OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

17.04.2019

Ósme miejsce w Opalenicy (2011)

Drużyna Żaków rocznik 2011 po piątkowym Wojewódzkim Finale Turnieju Tymbarka w sobotę 13 kwietnia udała się na bardzo silnie obsadzony turniej do Opalenicy.

Polonia Środa trafiła do grupy A z drużynami: ŁKS Łódź, Pogoń Szczecin, F.C. Wrocław Academy i Juventus Academy Wrocław.

W rozgrywkach grupowych zespół radził sobie bardzo dzielnie ale było widać po zawodnikach trudy piątkowego kilku godzinnego zmagania w finale Wojewódzkim Tymbarka.

W niektórych meczach zawodnikom porostu zabrakło sił, by móc rywalizować o wyższą lokatę i awansować do ligi mistrzów. Polonia po pierwszym dniu awansowała do grupy średniej "Ligi Europy" i rywalizowała o miejsca 8-9 .

W grupie zagrała z ŁKS Łódź, Górnik Zabrze i Warta Poznań.

Nasi zawodnicy mimo zmęczenia po 3 dniowych zmaganiach pokazali na co ich stać i zajęli w tej grupie pierwsze miejsce co dało im ostatecznie 8 miejsce na 21 drużyn  w całym turnieju.

Najnowsze aktualności

  • 13.10.2025

    Klasa A: Rozbici przez Piasta

    Trzeci zespół seniorski Polonii przegrał w niedzielę na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce z Piastem Łubowo 2:6 (1:3). Choć przebieg gry nie pokazywał przewagi gości to byli oni zdecydowanie skuteczniejsi i ostatecznie odnieśli jak najbardziej zasłużone zwycięstwo. Gole dla Polonii, składającej się tego dnia wyłącznie z piłkarzy urodzonych w latach 2008 - 2010, strzelili Antoni Storozum oraz Mikołaj Szymański. Średnia wieku wyjściowej jedenastki Polonistów wynosiła 16,4 lat.

  • 13.10.2025

    Akademia: Raport ligowy (11/12.10.2025)

    Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 11/12 października 2025.

  • 12.10.2025

    Dziesięć bramek w starciu z UKS-em

    W niedzielne popołudnie piłkarze drugiego zespołu Polonii Środa Wielkopolska podejmowali na własnym boisku wicelidera ligowej tabeli UKS Śrem.

  • 11.10.2025

    Pierwsza wygrana z Resovią

    W dziewiątej kolejce Orlen I ligi kobiet piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku Resovię Rzeszów. Historia spotkań obu klubów jest bardzo niekorzystna dla średzianek które z piłkarkami z Rzeszowa jeszcze nigdy nie wygrały.

  • 10.10.2025

    Pogrom w Środzie Wlkp.

    Kolejne spotkanie ligowe piłkarze Polonii Środa rozgrywali w piątek 10 października a ich rywalem była Wda Świecie. Spotkanie odbywało się w gościnnych progach Nowego Stadionu Średzkiego.

  • 10.10.2025

    Akademia: Zapowiedź (11/12.10.2025)

    Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 11/12 października 2025.

  • 09.10.2025

    Sławomir Peszko w Środzie Wlkp.

    W środę 8 października na zaproszenie Klubu Sportowego Polonia Środa pojawił się były reprezentant Polski, piłkarz takich klubów jak Wisła Płock, Lecha Poznań, Wisła Kraków czy FC Koeln Sławomir Peszko.

  • 09.10.2025

    Wekendowe transmisje Polonia TV

    Zapraszamy Was na kolejne transmisje spotkań zespołów Polonii Środa które zrealizujemy w ten weekend.

    Transmisje oczywiście z komentarzem Łukasza Szarzyńskiego.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.