OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

12.12.2014

Podsumowanie pierwszego zespołu część 2

Za nami 18 spotkań trzeciej ligi w wykonaniu piłkarzy Polonii Środa. W drugiej części podsumowania skupimy się bardziej na statystykach indywidualnych poszczególnych zawodników, a także trenerów.

W rundzie jesiennej sezonu 2014/15 Polonię Środa prowadziło dwóch trenerów. Rozgrywki zaczynał Czesław Owczarek który po pięciu kolejkach przeniósł się do Zawiszy Bydgoszcz jako asystent Mariusza Rumaka. W tych pięciu meczach nasz zespół zdobył 9 punktów odnosząc trzy zwycięstwa i notując dwie porażki nie remisując przy tym żadnego spotkania. Dzięki tym wynikom pod wodzą trenera Owczarka zespół Polonii średnio zdobywał 1,8 punktu na mecz. W pięciu meczach poloniści strzelili 6 bramek i tyle samo stracili. Po piątej kolejce zespół przejął Mariusz Bekas. Był to trenerski powrót tego szkoleniowca na ławkę Polonii.  Za jego kadencji nasz zespół rozegrał 13 spotkań w których zanotował siedem zwycięstw, dwa remisy i cztery porażki. To pozwoliło zgromadzić 23 punkty i osiągnąć średnią 1,77 punktu na mecz. Pod wodzą trenera Bekasa Polonia strzeliła 26 bramek tracąc 18.

Najwięcej minut na boisku spędził bramkarz Adrian Lis który zagrał we wszystkich osiemnastu spotkaniach od pierwszej do dziewięćdziesiątej minuty. To dało mu wynik 1620 minut na murawie. Drugi pod tym względem jest środkowy obrońca Radosław Barabasz który przebywał na  boisku przez 1529 minut. Trzeci w tej klasyfikacji jest Jakub Solarek z wynikiem 1528 minut, czwarty Michał Chmielecki 1335 minut, a piąty Michał Stańczyk 1194 minuty. Pozostali zawodnicy przebywali na boisku następujące ilości minut: 1156 minut Krzysztof Bartoszak, 1057 minut Igor Jurga, 1021 minut Mateusz Pluciński, 985 minut Szymon Grzelak, 957 minut Przemysław Warot, 923 minuty Paweł Przybyłek, 753 minuty Damian Buczma, 641 minut Adrian Olczyk, 508 minut Marcin Falgier, 497 minut Krystian Pawlak, 448 minut Adrian Błaszak, 345 minut Jan Filipiak, 337 minut Dominik Mucha, 305 minut Marek Matysiak, 178 minut Maciej Polody, 126 minut Łukasz Przybyłek, 116 minut Michał Górzyński, 43 minuty Krystian Olczyk, 6 minut Grzegorz Filipiak i 1 minuta Piotr Leporowski. W sumie w rundzie jesiennej na boisku pojawiło się 25 piłkarzy. 19 spośród tych zawodników to wychowankowie Polonii Środa.

Najczęściej z ławki rezerwowych na boisku pojawiał się Dominik Mucha, który w ten sposób na placu gry meldował się aż 9 razy na 11 spotkań w których zagrał. Drudzy pod tym względem są Adrian Błaszak i Marcin Falgier którzy na boisku z ławki rezerwowych pojawiali się ośmiokrotnie na 13 spotkań które w sumie w tej rundzie zagrali.

Najlepszym  strzelcem zespołu został Krzysztof Bartoszak który piłkę do bramki rywali kierował ośmiokrotnie. Drugi w tej klasyfikacji Jakub Solarek zdobył pięć bramek, a trzeci Radosław Barabasz strzelił cztery bramki. Trzy bramki zdobył Michał Chmielecki, a po dwie bramki strzelili Adrian Olczyk i Krystian Pawlak. Jedno trafienie w rundzie jesiennej zaliczyli Michał Stańczyk, Łukasz Przybyłek, Igor Jurga, Damian Buczma, Mateusz Pluciński i Szymon Grzelak.

