OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

11.08.2012

Ostrovia Ostrów - Polonia Środa 1:0

W meczu pierwszej kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa przegrali w Ostrowiec z Ostrovią 0:1. 

Mecz rozpoczął się fatalnie dla średzkiej drużyny, która już w drugiej minucie straciła bramkę. Źle wyprowadzaną piłkę po rzucie rożnym przejęli rywale, posyłając ją później za linię obrony Polonii po czym Krzysztof Gościniak zagrał futbolówkę do Macieja Stawińskiego, a ten minął ładnym zwodem obrońców i uderzeniem w dalszy róg bramki pokonał Sławomira Janickiego. Poloniści przy utracie gola mięli pretensje do arbitra, który powinien wcześniej zasygnalizować zagranie ręką. W kolejnych minutach przewagę na boisku osiągnęli poloniści, ale gospodarze zadowoleni z prowadzenia konsekwentnie się bronili i wyprowadzali groźne kontraktami. Przed meczem w Ostrowie dużo padało i zawodnicy obu drużyn mięli niewielkie problemy z utrzymaniem równowagi na boisku. W 10. minucie poloniści oddali pierwszy strzał w meczu za sprawą Macieja Kononowicza, ale nie stanowił on żadnego zagrożenia dla bramkarza Ostrovii. Sześć minut później groźny kontratak  przeprowadzili rywale, jednak na szczęście napastnik ostrowian przy strzale z kilku metrów nieczysto trafił w piłkę, a tą złapał Sławomir Janicki. W 18. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dobrą obroną po strzale głową jednego z zawodników Polonii popisał się bramkarz parując futbolówkę ponownie za linię końcową boiska. W 32. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową nad poprzeczką uderzał Michał Wawszczak. Kilka minut później Radosław Barabasz mógł pokonać bramkarza po rzucie wolnym z 19. metrów, ale również nie trafił w bramkę. Jeszcze pod koniec pierwszej części gry rywale przeprowadzili groźny kontratak, ale na posterunku stał Sławomir Janicki, który wybronił mocny strzał z dziesięciu metrów.

W przerwie trener Marian Kurowski dokonał jednej zmiany w drużynie Polonii wprowadzając na miejsce Mateusza Plucińskiego, Krzysztofa Wolkiewicza. Już dwie minuty po rozpoczęciu gry tuż przy słupku strzelał Maciej Kononowicz, ale piłkę zdołał wybronić bramkarz. W 52. minucie futbolówkę w polu karnym otrzymał Krzysztof Wolkiewicz i został sfaulowany przez interweniujących obrońców. Arbiter główny bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Maciej Kononowicz i mimo że uderzył mocno przy słupku to golkiper Ostrovii wyczuł jego intencje i sparował piłkę na rzut rożny. Po chwili nad poprzeczką z głowy strzelał Paweł Łączny. Również niecelne było uderzenie Tomasza Bekasa kilka minut później. Ostrowianie wiedząc że poloniści muszą zaatakować czekali na ataki średzian na swojej połowie często kontratakowali, ale za każdym razem rozbijane były one przez defensywę naszej drużyny lub piłka padała łupem Sławomira Janickiego. Pomiędzy 55., a 68. minutą trener Marian Kurowski dokonał aż trzech zmian. Najpierw plac gry opuścił Maciej Kononowicz, a jego miejsce zajął Krystian Pawlak, następnie na boisku pojawił się Krzysztof Błędkowski zastępując Pawła Łącznego, a ostatnia zmiana była już wymuszona boiskiem kontuzji nabawił się Krzysztof Błędkowski i musiał opuścić boisko, a na jego miejscu pojawił się Łukasz Przybyłek. W 72. minucie po strzale Ostrovii z rzutu wolnego piłka w niedalekiej odległości minęła słupek bramki Polonii. Chwilę później uderzał Piotr Loba, ale bramkarz zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Następnie golkipera pokonać próbował Tomasz Bekas jednak tan pozostawał nadal niepokonany. W ostatnich dziesięciu minutach spotkania ostrowianie chcący utrzymać wynik atakowali już znacznie mniejszą ilością zawodników i przerywali ataki Polonii daleko od własnego pola karnego. Ostatecznie poloniści nie zdołali już zdobyć gola i pod porażki rozpoczęli sezon 2012/2013.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. - Polonia Środa Wlkp. 1:0 (1:0)

