OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

27.04.2021

Podejmą rezerwy Pogoni Szczecin

Tym razem w piątek piłkarze Polonii Środa zagrają kolejne spotkanie ligowe. Ich rywalem będą rezerwy Ekstraklasowej Pogoni Szczecin. Spotkanie zostanie rozegrane na płycie głównej Stadionu Średzkiego a jego początek zaplanowano na godzinę 18:00. Dla podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie to dobra okazja do zainkasowania trzech ligowych punktów.

Piłkarze Polonii Środa w ostatniej kolejce przegrali na wyjeździe w Szczecinie z tamtejszym Świtem Skolwin 4:2 (1:0). Samo spotkanie na pewno mogło się podobać kibicom bo było toczone w szybkim tempie i padło w nim wiele bramek. Niestety nasz zespół popełnił zbyt wiele błędów w defensywie i musiał zejść z boiska pokonany. Na pewno podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego będą się teraz chcieli odgryźć i dopisać do swojego konta kolejny komplet punktów. Sztab szkoleniowy naszego zespołu nieco będzie musiał się nagłówkować nad złożeniem podstawowej jedenastki na to spotkanie bo aż ośmiu graczy nie będzie do dyspozycji średzkiego szkoleniowca w piątkowe popołudnie. Te braki spowodowane są kontuzjami oraz przymusowymi pauzami za żółte kartki. W związku z tym do rozgrywek trzeciej ligi zostali dogłoszeni wychowankowie naszego Klubu Kacper Cyka i Igor Motyl oraz grający obecnie w zespole rezerw Jakub Draszczyk. Dodatkowo na treningi z pierwszym zespołem zaproszeni zostali Wojciech Pinczak oraz Jakub Szymczak z rocznika 2004.

Drugi zespół Pogoni Szczecin do ostatniego meczu rundy zasadniczej walczył o awans do czołowej ósemki ligowej tabeli. Ostatecznie dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce rundy zasadniczej z Kotwicą Kołobrzeg 2:1 zespół Pogoni znalazł się w czołowej ósemce ligowej tabeli i do końca sezonu będzie się mierzył z najlepszymi zespołami III ligi grupy 2. W sumie po 25 kolejkach obecnego sezonu piłkarze ze Szczecina zajmują siódmą lokatę w tabeli i mają na swoim koncie 37 punktów. Na ten dorobek podopiecznych Pawła Ozgi złożyło się jedenaście zwycięstw, cztery remisy i dziesięć porażek. Bilans bramkowy zespołu Pogoni to 55-49. Najlepszym strzelcem zespołu jest Kacper Zaborski który zdobył dla swojego zespołu 10 bramek.

Do tej pory oba zespoły spotkały się ze sobą osiem razy. Sześć tych spotkań zakończyło się zwycięstwem zespołu Polonii Środa, a w dwóch padł remis. Bilans bramkowy tych spotkań to 16-4 na korzyść naszego zespołu.

Spotkanie z rezerwami Pogoni Szczecin odbędzie się w piątek 30 kwietnia o godzinie 18:00 na Stadionie Średzkim. Oczywiście mecz zostanie rozegrany bez udziału publiczności. Nasz klub przeprowadzi z tego spotkania transmisję na którą już teraz zapraszamy. Jej początek przewidzieliśmy na godzinę 17:50. Oczywiście na naszym kanale na portalu You Tube.

Najnowsze aktualności

  • 22.08.2025

    Centrum Amigo sponsorem meczu z Elaną Toruń

    Polonia Środa Wielkopolska to klub, który od zawsze buduje swoją siłę w oparciu o lokalną społeczność. Dlatego z radością ogłaszamy, że sponsorem dzisiejszego meczu w ramach Betclic 3. Ligi z Elaną Toruń jest Centrum Amigo – firma, która od lat jest blisko mieszkańców naszego miasta.

  • 22.08.2025

    Akademia: Zapowiedź (23/24.08.2025)

    Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 23/24 sierpnia 2025.

  • 22.08.2025

    Akademia: Raport ligowy (18-22.08.2025)

    Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 18-22 sierpnia 2025.

  • 21.08.2025

    Punkt stracony w doliczonym czasie (2013)

    W czwartkowym meczu 1. ligi wojewódzkiej D1 zespół Polonii 2013 na boisku CTP1 rywalizował z Lechem Poznań 2014 (biali). Spotkanie dostarczyło wielu emocji, ale ostatecznie zakończyło się porażką Polonistów. Goście objęli prowadzenie pod koniec pierwszej połowy po rzucie karnym, nasz zespół odpowiedział jednak tuż po przerwie za sprawą trafienia Krystiana Kasprzaka. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, nadeszła pierwsza minuta czasu doliczonego - wtedy właśnie zwycięskiego gola zdobyli gości i nasz zespół zakończył spotkanie bez zdobyczy punktowej.

  • 21.08.2025

    Juniorzy wygrali z Kotwicą (2009)

    Juniorzy Polonii z rocznika 2009 w środę pokonali 3:2 (1:1) Kotwicę Kórnik w zaległym spotkaniu 1. kolejki 1. ligi wojewódzkiej B1. Nasz zespół szybko objął prowadzenie, ale goście dość szybko doprowadzili do remisu, który utrzymywał się do 69. minuty. Wtedy Poloniści zadali dwa ciosy, na co Kotwica odpowiedziała tylko raz i ostatecznie mecz zakończył się jednobramkową wygraną Polonii, dla której bramki zdobyli Filip Staszak, Benjamin Wałuszko oraz Michał Deręgowski.

  • 20.08.2025

    Imponujący start juniorów (2010)

    Imponująco sezon rozpoczął rocznik 2010, który został wzmocniony nowi zawodnikami - uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Środzie Wielkopolskiej. Pierwszy zespół pokonał 12:0 (2:0) Amber Kalisz, a bramki strzelali Łukasz Miszkiewicz - pięć, Kamil Jankowiak - trzy, Mateusz Fórmaniak - dwie, Nikodem Odwrot oraz Sviatoslav Melnykov. Drugi zespół także wywalczył komplet bez straty gola pokonując 4:0 (3:0) Victorię Września. Gole dla średzkiej drużyny strzelili Jan Głowala, Dawid Ebelewicz, Jakub Królak oraz zawodnik gospodarzy, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki tuż przed przerwą.

  • 20.08.2025

    Udany start w Zaniemyślu (2012)

    Bardzo udanie rozpoczęła zmagania w 2. lidze okręgowej trampkarzy C2 drużyna Polonii 2012 II. Zespół prowadzony przez Kornela Ladrowskiego wygrał 8:1 (3:1) z Kłosem Zaniemyśl, a aż pięć bramek zdobył Karol Marciniak. Po jednym trafieniu dołożyli Adam Przybylski, Jakub Krzyszkowicz oraz Roger Mazur.

  • 20.08.2025

    Wyrwany komplet punktów (2011)

    We wtorek Poloniści wydarli komplet punktów w starciu z Poznańską 13 II Poznań. Mecz zaczął się źle, bo już w 14. minucie nasz zespół przegrywał 0:2. Przed przerwą do remisu doprowadzili jednak Kuba Kucharski i Wojciech Śnitko. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, Poloniści zdobyli zwycięskiego gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry golkipera gości pokonał Marcel Łuczak, zapewniając Polonii cenne trzy punkty!

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.