30.09.2013
Osiemnaście goli orlików w meczu na szczytcieW ubiegłą niedziele orliki starsze rozegrali kolejne spotkanie. Rywalem była drużyna Avii Kamionki która była gospodarzem tego spotkania. Średzcy piłkarze podeszli do tego spotkania w pełni zmotywowani, ponieważ drużyna z Kamionek do tej pory nie przegrała meczu. Poloniści do tego meczu również nie przegrali, zajmując 1 miejsce w swojej grupie.
Nad Kamionkami z minuty na minutę robiło się cieplej, a kibiców dodatkowo rozgrzewali młodzi zawodnicy, którzy dobrą grą zmuszali do częstego oklaskiwania ich poczynań na płycie boiska.
Sędzia wprowadził zawodników na boisko i po akcencie prezentacji, kapitanowie obu drużyn losowali piłkę lub boisko. Losowanie wygrał kapitan z Kamionek, który wybrał boisko, a wiec Polonia rozpoczynała mecz.
Od pierwszego do drugiego gwizdka sędziego, minęło 19 sekund. Mecz rozpoczął Adam Rozwora z Marcelem Scholzem, następnie piłka została wycofana do A. Kluczyńskiego, ten chwile przetrzymując piłkę przy nodze, zagrał „w uliczkę” do A. Rozwory. Adam wychodząc sam na sam z bramkarzem wykorzystał to podanie i posłał piłkę tuż przy palcach golkipera. Gospodarze nie byli długo dłużni, gdyż w 2 minucie wykorzystali rzut rożny. Pięknym strzałem głową, zawodnik z Kamionek pokonał Wiktora Króla i było 1:1. W 4 minucie było już 1:2 dla Polonii, kiedy A. Kluczyński mocno uderzył na bramkę, lecz jego strzał został wybroniony, jednak mało skutecznie, gdyż futbolówka wpadła pod nogi Marcela Scholza, a ten z najbliższej odległości dobił ją do bramki. W 5 minucie wpadła podobna bramka tyle, że najpierw uderzał Jasiu Kasprzyk, a dobijał A. Rozwora. Czwarta bramka dla Polonii zdobyta w 7 minucie była znów zasługa tych samych zawodników, Jasiu rzucił piłkę z autu prosto na nogę Adama Rozwory, który z pierwszej piłki, strzałem z woleja podwyższył wynik. Była to jedna z ładniejszych bramek tego meczu, lecz ta najpiękniejsza dopiero będzie. W 10 minucie dobrze przeprowadzona akcja drużynowa przyniosła kolejna bramkę. W 11 minucie Stasiu Kornaszewski wykorzystał błąd bramkarza i podwyższył wynik na 1:6. W 18 min ten sam zawodnik wykorzystał dobrze przeprowadzona akcję drużynową zdobywając bramkę dla Polonii. W 19 minucie ponownie Stasiu trafił do bramki gospodarzy po wcześniejszym podaniu od Michała Kościelniaka i było już 1:8 dla Polonii. Chwile później znów S. Kornaszewski zdobył bramkę, po olbrzymim błędzie bramkarza z Kamionek i było to już czwarte trafienie tego zawodnika. Kilka minut później nastała przerwa i poloniści schodzili z wynikiem 1:9.
Po przerwie nic się nie zmieniło, cały czas Polonia grała jak z nut, a rywale przyglądali się tylko jak młodzi poloniści potrafią rozgrywać między sobą piłkę. Nastała 31 minuta i najpiękniejsza bramka tego spotkania. Akcja zaczęła się od Sebastiana Łopatki, który wznawiał grę od bramki, zagrał on do Kuby Kusika, ten podał do dobrze ustawionego Marcela Scholza, a Marcel mijając rywala wymienił podania ze Stasiem Kornaszewskim, następnie Stasiu dorzucił mocną piłkę w pole karne wprost na głowę wchodzącego jak strzała Adama Rozwory. Adam dobrze przyłożył głowę i piłka o mało nie przerwała siatki w bramce. Bramkarz nawet nie zauważył, że piłka jest już za nim. Bramka ta jak i cała akcja zasługiwała na pokazywanie jej w TV. W 34 minucie kolejna akcja, w wykonaniu Witka Moroza i Adama Rozwory, który zagrał prostopadłą piłkę do wbiegającego Stasia Kornaszewskiego robiąc jednocześnie wynik 1:11 dla drużyny ze Środy. W 35 minucie Stasiu zdobył kolejna bramkę, a dokładnie swoja szóstą w tym meczu dając tym samym prowadzenie 1:12. W 38 minucie gospodarze wykorzystali rzut wolny z linii pola karnego zmniejszając straty, jednak chwile później Adam Rozwora znów strzelił bramkę dającą wynik 2:13. W 43 minucie Avia znów strzeliła bramkę, trzecią i jednocześnie swoją ostatnia w tym meczu. Kolejne bramki zdobywali już tylko poloniści. W 45 min. Jasiu Kasprzyk zaskoczył bramkarza gospodarza sprytnym strzałem z narożnika boiska. Kilka sekund później znów J. Kasprzyk dobił piłkę do pustej bramki dającą wynik 3:15. Kolejna minuta i kolejna bramka, tym razem do bramki piłkarzy z Kamionek trafił Marcel Scholz. Wynik na 17:3 podwyższył Michał Kościelniak otrzymując podanie od Jasia Kasprzyka. W 49 minucie, ostatnia bramkę w tym meczu, ustalając jednocześnie wynik na 3:18 dla Polonii Środa zdobył Marcel Scholz, strzałem praktycznie z linii końcowej boiska. Po oficjalnym mecz, zawodnicy zagrali jeszcze 15 minutowy sparing w którym w Naszej drużynie na ataku grali dwaj bramkarze. Jeden z nich, Sebastian Łopatka zdobył 2 bramki i po jego trafieniach Polonia wygrała 0:2.
