25.08.2011
Podsumowanie IV kolejki III ligiW najciekawszym meczu IV kolejki III ligi Sokół Kleczew pokonał na własnym stadionie Unię Swarzędz 2:0 i awansował na drugą pozycję w tabeli. Prowadzenie sześć minut po przerwie gospodarzom dał Jacek Kopaniarz, a wynik ustalił w 70. minucie z rzutu karnego Damian Augustyniak.
W innym ciekawym spotkaniu Lech Rypin rozgromił przed własną publicznością Górnika Konin 5:1.Miejscowi objęli prowadzenie już w 7. minucie po trafieniu Jakuba Bojasa. Trzy minuty później koninianie po strzale Bartosza Modelskiego wyrównali. Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Najpierw Łukasz Grube pokonał golkipera gości, a później instynktem strzelecki błysną Paweł Piceluk, który zdobył klasycznego hattrica i objął posadę lidera klasyfikacji strzelców.
W Koronowie trzecią w tym sezonie porażkę poniósł zespół Victorii, który tym razem przegrał z GKS-em Dopiewo 1:0. Zwycięstwo gościom nie przyszło jednak łatwo, a jedyny gol w tym spotkaniu padł już 12. minucie po strzale Łukasza Szczudła z rzutu karnego.
Drugi punkt w tym sezonie zdobyła Unia Janikowo która zremisowała tym razem z Cuiavią Inowrocław. Miejscowi prowadzenie objęli w 40. minucie za sprawą Macieja Kota. Wyrównanie padło piętnaście minut przed końcem po strzale Krzysztofa Kretkowskiego.
Sześć goli obejrzeli kibice zgromadzeni na stadionie w Świeciu, gdzie tamtejsza Wda pokonała Chemika Bydgoszcz 4:2. Bramki dla miejscowych zdobyli Daniel Grzywaczewski, Dariusz Jackiewicz, Łukasz Wenerski i Bartosz Czerwiński. Natomiast oba gole dla gości strzelił Jędrzej Florek.
Kolejną już czwartą porażkę zanotowali zawodnicy Polonii Leszno, którzy tym razem ulegli 0:2 Lubuszaninowi Trzcianka. Pierwszą bramkę goście zdobyli po trafieniu Jarosława Feciucha z rzutu karnego, a wynik ustalili osiem minut przed końcem po uderzeniu Wiesława Natkania.
W Brodnicy swój pierwszy punkt wywalczyła tamtejsza Sparta, która zremisowała z Piastem Kobylin 1:1. Prowadzenie gospodarzom dał w 21. minucie Damian Malgaski, a wyrównał w 62. Robert Norkiewicz.
Czołówka klasyfikacji strzelców:
5 goli - Paweł Piceluk (Lech Rypin),
4 gole - Jędrzej Florek (Chemik Bydgoszcz), Michał Stańczyk (Polonia Środa Wielkopolska),
3 gole - Krzysztof Błędkowski (Polonia Środa Wielkopolska), Maciej Lisiecki (Sokół Kleczew), Ernest Maćkowiak (Unia Swarzędz), Łukasz Szczudeł (GKS Dopiewo),
Terminarz V kolejki:
27.08.2011
16:00 Unia Swarzędz - Lech Rypin
11:00 Piast Kobylin - Sokół Kleczew
17:00 Lubuszanin Trzcianka - Notecianka Pakość
17:00 GKS Dopiewo - Polonia 1912 Leszno
17:00 Cuiavia Inowrocław - Victoria Koronowo
12:00 Chemik ProNatura Bydgoszcz - Unia Janikowo
17:00 Avans Górnik Konin - Wda Świecie
28.08.2011
15:00 Polonia Środa Wielkopolska - BKS Sparta Brodnica
Najnowsze aktualności
-
24.11.2025
Zwycięskie zakończenie rundy (2014)
W zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej D2, którym Polonia 2014 kończyła rundę jesienną, nasz zespół wygrał 2:1 (1:0) z Lechem Poznań Białym. Oba gole dla średzkiej drużyny strzelił Bruno Gruszczyński. Zespół Kamila Kudły i Łukasza Żeglenia zakończył jesień na szóstym miejscu w ligowej tabeli.
