OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

12.12.2022

Ostatni sparing na plus (2009)

W ramach okresu roztrenowania trampkarze młodsi Polonii (rocznik 2009) rozegrali kilka sparingów, z których ostatni odbył się w sobotę. Poloniści zmierzyli się ze zwycięzcą I ligi okręgowej trampkarzy starszych (rocznik 2008) - AP Reissa Poznań. Nasi zawodnicy po dobrym widowisku wygrali 4:2 z mocnym przeciwnikiem po golach Stanisława Korzeniewskiego, Stanisława Solarskiego, Kacpra Kucharskiego i Jakuba Sawucia.

Przed młodymi zawodnikami ostatnie dwa treningi oraz spotkanie wigilijne. Zespół przygotowania do startu w lidze wojewódzkiej rozpocznie 9 stycznia.

Poloniści mecz rozpoczęli z jednym zawodnikiem testowanym w wyjściowym składzie. Zawody od początku były wyrównane i żaden z zespołów nie potrafił zbudowac znaczącej przewagi. W 11. minucie padła pierwsza bramka, a zdobyli ją gospodarze. Po zablokowanym strzale Antoniego Łukaszewskiego w polu karnym najlepiej odnalazł się Stanisław Korzeniewski, który wpakował piłkę do bramki. Zaraz po wznowieniu gry goście jednak wyrównali wynik meczu, wykorzystując moment nieuwagi w defensywie.

Kolejne minuty gry to znów wyrówanana walka, ale widowisko mogło się podobać. Oba zespoły grały szybko i stwarzały sobie sytuacje strzeleckie. W 19. minucie ponownie na prowadzenie wyszła Polonia, a doskonałą dwójkową akcją popisali się Kamil Jankowiak i Stanisław Solarski, po której drugi z nich pokonal bramkarza w sytuacji sam na sam.

W drugiej tercji na boisko pojawili się trzej kolejni zawodnicy testowani, którzy dobrze wkomponowali się w zespół. Gra nadal była wyrównana i na kolejnego gola czekaliśmy do 48. minuty. Przed polem karnym dał się sfaulować Kamil Jankowiak, a świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Kacper Kucharski. Sześć minut później goście zmiejszyli straty o jednej bramki.

W trzeciej części dobre tempo meczu utrzymywało się i obie drużyny naprzemiennie atakowały. Skuteczniejsi okazali się Poloniści, którzy również w obronie spisywali się nienagannie. W 64. minucie po dośrodkowaniu Miłosza Gauzy z rzutu rożnego głową uderzał Antoni Łukaszewski, ale strzał został zablokowany. Bezpańską futbolówkę z bliska do bramki wpakował jednak Jakub Sawuć. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie mimo wielu okazji z obu stron.

Trenerów może cieszyć zarówno gra, jak też wynik. Warto zauważyć, że meczem z tym samym zespołem swoją pracę z rocznikiem 2009 rozpoczynał duet trenerów Miłosz Twardowski - Marcin Parus. W lipcu AP Reissa wygrała 9:2.


Polonia - trampkarz młodszy C2 (2009)
Mecz towarzyski
10 grudnia 2022, godz. 12:00 - Środa Wielkopolska (Stadion Lekkoatletyczny)
Polonia Środa Wielkopolska 4:2 (2:1, 3:2) AP Reissa Poznań
Stanisław Korzeniewski 11, Stanisław Solarski 19, Kacper Kucharski 48, Jakub Sawuć 64 - nieznany 12, 54

Polonia (I tercja): 1. Bartłomiej Wiczyński - 22. Stanisław Wieliński, 8. Jakub Sawuć, 62. Mikołaj Rauhut - 4. Kacper Kucharski, 18. Antoni Łukaszewski, zawodnik testowany I, 19. Stanisław Korzeniewski - 15. Filip Wojciechowski - 26. Stanisław Solarski, 99. Kamil Jankowiak.
Polonia (II tercja): zawodnik testowany II - 22. Stanisław Wieliński, 8. Jakub Sawuć, 62. Mikołaj Rauhut - 4. Kacper Kucharski, 18. Antoni Łukaszewski, zawodnik testowany III, 14. Miłosz Gauza - 99. Kamil Jankowiak (48, 11. Stanisław Jaskólski) - 26. Stanisław Solarski (48, 9. Sebastian Grządzielewski), zawodnik testowany IV.
Polonia (III tercja): zawodnik testowany II - 21. Dawid Gołębiak, 8. Jakub Sawuć, 62. Mikołaj Rauhut - 3. Maksymilian Roszkiewicz (72, 4. Kacper Kucharski), 18. Antoni Łukaszewski (83, 9. Sebastian Grządzielewski), zawodnik testowany I (76, 15. Filip Wojciechowski), 14. Miłosz Gauza (75, 19. Stanisław Korzeniewski) - zawodnik testowany III - 99. Kamil Jankowiak (76, 26. Stanisław Solarski), zawodnik testowany IV (83, 11. Stanisław Jaskólski).
trenerzy: Miłosz Twardowski oraz Marcin Parus.

