06.09.2015
Pewna wygrana na inaugurację sezonu (2000/01)Druga drużyna juniorów młodszych, czyli chłopcy z roczników 2000 i 2001, rozpoczęli sezon w sobotę 5 września meczem z Pogonią Książ. Był to ich pierwszy mecz o punkty w tej kategorii wiekowej i po dobrej grze zdecydowanie pokonali swoich rywali 5:1.
Praktycznie od pierwszej minuty Poloniści dyktowali warunki gry na boisku. Długo utrzymywali się przy piłce , często przebywali pod bramką Pogoni , co chwilę niepokojąc ich bramkarza. Już w 7 minucie po indywidualnej akcji i pięknym strzale z 20 metrów Roberta Szymczaka nasi zawodnicy objęli prowadzenie. Nawet stracona – po rzucie karnym- bramka nie zmieniła obrazu gry . Wręcz przeciwnie , nasi juniorzy jeszcze bardziej podkręcili tempo pragnąc jak najszybciej zdobyć kolejne bramki. Pierwszą z nich zdobyli 2 minuty po straconej bramce , a jej autorem był Kacper Furmanek. W pierwszej części gry mieli jeszcze kilka okazji , aby podwyższyć wynik ale w decydującym momencie zabrakło im albo ostatniego podania , albo skuteczności pod bramką.
Po zmianie stron nasi piłkarze nie byli już tak łaskawi dla swoich rywali , bowiem za sprawą Mateusza Stoleckiego trzykrotnie ! ! ! umieścili piłkę w ich bramce. Wielkie brawa należą się nie tylko Mateuszowi ale całej drużynie , która dobrze zaprezentowała się w tym spotkaniu. Potrafiła wykorzystać słabe strony przeciwnika , a sama wystrzegła się większych błędów. Mamy nadzieję , że z meczu na mecz ich dyspozycja będzie coraz lepsza , bo to początek sezonu, a czeka ich jeszcze kilka meczów . Najbliższy z nich rozegrają 19 września o godzinie 13.00 znowu na własnym boisku, tym razem z drużyną Orlika Miłosław .
Z Pogonią Książ zagrali : F. Górski, K. Furmanek, F. Lesiński, P. Sokowicz, W. Łuczak, P. Ratajczak, R. Szymczak, D. Słabikowski, G. Małolepszy, M. Wujek, M. Stolecki, F. Radek, K. Szymczak, W. Dominiczak, M. Graczyk.
Najnowsze aktualności
-
13.11.2023
Zwycięstwo z Patrią Buk (2005)
W niedzielę 12.11.2023 o godz. 12.00. na boisku w Zielnikach drużyna juniora starszego rozegrała spotkanie o mistrzostwo Ligi Okręgowej Juniora A1 z zespołem Patrii Buk. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 3-2. Bramki dla Polonii strzelił: Michał Bańkowski – 3.
-
13.11.2023
Porażka po słabym początku (Dziewczyny)
W niedzielę zespół dziewczyn mierzył się w Topoli z Zawiszą Dolsk w II lidze okręgowej trampkarzy młodszych. Goście bardzo mocno weszli w mecz i po sześciu minutach prowadzili już 3:0. Polonistki szybko zdobyły bramkę kontaktową, ale przed przerwą Zawisza dołożył czwartą bramkę. Po przerwie nasz zespół ruszył do ataku i szybko udało mu się zdobyć dwa gole, ale mimo dużej liczby sytuacji nie udało się zdobyć więcej bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:4.
-
13.11.2023
Grad bramek w Kole
W sobotę 11 listopada piłkarze drugiego zespołu seniorów Polonii Środa Wlkp. udali się do Koła na ligowy pojedynek z tamtejszą Olimpią.
-
13.11.2023
Porażka z wiceliderem (2010)
W niedzielę na boisku w Zielnikach zespół Polonii III Środa Wielkopolska 2010 mierzył się w meczu II ligi okręgowej C2 z wiceliderem rozgrywek - Koziołkiem Poznań. Goście do przerwy prowadzili już 2:0, ale na początku drugiej połowy Poloniści wyrównali po golach Dawida Gołębiaka i Damiana Hypkiego. Radość nie trwała długo, bo po trzech minutach Koziołek ponownie wyszedł na prowadzenie, które później jeszcze podwyższył i wywiózł ze Środy Wielkopolskiej trzy punkty. Podopieczni Patryka Słomczyńskiego i Dominika Rogowskiego zakończyli rozgrywki na 4. miejscu.
-
13.11.2023
Bolesny rewanż Warty (2010)
W meczu na szczycie I ligi wojewódzkiej Warta Poznań z nawiązką zrewanżowała się Polonii za porażkę w pierwszym meczu i zaaplikowała podopiecznym Łukasza Żeglenia i Marcina Grabowskiego osiem bramek. Poloniści zagrali bardzo odważnie i mieli swoje okazje, a do przerwy przegrywali jedną bramką. W drugiej części zadania naszej drużynie nie ułatwiły kontuzje obrońców, a Warta z zimną krwią wykorzystywała stwarzane sytuacje.
Zespół rywalizujący w II lidze okręgowej zwycięstwem 11:0 z Lotnikiem Poznań przypieczętował triumf w rozgrywkach. Dwie bramki dla Polonii zdobył Jan Marciniak z zespołu młodzików (2011). W dwunastu meczach Poloniści strzelili aż 137 bramek.
-
13.11.2023
CLJ U-15: Porażka po dwóch karnych (2009)
W sobotę ostatni domowy mecz CLJ U-15 rozegrali trampkarze Polonii i choć do przerwy był bezbramkowy remis to w drugiej połowie stracili dwa gole po rzutach karnych. W doliczonym czasie gry gola dla Polonii strzelił Bartosz Nowak, a chwilę potem sędzia skończył mecz.
-
13.11.2023
Akademia: Raport z rozgrywek (11/12.11.2023)
Miniony weekend obfitował w bardzo ciekawe mecze z udziałem drużyn akademii. W sobotę ostatni domowy mecz CLJ U-15 rozegrali trampkarze Polonii i choć do przerwy był bezbramkowy remis to w drugiej połowie stracili dwa gole po rzutach karnych. W doliczonym czasie gry naszemu zespołowi udało się zdobyć gola, Wysokiej porażki w meczu na szczycie doznali trampkarze młodsi (2010) z Wartą Poznań. Nasz zespół zagrał odważnie, ale gospodarze byli tego dnia zabójczo skuteczni. Trzy punkty wywalczyli młodzicy starsi w starciu z Lubońskim KS (6:1).
W niedzielę dobrą formę potwierdzili juniorzy, którzy 3:2 pokonali wicelidera rozgrywek - Patrię Buk - po hat tricku Michała Bańkowskiego. W niesamowitych okolicznościach przegrała Polonia 2013 w starciu z Kotwicą Kórnik 2012. Nasz zespół przegrywał już 0:2, ale w doliczonym czasie gry nasza drużyna doprowadziła do remisu. Mimo to z Kórnika nie udało się przywieźć punktów, bo gospodarze trafili jeszcze w trzeciej minucie czasu dodatkowego. W meczu II ligi okręgowej D1 punkt wywalczyła Polonia II po remisie z Orlikiem Miłosław.
-
13.11.2023
Porażka pod Jasną Górą
W niedzielę piłkarki Polonii Środa udały się do Częstochowy na ligowy pojedynek z tamtejszym zespołem Skry. Drużyna gospodyń- Skra Częstochowa nie była gościnna dla Polonii Środa i zgarnęła całą pulę punktów.


























































