30.10.2011
Pogrom żakówW przed ostatniej kolejce młodzi piłkarze ze Środy, podejmowali na własnym boisku rówieśników z Przemysława Poznań. Przed meczem faworytem tego spotkania były żaki ze Środy.
Jak na faworyta przystało, w dodatku na własnym boisku wychowankowie Polonii pokazali na co ich stać. Przemysław Poznań był od początku meczu sprowadzony do obrony a Nasi piłkarze od 53 sek tego meczu rozpoczęli popis strzelecki. Pierwszą bramkę zdobył A. Rozwora po świetnym podaniu K. Cyka. Na 2:0 podwyższył W. Moroz po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego. Trzecia bramka to zasługa K. Cyka który z dośrodkowania z rzutu rożnego potrafił znaleźć się w polu karnym i pokonać bramkarza gości. 4:0 zrobił się już w 8 min kiedy to zamieszanie pod bramką gości wykorzystał A. Kluczyński. W 10 min K. Cyka strzałem głową pokonał bramkarza z Poznania podwyższając na 5:0. Minutę później zamieszanie pod bramką wykorzystał S. Kornaszewski i Polonia prowadziła 6:0. Kolejna bramka to zasługa W.Moroza który silnym strzałem pokonał bramkarza gość. Bohaterem 8 gola dla Polonii był K. Cyka która wychodząc sam na sam z bramkarzem, bez problemu potrafił go pokonać. W 16 min. A. Kluczyński znalazł się tylko przed bramkarzem i mocnym strzałem pokonując go, nie dając żadnych szans do obrony i wynik już był 9:0. W pierwszej połowie, goście zdołali zrobić tylko kilka akcji które zazwyczaj kończyły się skutecznym zatrzymaniem piłki przez Naszych obrońców, jednak w 19 min przedarli się pod bramkę, oddając strzał który przeszedł pod nogami Naszego bramkarza, tym samym goście zmniejszyli przewagę bramkową na 9:1. Długo nie trwała radość gości, bo już kilka sekund po wznowieniu A. Kluczyński zdobył bramkę dla Polonii dając prowadzenie 10:1. W pierwszej połowie jeszcze raz udało się pokonać bramkarza z Przemysława a dokonał tego M. Scholz który wykorzystał błąd obrony.
Druga połowa zaczęła się tak jak pierwsza, już kilka sekund po zmianie stron, z rzutu wolnego bramkę zdobył W. Moroz. W 32 min po faulu Naszego obrońcy w polu karnym, sędzia podyktował rzut karny dla gości którzy wykorzystali tą okazję zmieniając wynik na 12:2. Ponownie ich radość nie trwała długo gdyż w 33 min. K. Kusik po zamieszaniu podbramkowym ulokował piłkę w bramce Przemysława i Polonia prowadziła 13:2. Bardzo dobrą akcje drużyna przyjezdna skonstruowała w 37 min wykańczając bardzo mocnym strzałem, lecz Nasz bramkarz S. Łopatka nie pozwolił aby piłka wpadła do jego bramki i w piękny sposób wybił piłkę za linię końcową. W 38 min A. Kluczyński strzałem po ziemi zdobył w tym meczu swoją 4 bramkę a 14 dla Polonii. W 43 min padła najładniejsza bramka tego spotkania a autorem był A. Rozwora który mocnym strzałem z ostrego kąta nie dał szans bramkarzowi. Ostatnią w tym meczu bramkę dla Polonii zdobył po raz kolejny z rzutu wolnego W.Moroz ustalając wynik na 16:2.
Na pochwałę zasługuje cały zespół który tworzył bardzo ładne akcje zaczynając od bramkarza do napastników.
Już za tydzień ostatni i jednocześnie najważniejszy mecz z Lechią Kostrzyn, który wyłoni drużynę awansującą do grupy mistrzowskiej. Lechia traci do Nas 2 pkt ale gra bardzo dobrze więc Poloniści mogą mieć w Kostrzynie wiele problemów. Miejmy nadzieje że dobrze grający piłkarze ze Środy pokonają drużynę z Kostrzyna i jednocześnie zapewnią sobie drugie miejsce w grupie co premiuje awansem w wcześniej wspomnianej grupy mistrzowskiej. Ten mecz odbędzie się 05.11 o godz 12:30 w Kostrzynie. Zapraszam wszystkich chętnych rodziców/kibiców do wsparcia żaków w tym meczu.
Polonia wystąpiła w składzie:
S. Łopatka, T. Norkiewicz, F. Półrolniczak, A. Kluczyński, W. Moroz, W. Król, K. Cyka, A. Rozwora
K. Kusik, J. Maćkowiak, M. Scholz, J. Kasprzyk ,K. Królikiewicz, M. Dubiński, M. Hulewicz, S. Kornaszewski, A. Krotofil, F. Wieland, M. Dolata
Zdjęcia z tego meczu autorstwa Radosława Kluczyńskiego można obejrzeć klikając tutaj.
