OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

27.06.2022

CLJ: Awans Jaguara (2008)

W rewanżowym meczu barażowym o prawo gry w Centralnej Lidze Juniorów U-15 w sezonie 2022/2023 Polonia Środa Wielkopolska przegrała 1:3 (1:1) z Jaguarem Gdańsk. Jedyną bramkę dla Polonistów strzelił Mikołaj Kowalski w 13. minucie gry. Naszym zawodnikom gratulujemy udanego sezonu i życzymy walki o awans w kolejnym sezonie ligowym!

Od pierwszej minuty, podobnie jak w Środzie Wielkopolskiej, nasz zespół toczył wyrównane boje z Jaguarem Gdańsk. Kiedy wydawało się, że podobnie jak w pierwszym meczu barażowym to Polonia wyjdzie na prowadzenie doszło do niecodziennej sytuacji. Piłka w dość niecodzienny sposób wpadła do bramki i ku zdziwieniu publiczności gospodarze wyszli na prowadzenie. Nasz zespół, który walczy do końca, nie poddał się czego efektem po pięknym uderzeniu Mikołaja Kowalskiego była wyrównująca bramka. Trzeba dodać, że zmiana ustawienia wprowadziła w szeregi rywala dość duże zamieszanie. Wysoko nasz zespół potrafił odebrać piłkę, często pressingiem doprowadzał do strat piłki u rywala.

W drugiej połowie pomimo chęci i walki straciliśmy kolejne dwie bramki, które przypieczętowały awans Jaguara do CLJ. Dla nas było to cenne doświadczenie i pomimo dwóch porażek pokazaliśmy się z dobrej strony na tle wyżej notowanego rywala. Serdecznie gratulujemy awasnu drużynie Jaguara Gdańsk.

Należy dodać, że wyjazd do Gdańska był dla naszej drużyny również czasem konsolidacji. W Trójmieście spędziliśmy dwie noce. W ten sposób skończyliśmy długi i owocny sezon. Gratulacje również dla Naszej drużyny i sztabu trenerskiego. Teraz czas na zasłużony odpoczynek.

Polonia - Trampkarz C2 I (2008)
Baraż o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15
25 czerwca 2022, godz. 11:00 - Gdańsk
Jaguar Gdańsk 3:1 (1:1) Polonia Środa Wielkopolska
Grzegorz Masztalerz 11, Marcin Bagiński 53, Kacper Malon 78 - Mikołaj Kowalski 13

Wynik dwumeczu: 8:2, awans Jaguara.

Polonia: 1. Jakub Pawlaczyk (75, 12. Bartłomiej Wiczyński) - 4. Kamil Orwat (60, 27. Marcel Jankowiak), 8. Mikołaj Kowalski (70, 3. Eryk Popis), 9. Patryk Karczewski, 14. Paweł Sarna, 17. Szymon Labrenz (70, 19. Adrian Wojciechowski), 21. Filip Zawodni (75, 45. Jakub Jaśkowiak), 23. Bartosz Idziaszek (55, 71. Jakub Michalak), 29. Mikołaj Szymański, 32. Wiktor Motyl, 77. Oliwier Pacholski.
trenerzy: Przemysław Otuszewski, Bartosz Bejma.

żółte kartki: Filip Szymański - Marcel Jankowiak.

sędziował: Kamil Rybiński.

Grano 2x30 minut.

Najnowsze aktualności

  • 13.05.2024

    Zwycięstwo z wiceliderem (2009)

    Kolejny świetny występ zaliczyli trampkarze starsi Polonii (rocznik 2009). Na płycie głównej Stadionu Średzkiego nasz zespół pokonał 4:0 (3:0) wicelidera rozgrywek - Unię Swarzędz. Polonia już w 8. minucie wyszła na prowadzenie po trafieniu Antoniego Staszaka, a do przerwy było już 3:0. Wynik spotkania w drugiej połowie ustalił Kacper Kalita.

  • 13.05.2024

    Pokonali niepokonaną Trzynastkę (2008)

    Dużą niespodziankę sprawili w niedzielę juniorzy młodsi Polonii (rocznik 2008). Na Stadionie Średzkim rywalizowali z Poznańską Trzynastką (rocznik 2007), która w dotychczasowych spotkaniach wywalczyła komplet punktów. Poloniści po pełnym emocji i zwrotów akcji meczu wygrali 4:3 (3:2), a decydujący gol padł w 89. minucie z rzutu karnego!

  • 13.05.2024

    Akademia: Raport z rozgrywek (11/12.05.2024)

    Miniony weekend był bardzo udany dla drużyn akademii, które odniosły osiem zwycięstw w dziecięciu rozegranych meczach. Świetnie spisały się roczniki 2008 oraz 2009. Polonia 2008 wygrała 4:3 z Poznańską 13 (2007), która dotąd miała komplet punktów, natomiast Polonia 2009 aż 4:0 pokonała wicelidera rozgrywek - Unię Swarzędz. Świetną passę kontynuuje Polonia 2011, która wygrała kolejny mecz i przewodzi ligowej tabeli z kompletem punktów. Przełamały się nasze dziewczyny, odnosząc pierwsze zwycięstwo w lidze trampkarzy C2 oraz gromiąc Olimpic Śrem w lidze wojewódzkiej kobiet.

  • 12.05.2024

    Bez przełamania

    Po pucharowej porażce we Wrześni w kolejnej ligowej kolejce piłkarze Polonii Środa udali się do Gniewina na pojedynek z miejscowym Stolemem. Poloniści osłabieni brakiem pauzujących za nadmiar żółtych kartek Piotra Wujca, Aleksandra Kluczyńskiego i Bruno Siedleckiego a także Kamila Budycha jechali z mocnym postanowieniem wygrania i powrotu na zwycięską ścieżkę.

  • 12.05.2024

    Punkty zostały we Wrocławiu

    W ostatnim wyjazdowym spotkaniu sezonu 2023/24 piłkarki Polonii Środa udały się do Wrocławia na pojedynek z beniaminkiem Orlen I ligi kobiet miejscową Ślęzą.

  • 11.05.2024

    Pewna wygrana rezerw

    W sobotnie południe zespół rezerw Polonii Środa podejmował na własnym boisku Przemysława Poznań w ramach spotkania piątej ligi.

  • 10.05.2024

    Transmisja z Wrocławia

    Ze spotkania Orlen I ligi kobiet w którym piłkarki Polonii Środa zmierzą się na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.

    Początek transmisji w niedzielę 12.05 o godzinie 14:45.

  • 10.05.2024

    Akademia: Zapowiedź weekendu (11/12.05.2024)

    Już jutro kolejne ligowe emocje w naszej akademii. W sobotę sześć naszych zespołów rozegra mecze ligowe, z czego aż pięć odbędzie się na naszych obiektach. Na płycie głównej zagraj Polonia 2009 z Unią Swarzędz w meczu ligi profesjonalnej, następne na boisku CTP drugi zespół roczników 2008/2009 zmierzy się z Lubońskim KS-em. W Zielnikach natomiast rozegrane zostaną trzy spotkania - dziewczyn oraz obu zespołów rocznika 2011.

    W niedzielę z samego rana turniej ligowy rozegrają żacy Polonii (rocznik 2016), a po nich na płytę główną wejdą Polonia 2005 (z Koziołkiem Poznań) oraz Polonia 2008 (z Poznańską 13). Domowe mecze rozegrają także juniorki oraz Polonia 2013.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.