OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

24.04.2010

Pokonali Plewiska 3:0

 W sobotę o godzinie 13:00 średzka Polonia zmierzyła się w meczu na szczycie czwartej ligi z zespołem Gromu Ciepłownik Plewiska który przed tym spotkaniem zajmował trzecią lokatę w ligowej tabeli. Po bardzo dobrym spotkaniu nasza drużyna pokonała swych rywali 3:0 (2:0)

Polonia wystąpiła w tym spotkaniu w składzie:  Szkudlarek – Siwek, Nawrot, Maleszka – Przybyłek Ł., Rybarczyk, Mrowiński (60` Hirsch), Błędkowski (68` Przybyłek P.), Grześkowiak –Krajewski (73` Godziszewski), Koshakov (53` Duchała).

Od samego początku przewagę w tym meczu posiadali podopieczni Mariusza Bekasa. Jednak drużyna przyjezdna nastawiła się na grę z kontry i ciężko było się przebić przez szczelną defensywę Gromu. W 12 minucie do odbitej przez obrońców z Plewisk piłki na 20 metrze dopadał Łukasz Przybyłek i mocnym strzałem pokonuje bramkarza drużyny przeciwnej. Radość w średzkim zespole i na trybunach ogromna. Szybko zdobyta bramka po nikąd ustawia mecz. Grom musi się trochę odkryć a Polonia może groźnie kontratakować. W 28 minucie  szybka akcja gości. Z boku boiska piłkę dośrodkowuje pomocnik przyjezdnych ta dociera w polu karnym do Adriana Napierały ale jego strzał głową mija lewy słupek bramki strzeżonej przez Adriana Szkudlarka. Goście starają się doprowadzić do wyrównania ale bardzo dobrze z ich atakami radzi sobie defensywa Polonii. W 34 minucie przepiękne prostopadłe podanie od Ariela Mrowińskiego dociera do Kamila Krajewskiego. Nasz napastnik przyjmuje piłkę na klatkę piersiową wpada w pole karne i mocnym strzałem po długim słupku nie daje żadnych szans bramkarzowi gości. Polonia Środa prowadzi 2:0. Od tego momentu nasi zawodnicy zaczęli grać jeszcze spokojniej w pełni kontrolując przebieg wydarzeń na boisku a rywale jakby stracili wiarę w wywiezienie korzystnego wyniku ze Środy nie atakowali już tak zaciekle. W 37 minucie Łukasz Przybyłek po serii udanych zwodów przedarł się lewą strona boiska i wyłożył piłkę na 15 metr do Dmytro Koshakova. Jednak strzał naszego napastnika był minimalnie niecelny i cały czas Polonia prowadziła różnica dwóch bramek. Jeszcze tuż przed końcem pierwszej połowy piłkę z lewej strony boiska na prawą przerzucił Ariel Mrowiński jednak Krzysztof Błędkowski nie zdołał do niej dopaść i umieścić w bramce. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część spotkania. Tak więc do przerwy nasz zespół prowadził 2:0.

Po zmianie stron inicjatywa ponownie należała do średzkiego zespołu. W 49 minucie z rzutu wolnego z około 18 metrów uderza Łukasz Przybyłek. Jednak piłka po jego strzale odbija się od poprzeczki bramki rywali i wychodzi poza boisko. Dwie minuty później prawą stroną boiska z piłką popędził Ariel Mrowiński. Będąc przy linii końcowej doskonale podał na 5 metr do Dmytro Koshakova jednak średzki napastnik przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki. W 53 minucie dochodzi do pierwszej zmiany w naszym zespole. Boisko opuszcza Koshakov a w jego miejsce na placu gry pojawia się Marcin Duchała. Piętnaście minut później kolejna zmiana w naszym zespole. Plac gry opuszcza Krzysztof Błędkowski a w jego miejsce na murawie pojawia się Paweł Przybyłek. W 70 minucie Marcin Duchała zdecydował się na silny strzał z około 25 metrów. Jednak piłka po jego uderzeniu minęła w bezpiecznej odległości lewy słupek bramki drużyny Gromu Plewiska. Trzy minuty później ostatnia zmiana w zespole Polonii Środa. Boisko opuszcza Kamil Krajewski a w jego miejsce wchodzi Bartosz Godziszewski. W 77 minucie dwójkowa akcja wychowanków Polonii Środa braci Przybyłków. Paweł Przybyłek wykłada wspaniale piłkę na 17 metr do swojego brata Łukasza, ten strzela i piłka ląduje w bramce rywali. To druga bramka naszego pomocnika w tym meczu, a Polonia Środa prowadzi 3:0. Kibice świętują na trybunach bo już wiedzą że w tym trudnym meczu nikt nie zabierze ich zespołowi trzech punktów. W 87 minucie zakotłowało się w polu karnym naszego zespołu. Po strzale jednego z zawodników Gromu Plewiska  piłkę z linii bramkowej wybija Marcin Siwek, goście ponownie ją wrzucają w nasze pole karne ale tam szybszy od rywala jest Tomasz Nawrot który zażegnuje niebezpieczeństwo. Do końca meczu już nic się nie zmieniło i ostatecznie Polonia Środa pewnie pokonała Grom Plewiska 3:0.W sobotę o godzinie 13:00 średzka Polonia zmierzyła się w meczu na szczycie czwartej ligi z zespołem Gromu Ciepłownik Plewiska który przed tym spotkaniem zajmował trzecią lokatę w ligowej tabeli. Po bardzo dobrym spotkaniu nasza drużyna pokonała swych rywali 3:0 (2:0)

