06.10.2019
Piłkarskie święto na stulecieNie lada gratka czekała na wszystkich kibiców piłkarskich którzy w niedzielę 6 października zdecydowali się przyjść na Stadion Średzki. W ramach Sportowego Weekendu zorganizowanego przez nasz Klub przy okazji obchodów stulecia Polonii środa odbyły się trzy bardzo interesujące spotkania piłkarskie. Piłkarki Polonii Środa podejmowały czterokrotnego mistrza Polski Medyk Konin, piłkarze Polonii Środa mierzyli się z Polonią Środa Śląska, a oldboye naszego Klubu zagrali z oldboyami Lecha Poznań. Wszystkie spotkania trwały dwa razy po 25 minut.
Jako pierwsze na boisko przy ulicy Sportowej wybiegły kobiety dla których okazja do świętowania była podwójna. Pierwszą z nich było stulecie naszego klubu, a drugą dziesięć lat funkcjonowania kobiecej sekcji piłki nożnej w Polonii. Kibice mieli więc okazję w barwach naszego zespołu zobaczyć nie tylko piłkarki z obecnego składu ale również i te które zaczynały grać w Polonii w pierwszych miesiącach funkcjonowania sekcji kobiecej. Rywalem polonistek był czterokrotny Mistrz Polski Medyk Konin w którego barwach kibice mogli zobaczyć między innymi doświadczoną Annę Gawrońską czy wielokrotną reprezentantkę Kraju Natalię Pakulską. Samo potkanie miało jedno stronny przebieg a wygrały je 4:0 bardziej doświadczone zawodniczki zespołu gości. Łupem bramkowym podzieliły się Daria Nowak, Anna Gawrońska, Natalia Pakulska i Karolina Majda.
W drugim spotkaniu pierwszy zespół seniorów podejmował Polonię Środa Śląska. Rywal na co dzień występuje w klasie okręgowej. Zespół z Wielkopolski pokonał swoich rywali ze Śląska wygrywając 6:1. Łupem bramkowym podzielili się Jakub Wilk, Kacper Nowak x3, Adrian Szynka i Przemysław Frąckowiak. Bramkę dla rywali ze Śląska zdobył Patryk Kowalski.
W ostatnim spotkaniu tego dnia na boisku pojawiły się gwiazdy dawnych lat zespołów Lecha Poznań i Polonii Środa. Po stronie poznaniaków kibice mogli podziwiać na boisku między innymi Mirosława Okońskiego, Michała Kokoszanka, Jacka Dembińskiego czy choćby Jarosława Araszkiewicza. Z kolei w barwach Polonii zagrali między innymi Zbyszko Banaszyk, Sławek Łopatka, Maciej Bartkowiak czy Marcin Duchała. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem poznaniaków 6:1 a bramki w tym meczu zdobyli: Krzysztof Piskuła x2, Jacek Dembiński, Waldemar Przysiuda, Grzegorz Haniewicz i Marcin Drajer. Honorowe trafienie dla Polonii to zasługa Marcina Duchały.
Polonia Środa kobiety wystąpiła w składzie: Mądra – Nowak, Ratajczak, Forszpaniak, Sroczyńska, Nogalska, Tomaszewska, Wojtecka, Lehmann, Mikołajczak, Śmigielska.
Z ławki wchodziły: Miłoszyk, Cichoń, Krzykos, Purgał, Tylak, Plewa, Niemier, Grzybkowska.
Medyk Konin wystąpił w składzie: Busch – Helińska, Sałata, Maskiewicz, Liskova, Zając, Majda, Pakulska, Piechocka, Gawrońska, Nowak.
Z ławki wchodziły: Parecka – Pabin, Zielińska, Urna, Wielińska.
Polonia Środa I zespół wystąpił w składzie: Garstkiewicz – Zgarda, Wujec, Ceglewski, Kozłowski, Kujawa, Nowak Wilk, Górzyński, Szynka, Frąckowiak.
Z ławki wchodzili: Henriquez, Janoś, Gołębiewski, Kaźmierczak, Robaczyński, Chraplak, Draszczyk.
Polonia Środa Śląska wystąpiła w składzie: Janusz – Żurek, Kozak, Tujaka, Buksa, Woźniak, Bieliński, Rybka, Styciuk, Kowalski, Rus.
Oldboye Polonii Środa wystąpili w składzie: Hoffmann – Bogusławski, Banaszyk, Klabiński, Madela, Tylski, Kaźmierczak, Kusik, Grodzki, Kaczałka, Barczak, Kmieciak, Duchała, Gucze, Bartkowiak, Łopatka, Sikorski.
Oldboye Lecha Poznań wystąpili w składzie: Kokoszanek – Bekas, Rybak, Rzepka, Przysiuda, Araszkiewicz, Mizgalski, Drajer, Dembiński, Janeczek, Haniewicz, Piskuła, Okoński, Michalski.
Najnowsze aktualności
-
01.10.2018
Polonia zaczyna walkę na trzecim froncie
Polonia Środa jako jeden z nielicznych Klubów w naszym kraju (nawet żaden Klub Ekstraklasowy nie walczy już na trzech frontach) walczy o różne cele na trzech frontach. Poza rozgrywkami ligowymi i Pucharem Polski, podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego już w środę rozpoczną zmagania w okręgowym Pucharze Polski. W tych rozgrywkach pierwszą przeszkodą naszego zespołu będzie występująca w klasie okręgowej Warta Śrem.
-
01.10.2018
AP Reissa pokonana (2007)
W sobotę 29 września o godzinie 10:00 na boiskach Centrum Treningowego Polonii zmagania ligowe rozpoczęła grupa Młodzików Młodszych. Podopieczni trenera Haremskiego mierzyli się z zespołem Akademii Piłkarskiej Reissa.
-
01.10.2018
Sporo bramek w meczu rezerw
W kolejnym meczu ligowym piłkarze rezerw Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Wielkopolskę Komorniki.
-
01.10.2018
Sporo emocji w meczu z Lechem (2008)
W sobotę 29 września drużyna orlika starszego 2008 na orliku przy ulicy Witosa rozegrała kolejny mecz Mistrzowski, a przeciwnikiem nie był byle kto bo Lech Poznań.
-
01.10.2018
Porażka z Lechem (2009)
W sobotę 29 września drużyna rocznika 2009 rozegrała swój piąty mecz ligowy w rundzie jesiennej. Tym razem wybraliśmy się do Poznania by zagrać z drużyną Lecha Poznań.
-
01.10.2018
Bez bramek z Wielkopolską (2007)
W środę 26 września piłkarze Polonii Środa z rocznika 2007 rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem podopiecznych Fryderyka Haremskiego był zespół Wielkopolski Komorniki.
-
01.10.2018
Porażka z Górnikiem Konin (2003)
W sobotę 29.09.2018 o godz. 15.00. na boisku w Koninie drużyna juniora młodszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej Juniora B2 z zespołem Górnika Konin. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1-0.
-
01.10.2018
Wideo po mecz z Gwardią
Mamy dla Was skrót meczu ligowego z Gwardią Koszalin a także wypowiedzi obu trenerów.
























































