11.10.2016
Pewna wygrana młodzików (2005)W sobotę 8 października w Poznaniu odbył się kolejny mecz ligowy Młodzików Młodszych. Tym razem rywalem podopiecznych trenera Fryderyka Haremskiego był zespół Akademii Piłkarskiej Dębiec. Spotkanie pod początku do końca zdominowali Poloniści i pewnie wygrywają kolejny mecz 2:0 (1:0).
Pierwsze 10 minut to absolutna dominacja Średzian. W tym okresie gry Polonia miała kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Najlepsze okazję do zdobycia gola były po rzutach rożnych. Zabrakło jednak szczęścia i koncentracji. Dopiero w 14 minucie po bardzo ładnej akcji naszego zespołu bramkę z bliskiej odległości strzela Mateusz Duszczak. Mimo ciągłych ataków w pierwszej połowie nie udało się strzelić kolejnych bramek.
Druga część spotkania wyglądała bardzo podobnie jednak rywale po kontrach kilka razy poważnie zagrozili pod naszą bramką. To jednak poloniści byli zespołem wiodącym i prowadzącym grę. Efektem tego jest piękna bramka Mateusza Duszczaka z rzutu wolnego w 41 minucie. Przy wyniku 2:0 Średzianie nie zrezygnowali z dalszych ataków. Ponownie mamy kilka sytuacji bramkowych po rzutach rożnych. Tym razem szczęścia zabrakło Mateuszowi Rosiakowi. W końcówce meczu bardzo ładne uderzenie z dystansu autorstwa Marcela Adamskiego ląduje na poprzeczce. Wynik nie ulega już zmianie.
Mogliśmy wygrać wyżej ale należy cieszyć się z tego co jest. Na koncie zapisujemy kolejne trzy punkty i nie zwalniamy tempa. Brawo dla całego zespołu oraz licznie zebranych kibiców.
Polonia zagrała w składzie: J.Węclewski, K.Mieloszyński, P.Lepczyński, P.Krajewski, F.Hoffmann, J.Góźdź, M.Adamski, W.Stratyński, M.Duszczak, M.Rosiak, K.Mieloszyński, K.Nowak, M.Sobieski, P.Zalewski.
Najnowsze aktualności
-
31.07.2012
Dłuższa przerwa Macieja Gendka
Kontuzja Macieja Gendka, obrońcy drużyny Polonii Środa, okazała się groźniejsza niż wcześniej przypuszczano. Nie wiadomo kiedy polonista wróci do gry.
-
08.08.2012
Razem kibicujemy Polonii Środa
W tym sezonie chcemy pokazać naszym piłkarzom, że także kibice potrafią się zjednoczyć i wspólnie im kibicować. To właśnie dla naszych obecnych i przyszłych kibiców przygotowaliśmy ofertę specjalną obejmującą zakup karnetów na rundę jesienną sezonu 2012/2013.
-
31.07.2012
Gelb-Weiß Görlitz i Huragan Pobiedziska rywalami Polonii
Powoli kończą się przygotowania Polonii Środa do zbliżającego się sezonu 2012/2013. Średzianie w piątek i sobotę rozegrają dwa ostatnie spotkania kontrolne. Rywalami polonistów będą NFV Gelb-Weiß Görlitz 09 oraz Huragan Pobiedziska.
-
30.07.2012
Kolejny pracowity tydzień Polonii
Kolejny tydzień treningów do nadchodzącego sezonu 2012/2013 rozpoczną dziś piłkarze trzecioligowej Polonii Środa Wielkopolska. Podopieczni Mariana Kurowskiego mają na najbliższe sześć dni zaplanowane cztery treningi oraz dwa spotkania kontrolne.
-
30.07.2012
Żaki rozpoczynają treningi
W najbliższą środę, 1 sierpnia treningi rozpocznie drużyna żaków z rocznika 2004.
-
30.07.2012
Juniorzy młodsi wygrali z Pogonią Krakow
W niedzielę 29 lipca o godz. 19.00 zespół juniorów młodszych rozegrał kolejny mecz sparingowy. Tym razem Poloniści pojechali do pobliskiego Błażejewka na mecz z zespołem Pogoń Skotniki Kraków. Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Polonii 2:0 po bramkach Macieja Polodego oraz Krystiana Olczyka.
-
30.07.2012
Raport ligowy cz. V
Dziś przedstawiamy kolejną, piątą część cotygodniowego raportu ligowego dotyczącego przygotowań rywali Polonii Środa Wielkopolska do nadchodzącego sezonu 2012/2013.
-
28.07.2012
Polonia TV: Wypowiedzi trenerów po meczu z Obrą
Zapraszamy do wysłuchania wypowiedzi trenerów Polonii Środa i Obry Kościan po dzisiejszym meczu sparingowym.























































