22.03.2026
Podział punktów w starciu z OlimpiąW kolejnym meczu zespół rezerw Polonii Środa Wielkopolska podejmował na własnym boisku Olimpię Koło. Dla młodych polonistów była to kolejna okazja na odniesienie zwycięstwa i zainkasowania kompletu punktów.
Już od samego początku poloniści odważnie ruszyli do ataków. W 5 minucie podanie z głębi pola Gracjana Hyla dociera do Antoniego Storozuma a ten uderza z około16 metrów wprost w poprzeczkę. Chwilę później kolejna sytuacja i kolejne uderzenie w poprzeczkę tym razem Pawła Ratajczaka. W 28 minucie po faulu w polu karnym na Pawle Ratajczaku sędzia dyktuje rzut karny dla Polonii Środa. Do piłki podchodzi sam poszkodowany, ale jego intencje wyczuł bramkarz rywala i nadal mamy bezbramkowy remis. W końcówce na prowadzenie mogli wyjść goście, ale ich uderzenie z rzutu wolnego pewnie obronił Nikodem Walkowiak. Ostatecznie pierwsza część spotkania kończy się bezbramkowym remisem.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Przewaga leżała po stronie Polonii Środa która jednak nie potrafiła jej udokumentować strzeleniem gola. Z kolei goście liczyli na kontrataki. Oba zespoły grały jednak bardzo czujnie w defensywie a to zaowocowało tym że ostatecznie kibice nie obejrzeli bramek a mecz zakończył się podziałem punktów.
Polonia II Środa wystąpiła w składzie: Walkowiak – Gałka, Hyl (46` Kowalski), Maćkowiak, Jachnik (60` Karczewski), Wojciechowski (70` Sobczyński), Motyl, Mostowiak, Ratajczak (60` Kamiński), Storozum (54` Pustkowiak), Jankowiak (70` Szymański).
Najnowsze aktualności
-
23.09.2009
Średzkie firmy wspierające Polonię !
Klub KS Polonia Środa Wielkopolska to również wiele firm, które wspierają rozwój zarówno drużyn seniorskich jak i młodzieżowych w klubie. To właśnie dzięki nim Polonia powoli staje sie wizytówką całej Środy Wielkopolskiej.
-
23.09.2009
Potrzebujemy Was w niedziele !!!
W niedziele w Komornikach, zespół prowadzony przez trenera Ryszarda Rybaka zmierzy się w bardzo ważnym meczu z Gromem Plewiska. Dobry wynik pozwoli naszemu zespołowi na utrzymanie się w ścisłej czołówce i będzie niezłym prognostykiem przed przyjazdem za półtora tygodnia Lechii Kostrzyn.
-
23.09.2009
Dwie drużyny Polonii w czwartej rundzie Pucharu
Wczoraj w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary czwartej rundy Pucharu Polski w strefie poznańskiej. Od tej fazy swoje mecze zacznie również pierwsza drużyna Polonii.
-
21.09.2009
Juniorzy starsi inkasują 3 punkty !!!
Zespół juniorów starszych Polonii w końcu odniósł pierwsze zwycięstwo w Wielkopolskiej Lidze. W niedzielę 20 września nasi zawodnicy na własnym boisku pokonali zespół Młodzieżowej Szkółki Piłkarskiej Szamotuły 3:2, po bramkach Adriana Markiewicza, Michała Okninskiego i Krystiana Pawlaka.
-
21.09.2009
Polonia wiceliderem- podsumowanie VII kolejki
Ostatnia seria spotkań IV ligi gr. północnej przyniosła roztrzygnięcia, których mało kto się spodziewał. Wydawało się, że 7 kolejka nie przyniesie znaczących zmian w czołówce. A jednak- faworyci tracili punkty, co skrzniętnie wykorzystała średzka Polonia.






















