Maciej Stawiński 2

Ostrovia 1909: Sadowski - Czech, Reyer, Woźniak (50. Szymanowski), Krawczyk, Molka, Wojciechowski (88. Świtała), Rusek, Izydorski (82. Kaczmarek), Stawiński, Gościniak (90. Gicz)

rezerwa: Tomczak, Świtała, Szczepański, Szymanowski, Kaczmarek, Sobczak, Giecz

Polonia: Janicki - P. Przybyłek, Siwek, Lisek, Bekas, Barabasz, Pluciński (46. Wolkiewicz), Loba, Łączny (59. Błędkowski, 68. Ł. Przybyłek), Wawszczak, Kononowicz (55. Pawlak)

rezerwa: Korbik, Ratajczak, Pawlak, Wolkiewicz, Błędkowski, Okninski, Ł. Przybyłek

Źółte kartki: Wojciechowski, Reyer, Sadowski (Ostrovia) - Lisek, Pawlak, Wolkiewicz, Barabasz (Polonia)

Sędzia: Michał Sobczak (Bydgoszcz)

Najnowsze aktualności

  • 02.07.2024

    Akademia: Komunikat ws. wysokości składek 2024/2025

    Komunikat ws. wysokości składki miesięcznej za treningi w akademii KS Polonia Środa Wielkopolska

    Sierpień będzie pierwszym miesiącem składkowym w naszej akademii w nowym sezonie. Przed jego rozpoczęciem zarząd sekcji piłki nożnej podjął decyzję w sprawie wysokości składek za członkostwo i treningi w sezonie 2024/2025.

  • 02.07.2024

    Polonia 2005: Podsumowanie wiosny 2024

    W rundzie wiosennej sezonu 2023/2024 zespół Polonii 2005 rywalizował w lidze profesjonalnej Wielkopolskiego ZPN. Zespół prowadzony wiosną przez Marcina Duchałę zakończył rozgrywki na szóstym miejscu. W drużynie zagrało w sumie 39 zawodników z roczników 2005-2009.

  • 30.06.2024

    Mikołaj Raczyński trenerem Polonii Środa

    Nowym trenerem Polonii Środa Wielkopolska został Mikołaj Raczyński który wcześniej prowadził drugoligową Wisłę Puławy. Jest on Absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie na kierunku Wychowanie Fizyczne i posiada licencję trenerską UEFA A.

  • 28.06.2024

    Plan letnich sparingów Polonii Środa

    Piłkarze Polonii Środa są na zasłużonych urlopach ale nie oznacza to że sztab szkoleniowy naszego zespołu nie myśli już o nadchodzącym nowym sezonie. W  minionym tygodniu poznaliśmy datę rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu oraz został ustalony plan letnich gier towarzyskich.

    Przygotowania poloniści rozpoczną  w poniedziałek 1 lipca. Przez cały okres przygotowawczy nasz zespół do nowego sezonu będzie trenować na własnych obiektach. Zaplanowane zostało też pięć gier kontrolnych. Pierwszą z nich poloniści rozegrają w sobotę 6 lipca a rywalem naszego zespołu będzie Odra Bytom Odrzański. Oprócz Odry poloniści zmierzą się między innymi z Legią II Warszawa czy Miedzią II Legnica.

  • 27.06.2024

    Tabele końcowe lig młodzieżowych 2023/2024

    Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował zweryfikowane tabele końcowe rozgrywek młodzieżowych w rundzie wiosennej sezonu 2023/2024.

  • 26.06.2024

    Stangel i Milachowski zostają w Polonii Środa

    Dwóch kolejnych graczy zdecydowało się przedłużyć wygasające kontrakty z Polonią Środa i zostać w naszym klubie na kolejne sezony. Mowa tu Mikołaju Stangelu i Klaudiuszu Milachowskim.

  • 25.06.2024

    Orlicy zagrali z żakami (2014/2015)

    W sobotę grupa biała rocznika 2015 rozegrała na orliku przy ulicy Lipowej grę kontrolną z orlikami Polonii 2014 II. Mecz był przygotowaniem do rywalizacji w formacje 7x7 w przyszłym sezonie. Grupa czerwona wzięła udział w turnieju w Dolsku, również rywalizując ze starszym rocznikiem.

  • 24.06.2024

    Filip Nawrocki zawodnikiem Polonii Środa

    Filip Nawrocki został piłkarzem Polonii Środa Wielkopolska. Rosły środkowy defensor przenosi się na Sportową z drugoligowej Skry Częstochowa. Obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi, 26 – letni środkowy obrońca ma spore doświadczenie na poziomie centralnym i z pewnością okaże się wzmocnieniem naszej linii defensywnej.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.