  

Najnowsze aktualności

  • 26.01.2023

    Cenna lekcja z Górnikiem

    W środę 25 stycznia na boisku ze sztuczną nawierzchnią piłkarze Polonii Środa rozegrali dodatkowy sparing tej zimy. Rywalem naszego zespołu był pierwszoligowy Górnik Łęczna który w tym czasie przebywał w Opalenicy na obozie przygotowawczym. Spotkanie trwało aż 120 minut i zostało rozegrany systemem 4x30 minut.

  • 25.01.2023

    Dublet Polonii w Koziołek Cup! (2013)

    W miniony weekend orlicy młodsi spędzili dużo czasu grając. W piątek zawodnicy mieli okazję rywalizować i trenować ze starszymi kolegami z rocznika 2012. W niedzielę natomiast podzielona na dwie grupy drużyna zdominowała turniej Koziołek Cup w Kórniku - Poloniści zajęli dwa pierwsze miejsca.

  • 24.01.2023

    Intensywny weekend żaków (2015)

    Ubiegły weekend dla żaków urodzonych w roku 2015 był bardzo intensywny i obfity w rywalizację boiskową. Żaki rywalizowały w turniejach w Dolsku i Śremie oraz rozegrały mecz z Polonią 2014.

  • 24.01.2023

    Skrzaty rywalizowały z UKS Śrem (2016/2017)

    W sobotę grupy skrzatów starszych (rocznik 2016) oraz skrzatów młodszych (rocznik 2017/2018) rozegrały mecze kontrolne z rówieśnikami z UKS Śrem!

  • 24.01.2023

    Terminarz I ligi okręgowej młodzików młodszych (2011)

    Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz I ligi okręgowej młodzików młodszych (rocznik 2011). Drużyna prowadzona przez Kamila Kudłę będzie rywalizować w grupie pierwszej. Rozgrywki wystartują 25 marca i potrwają do 25 czerwca.

    Poloniści zainaugurują rozgrywki wyjazdowymi meczami z Sucharami Suchy Las i Liderem Swarzędz, a pierwszy mecz na własnym boisku rozegrają 6 kwietnia z Kotwicą Kórnik.

  • 23.01.2023

    HMW U-13 w Środzie Wielkopolskiej!

    W niedzielę 29 stycznia w Środzie Wielkopolskiej odbędą się Halowe Mistrzostwa Wielkopolski młodziczek do lat 13 (rocznik 2010 i młodsze). Polonistki, które będą gospodyniami turnieju, bronią tytułu zdobytego przed rokiem! Turniej zostanie rozegrany w hali Kobra Arena przy Szkole Podstawowej nr 3.

  • 23.01.2023

    Zwycięstwo w turnieju Juna Cup (2010)

    Polonia Środa Wielkopolska (rocznik 2010) wygrała halowy turniej piłkarski Juna Cup w Starych Oborzyskach! Podopieczni Łukasza Żeglenia wygrali swoją grupę, a w finale nasza drużyna pokonała po rzutach karnych Koronę Wschowa. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Patryk Krawczewski!

  • 23.01.2023

    Gry kontrolne orlików i żaków (2013/2014)

    W ubiegłym tygodniu wewnętrzne gry kontrolne rozegrały zespoły orlików młodszych (2013) oraz żaków starszych (2014). Najpierw młodzi zawodnicy rywalizowali na orliku przy ulicy Lipowej, a następnie na boisku hokejowym przy ulicy Sportowej.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.