26.09.2017
Podtrzymać dobrą passęW meczu 9. kolejki III ligi gr. 2 średzka Polonia zagra u siebie z Centrą Ostrów Wielkopolski. Podopieczni Tomasza Dłużyka powalczą o kolejne punkty, a tym samym o podtrzymanie dobrej passy meczu bez porażki w tym sezonie.
Swego czasu jeden z polskich komentatorów stwierdził, że Reprezentacja Polski "złapała wiatr w żagle". "Jest wiatr i jest żagiel". To stwierdzenie pasuje do średzkiej Polonii, która dzięki zwycięstwom z Górnikiem Konin 5:2 i 3:0 z Wdą Świecie wskoczyła na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Poloniści tracą w tym momencie do prowadzącego w tabeli Świtu Skolwin trzy punkty. Kolejnym rywalem podopiecznych Tomasza Dłużyka będzie beniaminek z Ostrowa Wielkopolskiego.
Centra zanim wywalczyła awans do trzeciej ligi przebyła dość długą drogę. Najpierw zespół, którego trenerem jest Mariusz Posadzy wygrał rozgrywki grupy południowej. Ostrowianie zakończyli sezon z przewagą ośmiu punktów nad wiceliderem, Obrą Kościan. Jednak ostrowski zespół czekała jeszcze rywalizacja meczach barażowych z mistrzem grupy północnej, Lubuszaninem Trzcianka. Pierwszy mecz w Ostrowie Wlkp. zakończył się bezbramkowym remisem. Decydujący mecz w Trzciance lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. „Lubu” prowadził do przerwy 1:0 po bramce Mateusza Kaczora. Na dziesięć minut przed końcem meczu do wyrównania doprowadził doświadczony defensor, Dariusz Reyer. W doliczonym czasie gry zwycięstwo przypieczętował Dawid Kuczyński i awans Centry stał się faktem.
Nasi rywale rozpoczęli ligowe zmagania od porażki 1:2 na własnym stadionie z rezerwami Pogoni Szczecin. W trzeciej i czwartej kolejce Centra zanotowała dwa zwycięstwie. Najpierw ostrowianie wygrali w Starogardzie Gdańskim 1:0 po golu Miłosza Nowickiego. Tydzień później pokonali u siebie Unię Solec Kujawski 3:0. Dwie bramki zdobył Piotr Przezak, jedną Szymon Strączkowski. W kolejnych czterech meczach zawodnicy Centry musieli uznać wyższość rywali. Ostatnia kolejka to porażka 2:4 z Bałtykiem Gdynia. Zawodnicy Centry w ośmiu meczach zdobyli sześć punktów. Zajmują czternaste miejsce w ligowej tabeli z przewagą dwóch punktów nad strefą spadkową.
Po ośmiu spotkaniach najskuteczniejszym strzelcem w ekipie naszych rywali jest Tomasz Adamiak, którzy strzelił trzy bramki. Co ciekawe defensor Centry miał już okazję strzelać bramki naszej drużynie. W kampanii 2013/2014 jego gol w dziewięćdziesiątej minucie z rzutu karnego dał Centrze zwycięstwo 1:0 w starciu z Polonią. Następny sezon to kolejny gol Adamiaka zdobyty z jedenastu metrów. Wówczas nasz zespół przegrał 1:3. Jednak meczu 19 września 2015 w Środzie Wielkopolskiej zapewne nie wspomina najlepiej. Wówczas nie wykorzystał dwóch rzutów karnych, a Polonia wygrała wtedy 2:1.
W sobotę przekonamy się, który zespół będzie się cieszył po ostatnim gwizdku arbitra. Zapraszamy 30 września na Stadion Średzki do wspólnego kibicowania! Początek meczu o godzinie 15:00.
Najnowsze aktualności
-
14.04.2014
Zwycięstwo przy Drodze Dębińskiej
W miniony piątek piłkarze Polonii Środa z rocznika 2003 wyjechali do Poznania na kolejny mecz ligowy w ramach grupy mistrzowskiej WZPN. Drużyna która była gospodarzem tego spotkania to Warta Poznań, która młodym polonistom jest już bardzo dobrze znana. Obie drużyny w trakcie przerwy zimowej spotkały się dwa razy. Pierwszy raz po rundzie jesiennej spotkanie rozegrane zostało w Poznania, wtedy Polonia pokonała Wartę, a 3 tygodnie temu na boisku w Środzie padł remis. Sparingi to jednak nie to samo co mecz ligowy i obie drużyny chciały zdobyć komplet pkt. ponieważ w pierwszej kolejce obie drużyny zanotowały porażkę, a w drugiej kolejce Warta miała bezbramkowy remis, natomiast Polonia wygrała z Liderem II. Mecz rozgrywany był na boisku orlik przy Drodze Dębińskiej, które jest dla młodych polonistów boiskiem sprzyjającym, gdyż do tej pory jeszcze tam nie przegrali.
-
14.04.2014
Remis juniorów z Wartą Poznań
Swój drugi mecz ligowy juniorzy młodsi KS Polonia Środa Wlkp. powinni rozegrać na wyjeździe w Poznaniu, jednak burza, która przeszła w czwartek nad Poznaniem to uniemożliwiła. Na prośbę trenera Warty spotkanie rozegrane zostało w Środzie.
-
14.04.2014
Przeciwstawili się Lechowi Poznań
W trzeciej kolejce rundy wiosennej nasi trampkarze udali się w niedzielę 13 kwietnia do Poznania , aby tam zmierzyć się z Lechem . Kolejarze lepiej rozpoczęli sezon, bo zaliczyli dwa gładkie zwycięstwa : z Tarnowiakiem i z Nowym Tomyślem , a nasz zespół tylko raz wygrał z Mieszkiem i ostatnio zremisował z Nielbą. Toteż Poloniści pragnęli poprawić swój dorobek punktowy, mimo iż grali z czołowym zespołem ligi.
-
14.04.2014
Młodzicy bez punktów w starciu z Stoperem Poznań
W drugim meczu rundy wiosennej Polonia podejmowała na własnym boisku drużynę Stoperu Poznań.
-
14.04.2014
Dziewczyny pokonały Unifreeze Górzno
W sobotę, 13 kwietnia zespół kobiet Polonii Środa podejmował na własnym boisku niekwestionowanego lidera tabeli Unifreeze Górzno.
-
13.04.2014
Bramka oraz najciekawsze akcje z Mogilna
Zapraszamy do obejrzenia skrótu sobotniego starcia Polonii z Pogonią w Mogilnie. Spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem polonistów 1:0.
-
12.04.2014
Fotogaleria z Mogilna
Dostępna jest już galeria zdjęć z meczu 23. kolejki trzeciej ligi w którym piłkarze Polonii zwyciężyli w Mogilnie tamtejszą Pogoń 1:0. Autorem fotografii jest Czesław Kościelski.
-
12.04.2014
Wyniki 23. kolejki III ligi
Dziś rozegrane zostały wszystkie spotkania 23. kolejki III ligi. W najciekawszym meczu Lech II Poznań wysoko pokonał Wdę Świecie 5:2. Także wysokie zwycięstwo 4:0 zanotował Start Warlubie z Włocłavią Włocławek.





















































