22.03.2026
Podział punktów w starciu z OlimpiąW kolejnym meczu zespół rezerw Polonii Środa Wielkopolska podejmował na własnym boisku Olimpię Koło. Dla młodych polonistów była to kolejna okazja na odniesienie zwycięstwa i zainkasowania kompletu punktów.
Już od samego początku poloniści odważnie ruszyli do ataków. W 5 minucie podanie z głębi pola Gracjana Hyla dociera do Antoniego Storozuma a ten uderza z około16 metrów wprost w poprzeczkę. Chwilę później kolejna sytuacja i kolejne uderzenie w poprzeczkę tym razem Pawła Ratajczaka. W 28 minucie po faulu w polu karnym na Pawle Ratajczaku sędzia dyktuje rzut karny dla Polonii Środa. Do piłki podchodzi sam poszkodowany, ale jego intencje wyczuł bramkarz rywala i nadal mamy bezbramkowy remis. W końcówce na prowadzenie mogli wyjść goście, ale ich uderzenie z rzutu wolnego pewnie obronił Nikodem Walkowiak. Ostatecznie pierwsza część spotkania kończy się bezbramkowym remisem.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Przewaga leżała po stronie Polonii Środa która jednak nie potrafiła jej udokumentować strzeleniem gola. Z kolei goście liczyli na kontrataki. Oba zespoły grały jednak bardzo czujnie w defensywie a to zaowocowało tym że ostatecznie kibice nie obejrzeli bramek a mecz zakończył się podziałem punktów.
Polonia II Środa wystąpiła w składzie: Walkowiak – Gałka, Hyl (46` Kowalski), Maćkowiak, Jachnik (60` Karczewski), Wojciechowski (70` Sobczyński), Motyl, Mostowiak, Ratajczak (60` Kamiński), Storozum (54` Pustkowiak), Jankowiak (70` Szymański).
Najnowsze aktualności
-
12.10.2009
Ważne zwycięstwo juniorów starszych
W sobotę 10 października w ramach X kolejki rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych nasz zespół pokonał w Rawiczu miejscową Ravię 1:0. Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo nie przyszło łatwo. Po pierwszej dobrej połowie i drugiej bardzo dramatycznej części , 3 punkty jak najbardziej zasłużone pojechały do Środy. Bramke na wagę zwycięstwa w tym spotkaniu w 53 minucie zdobył Adrian Markiewicz.
-
10.10.2009
Zasłuzone zwycięstwo Nordenii
Dzis odbył się mecz X kolejki czwartej ligi grupy północnej , w którym Polonia Środa na boisku w Dopiewie uległa miejscowej Nordenii Dopiewo 0:2(0:0)
-
10.10.2009
Dołącz do Wielkiej Bazy Kibiców Polonii
Już prawie 100 kibiców zapisało się do Wielkiej Bazy Kibiców Polonii Środa Wielkopolska.
-
08.10.2009
Mecze polonistów po całej Wielkopolsce
Zbliżający się weekend to kolejne emocje związane z oficjalnymi meczami niemal wszystkich drużyn naszego klubu. Tym razem, na 8 rozgrywanych spotkań, poloniści 7 razy będą występować w roli gościa. Zapowiada się, że w nadchodzące dni wolne, średzianie przemierzą naprawdę sporo kilometrów.
-
08.10.2009
Mecz na szczycie z Nordenią Dopiewo
W najbliższą sobotę o godz. 15.00 dojdzie do kolejnego szlagieru IV ligi gr. północnej. Na przeciw siebie stanie lider obecnych rozgrywek Polonia Środa Wielkopolska i walcząca o zrealizowanie przedsezonowego celu (awansu do III ligi) Nordenia Dopiewo.
-
07.10.2009
Aquaform z pakietem granatowym !
Miło Nam poinformować, że firma Aquaform została kolejnym członkiem Klubu Partnera Piłka i Biznes.
-
07.10.2009
Pomóż Polonii w Dopiewie !!!
Już w najbliższą sobotę pierwszy zespół seniorów czeka arcytrudny mecz na wyjeździe z Nordenią Dopiewo. Drużyna trenera Ryszarda Rybaka, jeżeli chce spędzić kolejny tydzień na pozycji lidera musi to spotkanie wygrać. Dlatego klub jak i piłkarze bardzo liczą na Wasze wsparcie. Swoją obecnością i dopingiem bardzo pomożecie Polonii !!!






















