-
24.11.2025
Futsal: Polonia U-15 awansowała do II fazy (2011)
Polonia 2011 wygrała sobotni turniej I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu. W hali w Racocie nasz zespół był bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie mecze i tracąc zaledwie dwa gole przez całe zawody! Druga faza eliminacji, do której awans z grupy 3. wywalczyły też APR Lampart Poznań i Futsal Kościan, zostanie rozegrana w terminie 13/14 grudnia.
-
19.11.2025
Transmisja ze Stargardu
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania trzeciej ligi w którym piłkarze Polonii Środa rywalizować będą z Błękitnymi Stargard. Startujemy w sobotę 22 listopada o godzinie 12:50. Transmisja oczywiście z komentarzem.
-
18.11.2025
Runda rewanżowa czas start
W miniony weekend zakończyły się rozgrywki rundy jesiennej w trzeciej lidze grupa druga. W ostatnim meczu jesieni poloniści pokonali Pogoń Nowe Skalmierzyce na jej boisku 2:1. Ale koniec rundy jesiennej nie oznacza dla piłkarzy końca zmagań ligowych w tym roku. Prowadzący rozgrywki Polski Związek Piłki Nożnej zaplanował jeszcze dwie kolejki rundy rewanżowej. Tym samym w sobotę poloniści udadzą się do Stargardu na rewanżowy pojedynek z Błękitnymi. Latem górą była Polonia Środa która wygrała na własnym boisku 4:2.
-
17.11.2025
Premierowe zwycięstwo dziewczyn (Trampkarki)
Zwycięstwem zakończyły rundę jesienną trampkarki Polonii, które rywalizowały w rozgrywkach 3. ligi okręgowej młodzików D1. Wygrana 2:0 (0:0) z UKS APR Lampart Poznań/Dębiec była pierwszą naszych zawodniczek na tym poziomie. Gole strzelały Julia Kawecka i Lena Perek.
-
17.11.2025
Domowa porażka na koniec jesieni (2013)
W swoim ostatnim meczu w 1. lidze wojewódzkiej zespół Polonii 2013 przegrał na własnym boisku 2:4 (1:1) z Lechem Poznań Niebieskimi. Dla naszej drużyny strzelali Leon Jacków oraz Karol Maleszka.
-
17.11.2025
Trampkarze spadają z 1. ligi wojewódzkiej (2012)
Polonia 2012 przegrała w niedzielę w Licheniu Starym z SMS APR Lampart Ślesin 1:2 (0:2), a jedynego gola strzelił w drugiej połowie Kacper Leciej. Porażka przypieczętowała los Polonii, która wiosną będzie rywalizować w 2. lidze wojewódzkiej. Naszym zawodnikom pozostał jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Lechem Poznań/Południe. Niespodziankę sprawił drugi zespół. Drużyna Kornela Ladrowskiego wygrała z liderem rozgrywek Jedynką Luboń 3:2 (1:1) po hat tricku Karola Marciniaka. Decydujący gol padł w doliczonym czasie gry. Polonia 2012 II zakończyła rozgrywki 2. ligi okręgowej na trzecim miejscu.
-
17.11.2025
Niespodziewana porażka na zakończenie (2011)
Porażką zakończyła rundę jesienną Polonia 2011 w 1. lidze wojewódzkiej. Nasz zespół przegrał na stadionie w Klęce 2:4 (0:2) z Canarinhos Skórzewo i zakończył rozgrywki na drugim miejscu za plecami Sparty Złotów. Drugi zespół pokonał 13:0 Spójnię Strykowo i w 2. lidze okręgowej również zajął drugie miejsce.




























































