19.04.2014
Pewna wygrana w InowrocławiuŁatwym zwycięstwem polonistów 4:1 zakończyło się dzisiejsze spotkanie wyjazdowe z Cuiavią Inowrocław.
Bramki dla Polonii zdobyli: Dawid Lisek (4), Igor Jurga (12), Dominik Mucha (38) i Piotr Timm (55-sam.).
Od początku zarysowała się przewaga naszego zespołu, który szybko zepchną rywala do defensywy i już w czwartej minucie objął prowadzenie. Po serii rzutów rożnych, piłkę z narożnika boiska dośrodkował Michał Chmielecki, a ładnym strzałem głową popisał się Dawid Lisek. Niedługo później, bo już po ośmiu minutach Polonia prowadziła 2:0. Ponownie piłkę dośrodkowywał Michał Chmielecki, ale tym razem z rzutu wolnego, a strzałem głową stały fragment wykończył Igor Jurga. Następnie nadal grę prowadzili nasi piłkarze, jednak z upływem czasu to Cuiavia zaczęła częściej przebywać przy piłce. Zagrożenia bramki strzeżonej przez Adriana Lisa nie było, a w dodatku padł trzeci gol dla podopiecznych Czesława Owczarka. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Dominik Mucha, który precyzyjnie zmieścił futbolówkę między bramkarzem, a dalszym słupkiem bramki. Drugą połowę znów od gola zaczęli średzianie. W 55. minucie Dominik Mucha przedarł się prawą stroną boiska i wbił futbolówkę w kierunku bramki, gdzie niefortunną interwencją popisał się Piotr Timm pakując piłkę do własnej siatki. Wyniki spotkania ju z w pierwszych minutach drugiej części gry mógł być wyższy, gdyby Michał Stańczyk wykazał się większą skutecznością. Niestety polonista nie potrafił wygrać pojedynku jeden na jeden z golkiperem Cuiavii, a także posłać piłki do pustej bramki inowrocławian z odległości jednego metra. Rezultat zawodów ustalił po indywidualnej akcji Borys Klimczewski w 72. minucie. Ten sam zawodnik mógł jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki swojego zespołu, ale trafił w poprzeczkę.
Polonia zagrała w składzie: Adrian Lis, Paweł Przybyłek, Dawid Lisek, Radosław Barabasz, Damian Buczma, Marcin Falgier, Igor Jurga (65' Marcin Duchała), Michał Chmielecki, Krystian Pawlak (46' Marek Matysiak), Michał Stańczyk (80' Mateusz Pluciński), Dominik Mucha (70' Przemysław Warot)
Najnowsze aktualności
-
13.06.2022
Zwycięstwo z Lechitą Kłecko
W sobotę 11.06.2022 o godz. 15.00 na boisku w Kłecku drużyna rezerw Polonii Środy rozegrała spotkaniu w klasie okręgowej z zespołem Lechita Kłecko. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii Środa 4-0. Bramki dla Polonii strzelili: Jędrzej Drame - 3, Krystian Pawlak - 1.
-
10.06.2022
Bez punktów w Przodkowie
W meczu 33 kolejki III ligi grupy drugiej piłkarze Polonii Środa udali się na Kaszuby do Przodkowa na spotkanie z tamtejszym GKS-em.
-
09.06.2022
Zwycięstwo przybliżyło do baraży (2008)
W zaległym meczu 6. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska wysoko pokonała Rawię Rawicz aż 7:0 (2:0). Bramki dla naszego zespołu strzelali Paweł Sarna - dwie, Aleksander Krause, Mikołaj Kowalski, Mikołaj Szymański, Wiktor Motyl oraz Jakub Michalak. Swój ostatni mecz rozegrał już KKS 1925 Kalisz, który pokonał Polonię 1912 Leszno. To oznacza, że jeśli Poloniści pokonają w sobotę GKS Grębanin to awansują do pierwszego etapu baraży o awans do Centralnej Ligi Juniorów U15!
Mecz z GKS-em Grębanin zostanie rozegrany w sobotę 11 czerwca o godzinie 12:00 na płycie głównej Stadionu CSiR.
-
09.06.2022
Młodziczki: 5 punktów w Racocie
W ostatnim turnieju ligowym rozegranym w Racocie młodziczki Polonii Środa Wielkopolska wywalczyły pięć punktów. Nasze zawodniczki pokonały 2:0 PKS Racot, a także bezbramkowo remisowały z Medykiem Konin oraz Juna-Trans Stare Oborzyska.
-
09.06.2022
Akademia: Harmonogram meczów (11-12 czerwca)
Powoli drużyny akademii KS Polonia Środa Wielkopolska zbliżają się ku końcowi rozgrywek ligowych. Dla kilku naszych zespołów najbliższe mecze będą bardzo istotne dla układu ligowej tabeli, zwłaszcza w ligach wojewódzkich. Bardzo ważne spotkanie mają przed sobą trampkarze (rocznik 2008), którzy walczą o zwycięstwo w rozgrywkach. W środę podopieczni Przemysława Otuszewskiego wygrali aż 7:0 z Rawią Rawicz, a w weekend ich rywalem będzie GKS Grębanin.
-
08.06.2022
W piątek do Przodkowa
Stosunkowo mało czasu na świętowanie mają piłkarze Polonii Środa po wtorkowym zwycięstwie w Wielkopolskim Pucharze Polski. Bo już w piątek 10 czerwca nasz zespół czeka kolejne spotkanie. Tym razem będzie to mecz trzeciej ligi w którym poloniści zmierzą się z GKS Przodkowo a mecz odbędzie się na boisku rywali.
-
08.06.2022
Zagrali w turnieju Red Box (2015)
W sobotę zespół skrzatów Polonii Środa Wlkp. 2015 brał udział w turniejowym graniu organizowanym przez Akademię Piłkarską RedBox na stadionie przy ul. Promienistej w Poznaniu. Gry sprawiły wszystkim wiele radości. Nasza drużyna mierzyła się z takimi zespołami jak Warta Poznań, PKS Racot, Lipno Stęszew, UKS Talent, czy Red Box Akademia Piłkarska.
-
08.06.2022
19. miejsce w Steel Cup 2022 (2013)
Zespół żaków starszych rywalizował w weekend w międzynarodowym turnieju Steel Cup 2022 w Zakopanym. Wśród 36 bardzo silnych drużyn Poloniści zajęli dobre 19. miejsce. Nasi zawodnicy mieli okazję rywalizować z takimi markami jak NK Lokomotiva Zagrzeb, Stoke City FC, Barça Academy Warszawa, FK AS Trenčín, Jagiellonia Białystok czy Stal Rzeszów. Drugi zespół wziął udział w ligowym turnieju rozgrywanym w Kórniku.


























































