OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

07.09.2009

Pewne zwycięstwo II drużyny

W niedzielę o godz. 16.00 zespół prowadzony przez Jacka Nowaczyka rozegrał swój trzeci mecz w ramach rozgrywek Wielkopolskiej  A- klasy. Rywalem był zespół GKS Gułtowy, który w zeszłym sezonie zajął drugie miejsce premiujące grą w barażach. Niestety GKS uległ w barażach TPS- owi Winogrady (u siebie wygrana 1:0, na wyjeździe porażka 2:4).

Wydawawać by się mogło, że spotkanie będzie wyrównane i bardzo zacięte. Nic z tego Polonia II pewnie wygrała na własnym boisku 6:3 prowadząc już 5:0!.

Strzelcami bramek dla naszej drużyny byli: Kamil Krajewski- 2, Paweł Przybyłek, Łukasz Przybyłek, Dawid Lisek, Jakub Jarmuszkiewicz.

Polonia wystąpiła w składzie:

Maćkowiak- Łopatka Ratajczak Jarmuszkiewicz Rogowski (Mikołajczyk 70')- Plucińsk (Michalak 75') Lisek (Owczarzak 75') Ł. Przybyłek Krajewski-  P. Przybyłek Wiśniewski (Matuszewski 46').

Poloniści przez całe spotkanie mieli zdecydowaną przewagę, którą co pewien czas potwierdzali zdobyczą bramkową. Zawodnicy jedynie w pierwszej połowie wykazali się niezbyt wielką precyzją, co spowodowało, że do przerwy widniał rezultat 1:0. Drugie 45 min. to już popis strzelecki chłopaków. Pod koniec spotkania w poczynania średzkich zawodników wkradła się dekoncentracja, co spowodowało utratę 3 bramek.

W przekroju 90 minut wynik nie był ani przez chwilę zagrożony, a jedyny zarzut można mieć do zbyt dużej ilości straconych bramek w małym odstępie czasu.

Dzięki okazałemu zwycięstwu nasza II drużyna znajduje się obecnie na trzecim miejscu w tabeli ze stratą dwóch punktów do lidera.

Najnowsze aktualności

 • 08.08.2022

  Grali najmłodsi (2012-2015)

  Poza reprezentantami piłki jedenastoosobowej swoje pierwsze mecze rozgrywały także najmłodsze grupy naszej akademii. Zawodnicy z roczników 2012, 2013, 2014 oraz 2015 rozegrali gry kontrolne oraz gry wewnętrzne, obfitujące w wiele bramek.

 • 08.08.2022

  Dwie gry kontrolne trampkarzy (2009)

  Trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska rozegrali dwa mecze sparingowe w ubiegłym tygodniu. Najpierw na głównej płycie stadionu w Jarocinie przegrali 2:4 (0:0) z reprezentacją Akademii Piłkarskiej Reissa (rocznik 2010), a w piątek po bardzo dobrym meczu zremisowali 3:3 z Mieszkiem Gniezno, który w ubiegłym sezonie wywalczył awans do Ligi Wojewódzkiej.

 • 08.08.2022

  Trzy sparingi juniorów młodszych (2006)

  Juniorzy młodsi z rocznika 2006/2007 przygotowujący się do rozgrywek Ligi Wojewódzkiej rozegrali w ubiegłym tygodniu trzy mecze sparingowe. Podopieczni trenerów Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka w czwartek przegrali 0:2 z Canarinhos Skórzewo, a w sobotę odnieśli dwa zwycięstwa z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski (5:1) oraz GES Academy Poznań (2:0).

 • 03.08.2022

  Harmonogram gier akademii (6-7 sierpnia)

  Zespoły młodzieżowe naszej akademii rozpoczęły już treningi i szykują się do pierwszych gier sparingowych. Przedstawiamy pierwszy harmonogram gier weekendowych młodzieży KS Polonia.

 • 02.08.2022

  Kacper Rybarczyk z kontraktem

  Młody bramkarz trenujący w Akademii Piłkarskiej naszego klubu Kacper Rybarczyk związał się z Polonią Środa profesjonalnym kontraktem.

 • 02.08.2022

  Ligę rozpoczną w Szczecinie

  W najbliższy weekend wszystkie trzy zespoły seniorskie Polonii Środa rozegrają swoje spotkania. Dla zespołów rezerw i kobiet będą to jeszcze mecze towarzyskie. Z koeli pierwszy zespół występujący w III lidze grupa 2 rozpocznie już zmagania ligowe i powalczy o pierwsze punkty.

 • 02.08.2022

  Filip Łasocha zostaje w Polonii Środa

  Filip Łasocha opuszcza Miedź Legnicę i na zasadzie transferu definitywnego przychodzi do Polonii Środa. Ten 17 letni skrzydłowy reprezentował już barwy naszego klubu w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu, ale wtedy przebywał na wypożyczeniu właśnie z legnickiego klubu. Teraz wraca do Polonii na zasadzie transferu definitywnego.

 • 01.08.2022

  P. Juszczyk: Wierzymy że ten sezon będzie udany

  Zapraszamy Was na krótką rozmowę z trenerem Pawłem Juszczykiem w której podsumujemy okres w przygotowawczy do nowego sezonu w wykonaniu naszego zespołu.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
PAKIET BRĄZOWY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.