Grano 3x30 minut.

Najnowsze aktualności

  • 14.05.2022

    Derby dla Polonii

    W sobotę 14 maja w Jarocinie piłkarze Polonii Środa mierzyli się z miejscowym zespołem Jaroty. Dla obu zespołów było to bardzo ważny mecz. Polonia Środa w przypadku zwycięstwa zapewniała sobie utrzymanie w III lidze na kolejny sezon. Z kolei Jarota potrzebowała trzech punktów w tym meczu aby wydostać się ze strefy spadkowej.

  • 14.05.2022

    Bez transmisji z Jarocina

    Wczoraj wieczorem przedstawiciel Jaroty  przekazał informację, że Zarząd klubu z Jarocina wycofał zgodę na przeprowadzenie bezpośredniej transmisji z dzisiejszego meczu. Oznacza to, że aby zobaczyć mecz na żywo trzeba osobiście wybrać się do Jarocina.

  • 12.05.2022

    Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze

    Zarząd Klubu Sportowego „Polonia" zwołuje Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków, które odbędzie się 13 czerwca 2022 r. o godzinie 18:00 (I termin) oraz o godzinie 18:30 (II termin) w Restauracji Turystyczna przy ulicy Sportowej 2 w Środzie Wielkopolskiej.

  • 12.05.2022

    Derby w Jarocinie

    W sobotę 14 maja na stadionie w Jarocinie kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie Jarota Jarocin. Spotkania pomiędzy oboma zespołami zawsze dostarczały kibicom sporo emocji. Wystarczy tylko przywołać mecz z poprzedniego sezonu kiedy to poloniści przegrywali już 0:2 by ostatecznie wygrać 3:2 po bramce w doliczonym czasie gry. Także jesienią w starciu obu ekip górą był zespół Polonii Środa który wygrał na własnym boisku 1:0 po bramce z 84 minuty Jędrzeja Kujawy.

  • 12.05.2022

    Miłosz Garstkiewicz zagrał w meczu el. Regions' Cup

    Miłosz Garstkiewicz rozegrał 90 minut w meczu eliminacji Regions' Cup 2022 pomiędzy kadrami Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego ZPN. Reprezentacja naszego okręgu przegrała 4:5 na poznańskim Golęcinie. Rewanż zostanie rozegrany 25 maja w Policach.

  • 12.05.2022

    Akademia: Harmonogram gier na weekend 14-15 maja

    Prezentujemy harmonogram gier zespołów akademii Polonii Środa Wielkopolska w najbliższy weekend 14-15 maja. Czeka nas mnóstwo piłkarskich emocji - mecze ligowe, a także turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Młodziczek U-13 w Środzie Wielkopolskiej. Zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny Stadionu Średzkiego!

  • 12.05.2022

    Wyjazd orlików do Wrocławia (2011)

    Zespoły orlików z rocznika 2011 mają za sobą bardzo intensywny weekend. Zawodnicy rozegrali trzy mecze ligowe, a także odbyli wyjazd do Wrocławia na trójmecz z miejscowym Śląskiem oraz GKS-em Katowice. Po meczu zawodnicy mieli okazję obejrzeć na żywo mecz PKO BP Ekstraklasy: Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin.

  • 12.05.2022

    Polonia w półfinale Pucharu Polski

    W środę 11 maja piłkarze Polonii Środa rozegrali spotkanie ćwierćfinału Wielkopolskiego Pucharu Polski. W Słupcy nasz zespół mierzył się z miejscowym Słupeckim Klubem Piłkarskim.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.