01.10.2018
Bez bramek z Wielkopolską (2007)W środę 26 września piłkarze Polonii Środa z rocznika 2007 rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem podopiecznych Fryderyka Haremskiego był zespół Wielkopolski Komorniki.
Zespół Polonii grał bardzo dobrze taktycznie prowadząc grę w pierwszej połowie spotkania i nie pozwalając rywalowi na oddanie strzału. Posiadanie piłki nie przekładało się jednak w tworzeniu zagrożenia pod bramką rywala. Pierwsza groźna i niemalże stuprocentowa sytuacja, po której mogliśmy zdobyć prowadzenie została stworzona w 25 minucie po dośrodkowaniu z narożnika pola karnego i uderzeniu piłki głową przez Jakuba Grzegorczyka. Niestety piłka po jego strzale odbiła się o poprzeczkę. Do drugiej połowy zawodnicy Polonii wyszli skoncentrowani i zdeterminowani. Zespół stwarzał coraz więcej sytuacji bramkowych. Najpierw Marcin Skrobich uderzył z dystansu i szczęśliwie interweniował bramkarz gości a następnie po strzale Jana Pośledniego piłka odbiła się od słupka i również opuściła plac gry. Kolejne stuprocentowe okazje do zdobycia gola mieli Oskar Popis oraz Kacper Ochowiak którzy nie wykorzystali swoich szans. Mecz zakończył się podziałem punktów z czego zadowoleni mogą być jedynie piłkarze z Komornik.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Jakub Korcz, Adrian Fiołka, Jakub Wujek, Marcin Skrobich (kapitan), Jan Pośledni, Kuba Jankowski, Tomasz Trójnara, Jakub Grzegorczyk, Łukasz Forysiak, Oskar Popis, Tomasz Forysiak, Adam Wierski.
Najnowsze aktualności
-
12.01.2026
HPP: Polonia rywalizuje w grupie mistrzowskiej (2013)
W niedzielę zespół Polonii 2013 rywalizował w pierwszym z dwóch turniejów grupy mistrzowskiej strefy konińskiej o Halowy Puchar Prezesa Wielkopolskiego ZPN. Poloniści w pięciu spotkaniach odnieśli trzy zwycięstwa i zajmują trzecie miejsce ze stratą jednego punktu do dającego awans drugiego miejsca. O awansie do finałów wojewódzkich zdecydują sobotnie zmagania we Wrześni.
-
06.01.2026
Futsal: Polonia U-15 nie awansowała do turnieju finałowego (2011)
Polonia 2011 nie awansowała do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu. Nasz zespół podczas turnieju rozgrywanego w Gliwicach wywalczył jeden punkt w meczu ze Śląskiem Wrocław, a następnie przegrał z Ruchem Chorzów oraz KT Gliwice.
-
06.01.2026
Futsal: Polonia U-19 awansowała do III fazy (2008/2009)
Polonia 2008/2009 awansowała do III fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w futsalu! Nasz zespół, który rywalizował z rocznikiem 2007, po zdobyciu sześciu punktów zajął 2. miejsce i wywalczył awans do ostatniego trzeciego etapu eliminacji, który rozgrywany będzie 31 stycznia.
-
22.12.2025
Wesołych Świąt
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Polonia Środa Wielkopolska składa wszystkim
najserdeczniejsze życzenia radości, spokoju i rodzinnego ciepła.
Niech ten wyjątkowy czas przyniesie odpoczynek, uśmiech oraz chwile, które pozostaną w pamięci na długo.
W Nowym Roku życzymy pomyślności, zdrowia oraz spełnienia zarówno sportowych, jak i osobistych marzeń.
Niech nadchodzące miesiące będą pełne sukcesów, pięknych bramek, nowych wyzwań i nieustającej pasji do futbolu.
-
20.12.2025
Futsal: Polonia U-17 awansowała do III fazy (2009/2010)
Polonia 2009/2010 po trzech emocjonujących i wyrównanych spotkaniach wygrała turniej II fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. W hali Kobra Arena nasz zespół wygrywał kolejno z Rally Teamem Opole, Polonią 1912 Leszno oraz Dremanem Opole/Komprachcice! Ostatnia III faza eliminacja zaplanowana jest na weekend 17/18 stycznia 2026.
-
20.12.2025
Futsal: Polonia U-13 nie awansowała do turnieju finałowego (2013)
Polonia 2013 nie awansowała do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13 w futsalu. Nasz zespół dzielnie rywalizował przez trzy fazy, ale na ostatnim etapie lepsze okazały się zespoły SAF Szczecin 2014, Iskry Kochlice oraz APR Lampart Poznań.
-
18.12.2025
M. Rozmarynowski: Zachowajmy pokorę i cierpliwość
Zapraszamy Was na rozmowę z trenerem Polonii Środa Maciejem Rozmarynowskim w której podsumujemy dokonania naszego zespołu w rundzie jesiennej sezonu 2025/26.
-
18.12.2025
Piłkarze mają głos…
Jesteście ciekawi jak piłkarze Polonii Środa Wlkp. oceniają rundę jesienną sezonu 2025/26 w swoim wykonaniu? Zatem oddajemy naszym piłkarzom…

























































