sprawili wiele trudności faworytom.
Druga drużyna udała się do odległego Damasławka na mecz z Sokołem. Nasi zawodnicy nie dali rywalom szans, aplikując im aż dziesięć bramek.
-
22.05.2023
CLJ U-15: Bardzo cenne zwycięstwo z Gwardią (2008)
W meczu 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 Polonia Środa Wielkopolska wygrała na wyjeździe 1:0 (0:0) z Gwardią Koszalin. Gola na wagę niezwykle cennych trzech punktów zdobył w 80. minucie Mikołaj Kowalski. Taki rezultat oznacza spadek Gwardii Koszalin, natomiast w walce o utrzymanie pozostają Polonia oraz Orlen Gdańsk, który również wygrał swój mecz. Kolejnym rywalem Polonii będzie FASE Szczecin - mecz zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 14:00.
-
22.05.2023
Akademia: Podsumowanie weekendu (20/21 maja)
Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli w weekend trampkarze starsi w Centralnej Lidze Juniorów. Nasz zespół po golu Mikołaja Kowalskiego z końcówki meczu pokonał 1:0 (0:0) Gwardię Koszalin. Swoje mecze wygrali także Polonia II 2009 oraz Polonia III 2010, natomiast młodzicy starsi oraz młodsi zremisowali swoje mecze. Orlicy młodsi z rocznika 2012 zajęli siódme miejsce w turnieju SBG Cup.
-
18.05.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu 20/21 maja
Już w piątek w Koszalinie rozpoczną się piłkarskie emocje dla naszej akademii na nadchodzący weekend. O godzinie 14:00 średzka Polonia zmierzy się z Gwardią Koszalin w meczu Centralnej Ligi Juniorów U-15. Będzie to kluczowe starcie w kontekście walki o utrzymanie na szczeblu centralnym. Trzymajcie kciuki za naszych zawodników!
W sobotę swoje mecze rozegrają m.in. nasi przedstawiciele w ligach wojewódzkich - trampkarze młodsi 2009 oraz młodzicy starsi 2010. Trwają także rozgrywki ligowe w pozostałych kategoriach, a najmłodsi rozegrają kolejne ligowe turnieje. Orlicy starsi 2012 wezmą natomiast udział w turniej SBG Cup! Wielkie emocje gwarantowane!
-
18.05.2023
CLJ U-15: Kluczowy mecz z Gwardią! (2008)
Już jutro o godzinie 14:00 zespół Polonii Środa Wielkopolska zagra na wyjeździe z Gwardią Koszalin w meczu Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. Będzie to kluczowe starcie dla obu drużyn w walce o utrzymanie w tych rozgrywkach. Gwardia zajmuje ósme miejsce i traci cztery punkty do Polonii.
-
17.05.2023
Reprezentacja Polonii w turnieju Mama Cup!
W niedzielę na poznańskim Golęcinie odbył się turniej piłkarski Mama Cup, w którym udział wzięła również reprezentacja Polonii Środa Wielkopolska prowadzona przez trenerów Marcina Sporakowskiego i Karolinę Puzdrakiewicz!
-
17.05.2023
Dużo grania żaków (2015)
Wiele rozegranych minut mają za sobą żaki młodsze (rocznik 2015), które rywalizowało zarówno w piątek, jak też w sobotę. W piątek nasz zespół zagrał towarzysko z Jarotą Jarocin, a w sobotę zagrał z Polonią 2014 i wziął udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN, podczas którego rywalizował z rok starszymi kolegami.
-
16.05.2023
Intensywny weekend żaków (2014)
Intensywny weekend mają za sobą zawodnicy z rocznika 2014. W sobotę 13 maja rozegrali trójmecz w Poznaniu z zespołami Lecha Poznań i Varsovii Warszawa. Natomiast w niedzielę rozegrali mecz sparingowy w Luboniu z miejscową Szkołą Futbolu.


























































