OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

20.08.2023

Piłkarki Polonii zagrały na szóstkę

Drużyna Polonii Środa udanie rozpoczęła nowy sezon! W pierwszym meczu ligowym  zgarnęła komplet punktów w pojedynku z Ząbkovią Ząbki. Pogoda tego dnia nie sprzyjała, a 30 stopniowy upał dawał się we znaki obu drużynom. Mimo to nasze  zawodniczki walczyły od pierwszej do ostatniej minuty spotkania.

Ząbkovia to dla Polonistek wymagający rywal. Pierwsza połowa to głównie rozpoznanie przeciwnika i jego stylu gry. Graliśmy mądrze piłką, można powiedzieć, że trochę przeważałyśmy. Na pierwszą bramkę czekaliśmy jednak do 44 minuty, kiedy po zamieszaniu w polu karnym piłkę w siatce umieściła Julia Dobroń.

W drugiej połowie zmotywowane przez trenerów dziewczyny wyszły z szatni z jeszcze większą wolą walki i chęci strzelania kolejnych bramek. I tak też się stało. W 52 minucie wynik na 2:0 podwyższyła Kamila Wielińska, po dośrodkowaniu Aleksandry Szukalskiej z prawej strony boiska. Kolejną akcją popisała się Julia Drożak, która przejęła piłkę od przeciwnika i pięknym strzałem umieściła ją w siatce. W 72 minucie ponownie na listę strzelczyń wpisała się Kamila Wielińska. Można powiedzieć, że druga część spotkania należała do Polonii. Mimo dokuczliwego upału nasza gra wyglądała bardzo dobrze. W końcówce meczu bramkę na 5:0 strzeliła Laura Nowicka. Napór gospodyń trwał nieustannie i dosłownie w ostatniej minucie udało nam się wywalczyć rzut karny, wykorzystany przez Klaudię Nogalską. Mecz zakończył się wynikiem 6:0   

Polonia Środa Wlkp. wystąpiła w składzie: Mądra – Falkowska, Hyży, Szukalska (58` Nowicka), Drożak, Ciesiółka, Wielińska (67` Grzesik), Nogalska, Nowak (67` Ratajczak), Dobroń (67` Pawlak), Szewczyk (76` Bielińska).

Bramki: Julia Dobroń  Kamila Wielińska x2  Julia Drożak  Laura Nowicka  Klaudia Nogalska

Najnowsze aktualności

  • 31.08.2020

    Pracowity weekend polonistów (2013)

    Piłkarze z rocznika 2013 pracowicie spędzili weekend. W sobotę 10 zawodników rocznika 2013 rozegrało grę kontrolną z drużyną Fox Września. Nasi przeciwnicy nie byli gościnni i w pięciu minimeczach, które trwały po 15 minut, ani razu nie dali się pokonać. Drużyna z Wrześni była bardzo dobrze zorganizowana i często gubiła nasze krycie. Mamy nadzieję, że niedługo zawitają do nas na rewanż.

  • 31.08.2020

    Cenne zwycięstwo kobiet

    W niedzielę zespół kobiet Polonii Środa mierzył się na własnych obiektach z  PKS Piastovią- ZAP Piastów. Spotkanie to  wzbudzało olbrzymie emocje zarówno zawodniczek jak i kibiców. Żadna z drużyn bowiem do tej pory nie zaznała smaku zwycięstwa.

  • 31.08.2020

    Kolejna wygrana rezerw

    W sobotnie popołudnie druga drużyna Polonii podejmowała na własnym boisku zespół ze Złotkowa. Rywale po dotychczasowych meczach legitymowali się okazałym bilansem punkowym i bramkowym, co zapowiadało ciekawe spotkanie. Jednak te teoretyczne rozważania nie sprawdziły się – zwłaszcza w pierwszej połowie. Praktycznie po 30 min.  gry powinno już być po meczu, bo nasi piłkarze wypracowali sobie kilka znakomitych okazji do zdobycia bramki ale wykorzystali tylko dwie. Najpierw M. Górzyński wykorzystał doskonałe podanie od T. Ceglewskiego, a chwilę później sam asystował przy bramce  A. Szynki. Poloniści nie poprawili swojej skuteczności do końca meczu, co pozwalało gościom cały czas wierzyć w odwrócenie losów meczu. Zwłaszcza w drugiej połowie odważniej zaatakowali, stworzyli sobie dwie groźne okazje do zdobycia bramki  ale za każdym razem  znakomicie dysponowany tego dnia P. Frąckowiak stawał na wysokości zadania.

  • 28.08.2020

    Z piekła do nieba

    W piątek 28 sierpnia na Stadionie Średzkim doszło do bardzo ciekawego pojedynku na poziomie III ligi grupy drugiej w którym Polonia Środa Wlkp. podejmowała Jarotę Jarocin. Oba zespołu bardzo udanie rozpoczęły nowy sezon i oba przed tym meczem plasowały się w czołówce ligowej tabeli.

  • 27.08.2020

    Polonia gra dalej

    W środę 26 sierpnia druga drużyna Polonii  rozgrywała kolejny mecz w  Pucharze  Polski. Tym razem poloniści  udali się do dobrych znajomych z Zaniemyśla, aby tam powalczyć o awans do kolejnej rundy  PP. Z wielką radością pragniemy poinformować, że nasi młodzi piłkarze spisali się znakomicie, bowiem po zwycięstwie  4 : 1 zameldowali  się w kolejnej rundzie tych rozgrywek. Autorami bramek byli : M. Łoniewski – dwukrotnie, Ł. Żegleń i K. Drzewiecki.

  • 27.08.2020

    Mecz z Jarotą w PPV

    Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych kibiców informujemy że mecz 5 kolejki III ligi grupy 2 w którym nasz klub podejmować będzie na własnym boisku Jarotę Jarocin będzie można objerzeć na żywo w telewizji internetowej. 

  • 26.08.2020

    Za nami Cuiavia Cup (2011)

    W niedzielę na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków odbył się ogólnopolski turniej U-10 "Cuiavia Cup". Do rywalizacji przystąpiło piętnaście zespołów i po wielu godzinach emocjonujących zmagań zwycięzcą został zespół Barca Academy Warszawa, drużyna Polonii zajęła natomiast 1 miejsce w grupie srebrnej.

  • 25.08.2020

    W piątek mecz na szczycie

    W najbliższy piątek 28 sierpnia o godzinie 17:00 na płycie głównej Stadionu Średzkiego dojdzie do derbowego pojedynku III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa podejmować będą lokalnego rywala Jarotę Jarocin.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.