31.07.2012
Gelb-Weiß Görlitz i Huragan Pobiedziska rywalami PoloniiPowoli kończą się przygotowania Polonii Środa do zbliżającego się sezonu 2012/2013. Średzianie w piątek i sobotę rozegrają dwa ostatnie spotkania kontrolne. Rywalami polonistów będą NFV Gelb-Weiß Görlitz 09 oraz Huragan Pobiedziska.
Pierwszy z rywali, niemiecki zespół NFV Gelb-Weiß Görlitz 09 występuje w Landesligen Sachsen, czyli szóstej lidze grupie saksońskiej. W ostatnim sezonie przeciwnicy uplasowali się na szóstym miejscu w tabeli (na 17 zespołów) gromadząc 52. punkty na koncie.
Gelb-Weiß Görlitz ma już za sobą osiem spotkań kontrolnych. Pięć z nich zakończył się zwycięstwami, jedno remisem, a dwa porażkami. W meczach tych zespół z Görlitz zanotował następujące wyniki: SG Dynamo Dresden (II) 0:1, VfL Pirna-Copitz 07 2:2, SV See 90 3:1, FSV Budissa Bautzen 4:3, NFV09 Bischofswerda 3:0, SV See 90 5:3, FSV Budissa Bautzen 0:1 (przerwany w 55. minucie z powodu burzy) i BKS Bolesławiec 3:1. Ten ostatni zespół występuje na co dzień w jeleniogórskiej Klasie Okręgowej, a w ostatnim sezonie zajął 3. miejsce.
Drugi z rywali Huragan Pobiedziska jest czołowym zespołem poznańskiej Klasy Okręgowej, kończąc rozgrywki w dwóch ostatnich latach na odpowiednio drugim i trzecim miejscu. Podopieczni trenera Krzysztofa Pancewicza rozegrali już pięć sparingów w których zanotowali cztery zwycięstwa oraz jeden remis. W pierwszym meczu Huragan zremisował z czwartoligową Vicotrią Września 3:3, a następnie pokonał kolejno Lechię Kostrzyn 1:0, Luboński KS Fogo Luboń 2:1, Mieszko Gniezno 4:3 i ostatnio Wełnę Skoki 1:0.
W obu meczach trener Marian Kurowski będzie chciał jeszcze sprawdzić wszystkich zawodników. - W najbliższych meczach wystąpią po dwie jedenastki, gdyż zależy mi na pełnym obciążeniu 90. minutowym – mówi szkoleniowiec. - Nie oznacza to jeszcze absolutnie kto będzie w jedenastce A, a kto będzie w jedenastce B – dodaje. Ostatni sezon pokazał że brak szerokiej kadry może zakończyć się źle. Szereg kontuzji i wykluczeń dał się we znaki najbardziej byłemu trenerowi Polonii Jackowi Nowaczykowi, który na niektóre mecze miał do dyspozycji tylko po czternastu graczy. - Zależy mi na pełnej rywalizacji bo sezon jest bardzo długi i wtedy ta rywalizacja musi być zdrowa. Kto nie będzie w danym tygodniu w dobrej dyspozycji będzie grał następny, a żeby tak było to muszą być zawodnicy równorzędni przynajmniej dwóch na jedną pozycję – powiedział Marian Kurowski, któremu zależy na tym aby przez cały sezon Polonia utrzymywała równą formę.
Piątkowy mecz odbędzie się na boisku w Sierakowie i rozpocznie o godzinie 18:00, natomiast sobotni rozgrany zostanie w Pobiedziskach, a jego początek zaplanowano na godzinę 11:00.
Najnowsze aktualności
-
04.05.2022
Lider Swarzędz rozgromiony (2011)
W meczu szóstej kolejki I ligi okręgowej orlików zespół Polonii Środa Wielkopolska zdecydowanie wygrał z Liderem Swarzędz. Gospodarze zdominowali spotkanie, wygrywając aż 13:0.
-
04.05.2022
Zwycięstwo z Lotnikiem Poznań
W niedzielę 01.05.2022 o godz. 14.00 na boisku w Środzie Wlkp. drużyna rezerw Polonii Środy rozegrała spotkaniu w klasie okręgowej z zespołem Lotnika Poznań. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii Środa 4-0. Bramki dla Polonii strzelili: Jędrzej Drame - 2, Krystian Pawlak - 1, Paweł Mandrysz - 1.
-
03.05.2022
Turnieje ligowe orlików (2012)
W weekend majowy zespoły rocznika 2012 wzięły udział w turniejach ligowych Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Podopieczni trenerów Radosława Falgiera i Pawła Hoffmanna rywalizowali ze swoimi rówieśnikami w Poznaniu i Środzie Wielkopolskiej.
-
03.05.2022
Młodziki ze zmiennym szczęściem (2010)
Ze zmiennym szczęściem rywalizowały drużyny młodzików podczas piłkarskiej Majówki. Pierwszy zespół rywalizujący w I lidze wojewódzkiej przegrał na wyjeździe z KP Piła 1:2 (0:1), a jedynego gola strzelił Nikodem Odwrot. Gospodarze gola na wagę trzech punktów strzelili 3 minuty przed końcem spotkania. Druga drużyna wygrała aż 6:0 z Koziołkiem Poznań, natomiast Polonia III przegrała 3:8 z Farą Pelikanem Żydowo.
-
02.05.2022
Wygrana w Owińskach (2009)
W meczu 5. kolejki I ligi okręgowej młodzicy starsi Polonii wygrali na wyjeździe 3:1 (2:0) z AP Błękitni Owińska. Bramki dla podopiecznych trenera Tomasza Gendery zdobyli Dominik Falgier, Miłosz Gauza oraz Kamil Jankowiak.
-
02.05.2022
Wysokie zwycięstwa trampkarzy (2008)
Oba zespoły trampkarzy młodszych odnotowały w Majówkę wysokie zwycięstwa. Pierwszy zespół pokonał Polonię 1912 Leszno w meczu ligi wojewódzkiej. Trzy bramki strzelił Paweł Sarna, dwie dołożył Mikołaj Kowalski, a jedną Filip Zawodni. Drugi zespół zwyciężył grającego w niepełnym składzie Lidera Swarzędz aż 8:0.
-
02.05.2022
Pierwsza porażka tej rundy (2007)
Pierwszej porażki w bieżącej rundzie doznał zmagający się z kontuzjami zespół trampkarzy starszych. Młodzi Poloniści przegrali z Calisią 14 Kalisz 2:6 (1:2), dzięki czemu rywale zostali nowym liderem ligowej tabeli, a Średzianie spadli na trzecią pozycję. Poloniści szybko objęli prowadzenie po golu Oskara Popisa, ale z powodu gry w osłabieniu nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku. Drugą bramkę strzelił Rafał Kapuściński.
-
02.05.2022
Bolesna porażka z UKS APR Poznań (2006)
W meczu 6. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał aż 0:6 (0:2) z UKS AP Reissa Poznań, czyli zwycięzcą rundy jesiennej. Goście zdominowali spotkanie i odnieśli pewne i zasłużone zwycięstwo.























