Najnowsze aktualności
-
30.08.2023
Zwycięstwo na Winogradach! (2015)
W sobotę oba zespoły żaków starszych Polonii wzięły udały się na poznańskie Winogrady, aby wziąć udział w XIII Turnieju im. Mariana Tadeusza Rogowskiego organizowanym przez klub OTPS Winogrady Poznań. Nasze zespoły spisały się fenomenalnie, zajmując pierwsze i piąte miejsce w klasyfikacji turnieju!
-
29.08.2023
Michał Jakóbowski zawodnikiem Polonii Środa
Mimo że rozgrywki trzeciej ligi trwają już w najlepsze nasz klub przeprowadził jeszcze jeden transfer w tym okienku. Tym razem Polonia Środa pozyskała bardzo doświadczonego gracza mającego za sobą występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju – Michała Jakóbowskiego. Zawodnik ten ma wnieść do zespołu i szatni boiskowe doświadczenie i pokierować młodym zespołem Polonii Środa w kolejnych meczach.
-
29.08.2023
Dziesięć goli z Avią (2013)
Kolejny mecz I ligi okręgowej młodzików młodszych D2 rozegrał zespół orlików starszych Polonii (rocznik 2013) rywalizujący w starszej kategorii wiekowej. Nasza drużyna nie dała szans gospodarzom w wyjazdowym starciu z Avią Kamionki. Polonia wygrała 10:0 (3:0) po bramkach Jakuba Przybyłka (2), Pawła Szumskiego (2), Krystiana Kasprzaka, Kacpra Woźniaka, Sebastiana Ciszewicza, Oliwiera Wiczyńskigo, Karola Maleszki oraz Jakuba Kanoniczaka.
-
29.08.2023
Szesnaście goli młodzików młodszych (2012)
W piątek zespół młodzików młodszych Polonii zainaugurował sezon w rozgrywkach ligowych. W pierwszym spotkaniu II ligi okręgowej nasza drużyna wygrała aż 16:1 (5:1) z UKS-em Śrem, a aż trzech zawodników ustrzeliło hat tricka - Timur Tsarenko, Nikodem Mazurczak oraz Adam Płóciennik.
-
29.08.2023
Komplet zwycięstw młodzików (2011)
Komplet zwycięstw w miniony weekend odnotowały drużyny Polonii w kategorii młodzik starszy prowadzone przez trenerów Kamia Kudłę oraz Kornela Ladrowskiego. Zespół rywalizujący w I lidze okręgowej wygrał aż 10:1 w wyjazdowej potyczce z Avią Kamionki, zaś w domowym meczu II ligi okręgowej Polonia II wygrała 4:0 z Błękitnymi Psary Polskie.
-
28.08.2023
Flota po dwudziestu siedmiu latach
Ponownie w piątek swoje spotkanie domowe rozegrają piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie ostatni już z tegorocznych beniaminków Flota Świnoujście. Ostatni raz zespół ze Świnoujścia gościł w Środzie Wlkp. dwadzieścia siedem lat temu w 1996 roku.
-
28.08.2023
Grad goli w II lidze okręgowej (2010)
Był do niezwykle ciekawy weekend dla naszych zespołów trampkarzy młodszych rywalizujących w II lidze okręgowej. Najpierw w czwartek zmierzyły się one w bratobójczym pojedynku na boisku w Zielnikach. Trzy punkty padły łupem Polonii II prowadzonej przez Łukasza Żeglenia, która w sobotę wygrała jeszcze z zespołem dziewcząt Sparks Poznań 12:0.
Polonia III w sobotę także rozegrała kolejny mecz i na osłodę po czwartkowej porażce podopieczni Patryka Słomczyńskiego pokonali 8:1 drużynę Lotnika 1997 Poznań.
-
28.08.2023
Nielba pokonana (2010)
Drugie zwycięstwo w lidze wojewódzkiej odniósł zespół trampkarzy młodszych. Tym razem podopieczni Łukasza Żeglenia i Marcina Grabowskiego pokonali na płycie głównej Stadionu Średzkiego zespół Nielby Wągrowiec 7:3 (3:0). Poloniści już po trzech minutach prowadzili 2:0 i w pełni kontrolowali przebieg gry, choć nie ustrzeli się błędów. Hat trickiem popisał się Łukasz Miszkiewicz, a kolejne gole dołożyli Nikodem Odwrot, Filip Maćkowiak, Antoni Zając oraz zawodnik gości, który trafił do własnej bramki.




























