Najczęściej poloniści swoim rywalom bramki strzelali między 46., a 60. minutą spotkania. Wtedy to padło aż 12 goli. Pięć bramek padało między 16., a 30 minutą, a cztery padły między 31., a 45 minutą. Po trzy bramki poloniści aplikowali swoim rywalom między 1., a 15 minutą, a także miedzy 61., a 75. minutą i między 76., a 90. minutą.

Sędziowie podyktowali 5 rzutów karnych dla naszego zespołu i dwa rzuty karne przeciwko Polonii Środa. Z pięciu jedenastek podyktowanych na naszą korzyść cztery zostały wykorzystane a jedna nie. Trzykrotnie z jedenastu metrów nie pomylił się Michał Chmielecki, a jeden raz pewnym strzałem wykazał się Krzysztof Bartoszak. Jednak niewykorzystana jedenastka była dziełem Michała Chmieleckiego. Oba rzuty karne podyktowane przeciwko Polonii zostały przez rywali zamienione na bramki.

W klasyfikacji zawodników najczęściej karanych kartkami po rundzie jesiennej prowadzi Przemysław Warot który w osiemnastu meczach obejrzał 6 żółtych kartek i jedną kartkę czerwoną. Na drugim miejscu są Igor Jurga i Michał Chmielecki z 7 żółtymi kartkami a na trzecim Paweł Przybyłek i Jakub Solarek z sześcioma kartonikami koloru żółtego. Pięć żółtych kartek obejrzał Krystian Pawlak, a trzy Michał Stańczyk.

Szósta lokata na zakończenie rozgrywek w tym roku to na pewno dobra pozycja wyjściowa przed rundą wiosenną. Teraz polonistów czeka przerwa zimowa, a już w połowie stycznia przygotowania do wiosny ruszają pełną parą.

Najnowsze aktualności

  • 02.07.2025

    Podsumowanie wiosny 2025: dziewczyny

    Ogromny sukces osiągnął zespół juniorek w rundzie wiosennej sezonu 2024/2025. Po udanym sezonie Polonistki uzyskały prawo gry w barażu o awans do Centralnej Ligi Juniorek U-16 i... zrobiły to! Po świetnym dwumeczu z Kaperkami Puck podopieczne Elżbiety Nowicz i Weroniki Rychlewskiej zapewniły się udział w CLJ w sezonie 2025/2026! Ponadto dziewczyny grały też w lidze trampkarzy C2, gdzie zbierały dodatkowe szlify. Duży sukces nasze zawodniczy odniosły też jeszcze przed startem wiosennych zmagań na trawie - Polonia wygrała Halowe Mistrzostwa Wielkopolski U-16, które rozgrywane były w Środzie Wielkopolskiej!

    W rundzie wiosennej nieustanie rozwijały się także nasze najmłodsze grupy żeńskie - młodziczki oraz żaczki. Oba zespoły pod dowództwem Agnieszki Rezler i Dawida Łuczki rywalizowały w rozgrywkach bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN, a także w wielu turniejach i zawodach piłkarskich - m.in. FairPlay Cup, Polonia Cup czy Halowe Mistrzostwa Wielkopolski U-11.

  • 02.07.2025

    Podsumowanie wiosny 2025: orlicy (2014/2015)

    Zespół orlików z rocznika 2014 w rundzie wiosennej rywalizował w starszej kategorii wiekowej - w 2. lidze okręgowej młodzików D2. Poloniści spisali się doskonale wygrywając rozgrywki bez porażki - odnosząc siedem zwycięstw i raz remisując. Zespół Kamila Kudly, Łukasza Żeglenia i Elżbiety Nowicz grał ponadto w rozgrywkach bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN, a także rywalizował m.in w turniejach SBG Cup w Jarocinie, gdzie zajął trzecie miejsce oraz DoItPlay w Chabsku. Warto dodać, że Polonia wygrała oba lutowe turnieje halowe z cyklu Polonia Cup w swojej kategorii wiekowej.

