OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

13.11.2023

Porażka po słabym początku (Dziewczyny)

W niedzielę zespół dziewczyn mierzył się w Topoli z Zawiszą Dolsk w II lidze okręgowej trampkarzy młodszych. Goście bardzo mocno weszli w mecz i po sześciu minutach prowadzili już 3:0. Polonistki szybko zdobyły bramkę kontaktową, ale przed przerwą Zawisza dołożył czwartą bramkę. Po przerwie nasz zespół ruszył do ataku i szybko udało mu się zdobyć dwa gole, ale mimo dużej liczby sytuacji nie udało się zdobyć więcej bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:4.

W pierwszych minutach goście zdominowali wydarzenia na boisku i zepchnęli Polonistki do obrony. Mocne wejście mecz zaowocowało trzema bramkami, strzelanymi w 2., 5. i 6. minucie. Mimo to dziewczyny nie dały za wygraną. Dobra gra w środku pola i pojedynki 1x1 w bocznych sektorach zaowocowały sytuacjami podbramkowymi. W 10. minucie dziewczęta zdobyły bramkę po uderzeniu Martyny Nowaczyk. Niestety pod koniec pierwszej połowy przy interwencji naszej bramkarki doszło do niefortunnego zdarzenia i Julka Brzęcka musiała opuścić boisko, a jej miejsce zajęła Oliwia Stasiak. Ponadto goście w 37. minucie strzelili czwartą bramkę.

Krótko po przerwie sędzia podyktował rzut karny dla Polonii po zagraniu przeciwnika ręką. Do "jedenastki" podeszła Nikola Jeziorska, która pewnym uderzeniem pokonała bramkarza gości. Przy tym wyniku dziewczęta uwierzyły, że można i nie dały za wygraną. Liczne sytuacje podbramkowe niestety nie kończyły się bramkami, ale Polonia Środa nie odpuszczała. Trzecią bramkę dla naszego zespołu ponownie zdobyła Martyna Nowaczyk. Po fantastycznym dograniu Klary Kluczyńskiej z rzutu wolnego piłkę otrzymała Nikola Jeziorska, która odegrała do napastniczki i miała przed sobą tylko bramkę. Wynik 3:4 i walka do ostatniej minuty. Niestety mimo pozostawionego serca na boisku nie udało się wyrównać.

Polonia Dziewczyny: II liga okręgowa C2 - grupa 6
12 listopada 2023, godz. 9:00 - Topola
Polonia IV Środa Wielkopolska (dz.) 3:4 (1:4) Zawisza Dolsk
Kamil Łączny 2, Marcel Kaczmarek 5, 6, Wojciech Szulc 37 - Martyna Nowaczyk 10, 55, Nikola Jeziorska 45 (k)

Polonia: 1. Julia Brzęcka - 7. Julia Pajek, 9. Julia Wawroska, 10. Lena Błaszak, 11. Maja Stanisławska, 13. Weronika Jacków, 17. Antonina Stachowiak, 18. Martyna Nowaczyk, 24. Klara Kluczyńska, 27. Nikola Jeziorska, 30. Maria Dydymska. Grały także: 12. Nadia Gościmska, 16. Oliwia Stasiak, 19. Emilia Siejak, 20. Jagoda Bartkowska, 21. Sylwia Nowak, 25. Alicja Doros, 26. Nina Durska, 77. Wiktoria Piotrowska.
trenerzy: Kamil Kudła, Weronika Rychlewska oraz Karolina Puzdrakiewicz.


II liga okręgowa C2 - grupa 6 (2010)
  Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1. Avia Kamionki 12 108:21 34
2. UKS II Śrem 11 37:33 22
3. Kotwica II Kórnik 12 57:27 19
4. LPFA Poznań/Dominowo/Krzykosy 11 38:20 18
5. Zawisza Dolsk 11 44:59 18
6. Polonia IV Środa Wlkp. 11 14:58 6
7. Talent II Poznań 12 22:102 1

 

Najnowsze aktualności

  • 01.07.2025

    Podsumowanie wiosny 2025: juniorzy (2008/2009)

    Zarówno Polonia 2008 jak i Polonia 2009 dobrze spisywały się w rundzie wiosennej. Obie drużyny zakończyły zmagania w 1. ligach wojewódzkich na drugim miejscu. Chłopacy z rocznika 2008 przegrali tylko jeden mecz, a w tabeli wyprzedziła ich jedynie Warta Poznań, z kolei zespół rocznika 2009 przegrał dwa mecze i zakończył rozgrywki pięć punktów za Górnikiem Konin. Obie drużyny połączonymi siłami reprezentowały Klub i Wielkopolski ZPN w Mistrzostwach Polski U-17 w futsalu i osiągnęły niebywały sukces! Polonia prowadzona przez Jakuba Budycha i Pawła Hoefta zajęła trzecie miejsce! Nasz zespół na drodze po brązowy medal pokonał takie futsalowe potęgi jak Rekord Bielsko-Biała i Constract Lubawa.

