28.03.2023
Osiem bramek Pogoni (2008)W czwartej kolejce CLJ U-15 Polonia Środa Wlkp. udała się do Szczecina na mecz z miejscową Pogonią. Po raz drugi w sezonie przyszło nam zagrać w doskonałych warunkach (sztuczna nawierzchnia pod balonem).
Niestety mecz nie rozpoczął się dla nas dobrze. Już w pierwszej minucie meczu straciliśmy gola. Pomimo tego, że Pogoń pozwalała nam na granie, momentami oddając inicjatywę to zespół gospodarzy zdobywał gole. W naszym zespole brakowało ostatniego lub przedostatniego celnego podania aby móc częściej zagrozić bramce przeciwnika. Do przerwy przegrywaliśmy 3:1. Autorem jedynej bramki w tym spotkaniu został Paweł Sarna, który otrzymał doskonałe podanie z rzutu wolnego od Wiktora Motyla.
Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Pogoń była konkretna w swoich działaniach i niezwykle skuteczna pod naszą bramką. Po przerwie przy stanie 3:1 Mikołaj Kowalski po ładnej akcji uderza w słupek. Nasz zespół z dobrymi akademiami ma swoje momenty w grze, musi je umiejętnie wykorzystywać. Ostatecznie przegrywamy mecz 1:8. (1:3).
W meczu zagrali: Świdurski, Bliskowski, Karczewski, Pacholski, Steblin, Bajon, Mikołajczak, Szymański, Motyl, Kowalski, Sarna.
na ławce: Pawlaczyk, Wojciechowski, Idziaszek, Zawodni, Stasiak, Nowakowski, Włodarczyk, Szwałek,
Najnowsze aktualności
-
29.10.2022
Horror z happy endem
W sobotę 29 października piłkarze Polonii Środa w kolejnym meczu ligowym zmierzyli się z zespołem Błękitnych Stargard. Było to drugie wyjazdowe spotkanie naszego zespołu z rzędu. Będący na fali średzki zespół był faworytem tego pojedynku. Poloniści wygrali cztery ligowe spotkania z rzędu i znaleźli się w ścisłej czołówce ligowej tabeli.
-
27.10.2022
Poznajmy się: Aleksander Kultys
Kolejnym zawodnikiem którego sylwetkę chcemy Wam przybliżyć w ramach naszego nowego cyklu Poznajmy się jest Aleksander Kuktys który latem dołączył do zespołu Polonii Środa z Warty Poznań.
-
27.10.2022
Transmisja ze Stargardu
Zapraszamy Was na transmisję meczu 14 kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Błękitnymi Stargard. Początek transmisji o godzinie 12:50.
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
-
26.10.2022
Akademia: Harmonogram meczów (29-30 października)
Ostatni weekend października ponownie będzie intensywny w mecze na obiektach średzkiej Polonii. W sobotę ostatni mecz na swoim boisku przed barażami o awans do CLJ rozegrają trampkarze starsi, którzy na Nowym Stadionie CSiR podejmą Ostrovię 1909. Przed nimi bardzo ważny pojedynek stoczą trampkarze młodsi. O 10:00 podejmą Avię Kamionki, a punkt zdobyty w tym meczu zagwarantuje im awans do Ligi Wojewódzkiej. Na boisku CTP 1 swoje mecze ligowe rozegrają młodzicy. Rocznik 2010 zagra ważny w kontekście awansu mecz z UKS-em Śrem (godz. 10:00), a rocznik 2011 zmierzy się z MKS-em Trzemeszno (godz. 14:00).
W niedzielę już o 9:00 rano swój mecz zagra druga drużyna rocznika 2009, która w meczu na szczycie III ligi okręgowej podejmie wicelidera - Concordię Murowana Goślina. Ponadto o 12:00 na boisku CTP 1 młodzicy starsi zagrają z Victorią Września.
-
26.10.2022
Turnieje ligowe żaków młodszych (2015)
Żaki młodsze Polonii w weekend brały udział w turniejach Wielkopolskiego ZPN. Grupa czerwona rozegrała swój turniej w sobotę 22 października w Mosinie, natomiast grupa biała dzień później pojechała do Śremu zbierać swoje kolejne minuty rywalizując z rówieśnikami z innych klubów.
-
26.10.2022
Turniej ligowy w Jarocinie (2014)
Żaki starsze prowadzone przez trenerów Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego w sobotę rozegrały mecze w ramach turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN rozgrywanego w Jarocinie.
-
26.10.2022
Turnieje i sparingi orlików (2012/2013)
Wszystkie zespoły kategorii orlik rozgrywały mecze lub brały udział w turniejach ligowych. Pierwsze zespoły orlika starszego i młodszego zagrały turnieje w Środzie Wielkopolskiej i w Jarocinie, drugi zespół orlików starszych rozegrał mecz kontrolny z Tarnovią Tarnowo Podgórne, natomiast orlicy młodsi zagrali z rówieśnikami z AP Wilki Dąbrówka.
-
26.10.2022
Porażki młodzików (2011)
Rywalizująca w I Lidze Wojewódzkiej drużyna młodzików młodszych przegrała 2:7 na własnym boisku z wiceliderem rozgrywek - KKS 1925 Kalisz. Do przerwy jednak to Poloniści niespodziewanie prowadzili po dwóch trafieniach Witolda Chojnackiego!
Drugi zespół dzielnie walczył na wyjeździe z Poznańską 13 Poznań, ale ostatecznie po emocjonującym meczu przegrał 4:6 (2:5).


























































