OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

07.09.2009

Pewne zwycięstwo II drużyny

W niedzielę o godz. 16.00 zespół prowadzony przez Jacka Nowaczyka rozegrał swój trzeci mecz w ramach rozgrywek Wielkopolskiej  A- klasy. Rywalem był zespół GKS Gułtowy, który w zeszłym sezonie zajął drugie miejsce premiujące grą w barażach. Niestety GKS uległ w barażach TPS- owi Winogrady (u siebie wygrana 1:0, na wyjeździe porażka 2:4).

Wydawawać by się mogło, że spotkanie będzie wyrównane i bardzo zacięte. Nic z tego Polonia II pewnie wygrała na własnym boisku 6:3 prowadząc już 5:0!.

Strzelcami bramek dla naszej drużyny byli: Kamil Krajewski- 2, Paweł Przybyłek, Łukasz Przybyłek, Dawid Lisek, Jakub Jarmuszkiewicz.

Polonia wystąpiła w składzie:

Maćkowiak- Łopatka Ratajczak Jarmuszkiewicz Rogowski (Mikołajczyk 70')- Plucińsk (Michalak 75') Lisek (Owczarzak 75') Ł. Przybyłek Krajewski-  P. Przybyłek Wiśniewski (Matuszewski 46').

Poloniści przez całe spotkanie mieli zdecydowaną przewagę, którą co pewien czas potwierdzali zdobyczą bramkową. Zawodnicy jedynie w pierwszej połowie wykazali się niezbyt wielką precyzją, co spowodowało, że do przerwy widniał rezultat 1:0. Drugie 45 min. to już popis strzelecki chłopaków. Pod koniec spotkania w poczynania średzkich zawodników wkradła się dekoncentracja, co spowodowało utratę 3 bramek.

W przekroju 90 minut wynik nie był ani przez chwilę zagrożony, a jedyny zarzut można mieć do zbyt dużej ilości straconych bramek w małym odstępie czasu.

Dzięki okazałemu zwycięstwu nasza II drużyna znajduje się obecnie na trzecim miejscu w tabeli ze stratą dwóch punktów do lidera.

Najnowsze aktualności

 • 12.07.2024

  Składy lig wojewódzkich w rundzie jesiennej 2024/2025

  Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej podał składy I lig wojewódzkich w kategorii młodzik oraz zaktualizował składy lig w kategoriach junior oraz trampkarz. W rundzie jesiennej sześć zespołów Polonii będzie rywalizować w I ligach wojewódzkich.

 • 05.07.2024

  TERMINARZ III LIGI

  Rozpoczynamy rywalizację od wyjazdowego meczu z Vinetą Wolin w sobotę - 3 Sierpnia

 • 04.07.2024

  R-GOL.com oraz JOMA! - Oficjalnym Partnerem Technicznym Polonii Środa!

  Z radością ogłaszamy, że firma R-GOL.com została nowym partnerem technicznym Polonii Środa. Umowa będzie obowiązywać przez kolejne 3 lata. R-GOL.com to największy sklep piłkarski w Polsce oraz oficjalny dystrybutor marki JOMA, oferujący szeroki wybór sprzętu sportowego.

 • 08.07.2024

  Polonia Dziewczyny: Podsumowanie wiosny 2024

  Na trzech frontach w rundzie wiosennej rywalizował zespół dziewczyn Polonii. Zimą Polonistki walczyły w eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu, w których dotarły do trzeciej fazy. Następnie toczyły boje w III lidze okręgowej trampkarzy, gdzie rywalizowały z chłopcami z 2010 rocznika oraz w I lidze wojewódzkiej juniorek. Wiosną rozwijała się także nasza drużyna orliczek, która już od nowego sezonu również będzie brać udział w rozgrywkach - na początek będą to bezwynikowe turnieje ligowe Wielkopolskiego ZPN.

 • 08.07.2024

  Polonia 2017/2018: Podsumowanie wiosny 2024

  Zespół skrzatów (roczniki 2017-2019) w rundzie wiosennej sezonu 2023/2024 rywalizował w turniejach bezwynikowych organizowanych pod kontrolną Wielkopolskiego ZPN. W swojej grupie Poloniści grali z Maratończykiem Brzeźno, Meblorzem Swarzędz oraz Clescevią Kleszczewo.

 • 08.07.2024

  Polonia 2016: Podsumowanie wiosny 2024

  W sezonie 2023/2024 zespół żaków młodszych F2 (rocznik 2016) w rundzie wiosennej rywalizował w turniejach bezwynikowych prowadzonych przez Wielkopolski ZPN. W grupie oprócz zespołu Polonii rywalizowały jeszcze Jedynka Luboń, SF Luboń, Unia Swarzędz oraz dziewczęta Warty Poznań.

 • 08.07.2024

  Polonia 2015: Podsumowanie wiosny 2024

  Sezon 2023/2024 był pełen wyzwań i sukcesów dla drużyn rocznika 2015 - grupy białej oraz grupy czerwonej. Drużyny aktywnie brały udział w rozgrywkach Wielkopolskiego ZPN, uczestniczyły również w licznych sparingach oraz prestiżowych turniejach, takich jak Polonia Cup i Luboń Cup, a także w turniejach kilkudniowych Hary Cup w Łodzi, Marathon Cup w Poznaniu, czy Bałtyk Cup w Ustce.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.