    Polonia 2015 prowadzona wiosną przez Michała Furmańczyka i Marcina Duchałę rywalizowała w rozgrywkach bezwynikowych m.in. Lechem III Poznań, Mieszkiem Gniezno i Zjednoczonymi Września. Ponadto zespół brał udział w licznych grach kontrolnych, a sezon zakończył występem w turnieju Arka Gdynia Summer Cup.

    Drugi zespół rocznika 2015 także brał udział w rozgrywkach bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Zespół prowadzony przez Agnieszkę Rezler i Marcina Bubniewicza w swojej grupie mierzył się z Victorią Września, Wartą Pyzdry oraz Polonią 2016.

  • 02.07.2025

    Podsumowanie wiosny 2025: młodzicy (2012/2013)

    Zespoły młodzików Polonii rundę wiosenną mogą zapisać zdecydowanie do udanych. Z czterech zespołów roczników 2012 i 2013 aż trzy wygrały rozgrywki ligowe, w których brały udział. Polonia 2012 wygrała 1. ligę wojewódzką D1 po niezwykle zaciętej walce z Lechem Poznań/Południe oraz SMS APR Ślesin - wystarczy dodać, że przewaga naszego zespołu na tymi drużynami po osiemnastu kolejkach wynosiła zaledwie jeden punkt! Zespół ponadto doskonale spisał się w turnieju SBG Cup w Jarocinie, gdzie zajął 2. miejsce po porażce w finale w rzutach karnych, a także wygrał wojewódzki etap turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka.

    W 2. lidze okręgowej rywalizował zespół Polonii 2012 II. Podopieczni Kornela Ladrowskiego i Adriana Wojtysiaka strzelili aż 79 bramek w dziesięciu meczach i wystarczyło to do zajęcia trzeciego miejsca, tuż za Orlikiem Mosina i Wartą II Śrem.

    Niezwykle ciekawą rundę ma za sobą Polonia 2013, która rywalizowała w 2. lidze wojewódzkiej D2. Nasz zespół liczyli na awans do 1. ligi wojewódzkiej, ale musiał stoczyć niezwykle wyrównany bój z Polonią 1912 Leszno. Zespół prowadzony najpierw przez Dawida Nitkę i Bartosza Tomaszewskiego, a później przez Bartosza Kadrzyńskiego i Jędrzeja Kujawę w rundzie wiosennej przegrała tylko jeden mecz - ze wspomnianą Polonią. Wygrała jednak drugi mecz z tym zespołem i dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich mogła cieszyć się z upragnionego awansu!

    Polonia 2013 II również zakończyła rundę wiosenną awansem. Po wyrównanej rywalizacji nasz zespół ostatecznie wygrał rozgrywki 3. ligi okręgowej, w decydującej ostatniej kolejce wysoko pokonując APR Poznań/Mosina. Dało to drużynie awans do 2. ligi okręgowej. Ponadto podopieczni Macieja Sikorskiego i Macieja Bartkowiaka wzięli udział w turnieju Anchor Cup w Kołobrzegu.

  • 02.07.2025

    Podsumowanie wiosny 2025: trampkarze (2010/2011)

    Kolejny świetny sezon zaliczyła Polonia 2010, która zdominowała rozgrywki 1. ligi wojewódzkiej C1, a także była najlepsza w zmaganiach 2. ligi wojewódzkiej. Na najwyższym szczeblu Poloniści aż o 12 punktów wyprzedzili drugi w tabeli GES Poznań, natomiast na drugim poziomie walka o triumf toczyła się do ostatniej kolejki - Polonia wygrała, ale z przyczyn regulaminowych drugi zespół nie będzie mógł rywalizować w 1. lidze wojewódzkiej. Poza rozgrywkami ligowymi zespół Marcina Łopusińskiego, Marcina Grabowskiego i Michała Furmańczyka wziął też udział w turnieju SBG Central Cup w Kolonii-Łobudzicach. Tutaj nasz zespół również okazał się najlepszy wygrywając wszystkie mecze!