Mecz w wykonaniu młodych polonistów na pewno mógł się podobać nie tylko kibicom ze Środy, ale również miejscowym, gdyż piłkarze Polonii pokazali to co potrafią czyli grę na jeden kontakt, zmiany pozycji itp.
Już w najbliższą sobotę Polonia zagra kolejne spotkanie w rozgrywkach WZPN a ich rywalem będzie Kłos Zaniemyśl. Spotkanie to odbędzie się na orliku przy ul. Witosa o godz. 11:00.
Polonia wystąpiła w składzie W. Król, F. Półrolniczak, K. Tabaczka, J. Kasprzyk, A. Kluczyński, W. Moroz, A. Rozwora, M. Scholz S. Łopatka, K. Kusik, M. Kościelniak, M. Dolata, S. Kornaszewski, G. Kusza.
Najnowsze aktualności
-
28.06.2022
Zwycięstwo w Deichmann Minimistrzostwach (2011)
Polonia Środa Wielkopolska wygrała Deichmann Minimistrzostwa rozgrywane w Jeleniej Górze! Orlicy naszego klubu występowali w ogólnopolskich finałach jako Nigeria. Poloniści wygrali wszystkie mecze, a w finale pokonali Laos 1:0. W poniedziałek natomast drużyna wraz z trenerami i rodzicami podsumowała zakończony już sezon 2021/2022.
-
27.06.2022
Młodzicy zakończyli sezon (2010)
W ostatnich meczach sezonu 2021/2022 młodzicy młodsi Polonii Środa Wielkopolska odnieśli zwycięstwo i porażkę. Pierwsza drużyna przegrała w meczu I ligi wojewódzkiej z AP Reissa Poznań 1:2 (1:2), a jedynką bramkę dla Polonistów strzelił Borys Kasprzak. Drugi zespół wygrał po emocjonującym spotkaniu 4:3 (3:1) z Talentem Poznań po golach Kamila Sarnowskiego, Alicji Bolewicz i dwóch Stanisława Wieczorka. Pierwsza grupa zakończyła sezon na 7. miejscu w tabeli, natomiast druga drużyna wygrała rozgrywki II ligi okręgowej. Gratulujemy!
-
27.06.2022
Porażka z Antonio Jarocin (2007)
W ostatnim meczu I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała 4:9 (1:3) z Antonio Jarocin. Bramki dla naszego zespołu strzelali Oskar Popis, Adrian Wdowiak oraz Oskar Pawlak - dwie. Zespół prowadzony w tym meczu przez trenera Łukasza Kaczałkę zakończył rozgrywki na czwartym miejscu.
-
27.06.2022
CLJ: Awans Jaguara (2008)
W rewanżowym meczu barażowym o prawo gry w Centralnej Lidze Juniorów U-15 w sezonie 2022/2023 Polonia Środa Wielkopolska przegrała 1:3 (1:1) z Jaguarem Gdańsk. Jedyną bramkę dla Polonistów strzelił Mikołaj Kowalski w 13. minucie gry. Naszym zawodnikom gratulujemy udanego sezonu i życzymy walki o awans w kolejnym sezonie ligowym!
-
27.06.2022
Zwycięstwo na koniec rozgrywek (2003/04)
W ostatniej 14. kolejce I ligi wojewódzkiej juniorów Polonia Środa Wielkopolska wygrała 3:1 (1:0) z Unią Swarzędz. Bramki dla Polonistów strzelali Mateusz Rosiak, Marcin Kaczmarek i Hubert Kaźmierczak. Warto dodać, iż z powodu kontuzji Mateusza Krawca w bramce naszego zespołu stanął Mikołaj Kania. Polonia zakończyła sezon na piątym miejscu.
-
27.06.2022
Porażka z Wielkopolską Komorniki
W sobotę 25.06.2022 o godzinie 18:00 na boisku w Komornikach drużyna rezerw Polonii Środy rozegrała drugi mecz barażowy o awans do V ligi z zespołem Wielkopolska Komorniki. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 5:4. Bramki dla Polonii strzelili: Mikołaj Łoniewski - 1, Kacper Cyka - 1, Sławomir Budnik - 1, Krystian Michalak.
-
27.06.2022
Wyniki zespołów akademii (25-26 czerwca)
Zespoły akademii KS Polonia Środa Wielkopolska zakończyły rozgrywki ligowe w sezonie 2021/2022. W rewanżowym meczu barażowym o awans do CLJ U-15 nasza drużyna przegrała 1:3 na wyjeździe z Jaguarem Gdańsk i to rywale wywalczyli awans. Juniorzy starsi wygrali 3:1 na własnym boisku z Unią Swarzędz.
-
23.06.2022
Remis w pierwszym meczu barażowym
W pierwszym meczu barażowym o prawo gry w V lidze drugi zespół Polonii Środa zremisował na własnym boisku z Wielkopolską Komorniki 1:1 (1:0).


























