  • 23.06.2025

    Domowa porażka na zakończenie (2010)

    W domowym meczu kończącym sezon 2024/2025 Polonia 2010 III przegrała na boisku CTP z Błękitnymi Owińska 2:8 (1:3). Bramki dla Polonii strzelali Kamil Zenker i Dawid Buczma. Zespół prowadzony przez Kornela Ladrowskiego zakończył sezon na 7. miejscu w ligowej tabeli i w następnym będzie rywalizował w rozgrywkach 2. ligi okręgowej.

  • 23.06.2025

    Polonia awansowała do 1. ligi wojewódzkiej! (2013)

    W ostatniej kolejce 2. ligi wojewódzkiej Polonia 2013 rozgromiła SKP Słupca na płycie głównej stadionu CSiR i zameldowała się z przytupem w 1. lidze wojewódzkiej! Zespół początkowo prowadzony przez Dawida Nitkę i Bartosza Tomaszewskiego, a obecnie przez Bartosza Kadrzyńskiego i Jędrzeja Kujawę "łeb w łeb" walczył z Polonią 1912 Leszno do ostatniej kolejki, ale ostatecznie do nasz zespół mógł cieszyć się z upragnionego awansu.

  • 23.06.2025

    Trampkarze zakończyli zwycięstwem (2011)

    Wyjazdowym zwycięstwem sezon zakończyła Polonia 2011 II, która wygrała 4:1 (2:0) z zespołem Lecha Poznań/Luboń. Bramki dla Polonii strzelali Oskar Różewicz, Wojciech Śnitko - dwie oraz Marcel Łuczak. Drużyna Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka zakończyła sezon na 5. miejscu w sezonie 2025/2026 będzie rywalizować w 2. lidze okręgowej.

  • 23.06.2025

    Zakończenie na szóstkę (2010)

    Na szóstkę spisała się Polonia 2010 w Koninie, ale i w całej rundzie wiosennej. Nasz zespół doskonale spisał się w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej C1 nie przegrywając żadnego meczu i zwieńczył to zwycięstwem 6:0 (2:0) z Górnikiem Konin. Polonia pewnie wygrała rozgrywki z przewagą dwunastu punktów nad wicemistrzem - GES-em Poznań.

  • 23.06.2025

    Siedem goli na zakończenie (2009)

    Dziesięć bramek zobaczyli kibice oglądający ostatnie spotkanie Polonii 2009 w rundzie wiosennej sezonu 2024/2025. Poloniści na wyjeździe wygrali 7:3 (2:2) z Jarotą Jarocin, przypieczętowując tym samym drugie miejsce w końcowej klasyfikacji rozgrywek. W czternastu meczach Polonia zgromadziła 30 punktów, czyli pięć mniej od zwycięzcy rozgrywek - Górnika Konin.

  • 23.06.2025

    CLJ WU-16: Polonistki w Centralnej Lidze Juniorek U-16! (Juniorki)

    Zespół juniorek Polonii Środa Wielkopolska dopełnił formalności, pokonując w rewanżowym meczu baraży Kaperki Puck aż 13:0 (7:0)! Podobnie jak w pierwszym spotkaniu Polonistki kontrolowały przebieg gry od pierwszej do ostatniej minuty i wysokim zwycięstwem i zasłużonym awansem zwieńczyły ten niezwykle udany sezon!

  • 23.06.2025

    Trzeci zespół awansował do klasy A!

    Trzeci zespół Polonii Środa Wielkopolska z przytupem zapewnił sobie awans do klasy A! Drużyna prowadzona przez Łukasza Kaczałkę, a składająca się głównie z zawodników z rocznika 2008-2009, wygrała na wyjeździe ze Spartą Sklejką Orzechowo aż 10:0 (7:0). Bramki strzelali Wiktor Karolak - trzy, Antoni Storozum - dwie, Serhii Pankratov, Eryk Popis, Mikołaj Szymański oraz Bartosz Idziaszek, a wynik meczu ustalony został po trafieniu samobójczym obrońcy Sparty. Poloniści zakończyli sezon na 2. miejscu i byli zdecydowanie najlepszym zespołem rundy wiosennej.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.