    W rozgrywkach 1. ligi okręgowej C1 rywalizowała też trzecia drużyna rocznika 2010 prowadzona przez Kornela Ladrowskiego. Po wymagającej rywalizacji nasz zespół skończył rundę na siódmym miejscu i w kolejnym sezonie będzie rywalizował w 2. lidze okręgowej C1.

    Runda wiosenna była bardzo ważna i zakończyła się sukcesem dla Polonii 2011. Przed zespołem było zadanie utrzymania się w 1. lidze wojewódzkiej C2, o które walka toczyła się do ostatniego meczu. Ostatecznie dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce Polonia wywalczyła bezpieczne 3. miejsce i w przyszłym sezonie będzie rywalizować ponownie w nieco zmodyfikowanej 1. lidze wojewódzkiej. Przed zespołem Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka nowe wyzwania i nowa rzeczywistość, bo ten rocznik stanie się częścią Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Środzie Wielkopolskiej!

  • 01.07.2025

    Podsumowanie wiosny 2025: juniorzy (2008/2009)

    Zarówno Polonia 2008 jak i Polonia 2009 dobrze spisywały się w rundzie wiosennej. Obie drużyny zakończyły zmagania w 1. ligach wojewódzkich na drugim miejscu. Chłopacy z rocznika 2008 przegrali tylko jeden mecz, a w tabeli wyprzedziła ich jedynie Warta Poznań, z kolei zespół rocznika 2009 przegrał dwa mecze i zakończył rozgrywki pięć punktów za Górnikiem Konin. Obie drużyny połączonymi siłami reprezentowały Klub i Wielkopolski ZPN w Mistrzostwach Polski U-17 w futsalu i osiągnęły niebywały sukces! Polonia prowadzona przez Jakuba Budycha i Pawła Hoefta zajęła trzecie miejsce! Nasz zespół na drodze po brązowy medal pokonał takie futsalowe potęgi jak Rekord Bielsko-Biała i Constract Lubawa.

  • 24.06.2025

    Polonia dziesiąta w Arka Gdynia Summer Cup (2015)

    Polonia 2015 w weekend 21-22 czerwca wzięła udział w turnieju piłkarskim Arka Gdynia Summer Cup, podczas którego miała okazję rywalizacji z zespołami z Pomorza, a także z Litwy i Anglii. Podopieczni Michała Furmańczyka i Marcina Duchały podczas turnieju rozegrali dziesięć meczów, wygrali pięć z nich i zakończyli rywalizację na 10. miejscu wśród piętnastu zespołów. Był to dla naszej drużyny czas dobrej zabawy i zbierania cennego doświadczenia!

  • 23.06.2025

    Domowa porażka na zakończenie (2010)

    W domowym meczu kończącym sezon 2024/2025 Polonia 2010 III przegrała na boisku CTP z Błękitnymi Owińska 2:8 (1:3). Bramki dla Polonii strzelali Kamil Zenker i Dawid Buczma. Zespół prowadzony przez Kornela Ladrowskiego zakończył sezon na 7. miejscu w ligowej tabeli i w następnym będzie rywalizował w rozgrywkach 2. ligi okręgowej.

  • 23.06.2025

    Polonia awansowała do 1. ligi wojewódzkiej! (2013)

    W ostatniej kolejce 2. ligi wojewódzkiej Polonia 2013 rozgromiła SKP Słupca na płycie głównej stadionu CSiR i zameldowała się z przytupem w 1. lidze wojewódzkiej! Zespół początkowo prowadzony przez Dawida Nitkę i Bartosza Tomaszewskiego, a obecnie przez Bartosza Kadrzyńskiego i Jędrzeja Kujawę "łeb w łeb" walczył z Polonią 1912 Leszno do ostatniej kolejki, ale ostatecznie do nasz zespół mógł cieszyć się z upragnionego awansu.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.