28.10.2013
Orliki starsze nadal niezwyciężonePo pauzie w rozgrywkach ligowych podopieczni Polonii Środa z rocznika 2003 udali się w piątkowe popołudnie na kolejne spotkanie rundy rewanżowej do śremskiej Szóstki.
Pogoda jak na tę porę roku jest dla nas wszystkich łaskawa, ale poloniści dla swoich przeciwników już nie. Już w czwartej minucie Adam Rozwora po wznowieniu piłki z autu przez Jasia Kasprzyka otworzył worek z bramkami dla Polonii. Dwie minuty później ten sam zawodnik podawał do Kacpra Cyki, któremu nie udało się wpakować piłki do bramki. W dziewiątej minucie meczu zawodnik ze Śremu próbował sprawdził refleks naszego bramkarza W. Króla, ale nieznacznie chybił. W czternastej minucie tego spotkania pięknym strzałem pod poprzeczkę popisał się Olek Kluczyński i było 2-0. Kolejne minuty to akcje Kacpra i Witka ,oraz Adam i Kacpra wśrodkowej części boiska zakończona strzałem i jest 3-0. Kilka chwil później czwartą bramkę w tym spotkaniu strzela Michał Kościelniak. Ostatnie dwie minuty pierwszej części spotkania to strzał polonii w słupek i rzut rożny wykonywany przez Michała Kościelniaka, piłka przechodzi do Olka ,a ten silnym strzałem umieszcza piłkę w bramce Śremu. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 5-0. Po wznowieniu meczu uśpieni poloniści w 30 minucie tracą pierwsza bramkę, po kolejnych 4 minutach jest już 5-2 . 43 minuta to kolejna bramka dla Szóstki Śrem. W 45 minuta następuje przebudzenie i po mocnym wyrzucie z autu przez Jasia Kasprzyka Kacper Cyka umieszcza piłkę w siatce, chwilę później podobnym wznowieniem z autu popisuje się Kamil Tabaczka, ale piłka tym razem posłana zostaje do Adam Rozwory i jest 7-3 , w 49 minucie po podaniu od Filipa Półrolniczaka silnym strzałem wynik na 8-3 ustala Marek Dolata.
Polonia zagrała w składzie ; W.Król, F. Półrolniczak, K. Tabaczka, K. Kusik ,J. Kasprzyk, K. Cyka, A. Rozwora, A. Kluczyński, W. Moroz, S. Kornaszewski, M. Kościelniak M. Ochowiak, M. Dolata, M. Scholz
Zdjęcia z tego spotkania mozna zobaczyć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
09.12.2025
Polonia piąta w SBG Cup (2012)
Polonia 2012 zajęła piąte miejsce w weekendowym turnieju SBG Jarocin Cup. Nasz zespół w fazie eliminacyjnej zajął drugie miejsce w grupie B za plecami Śląska Wrocław i awansował do fazy finałowej, by stanąć do walki o medale. W ćwierćfinale Poloniści przegrali 1:4 z Arkonią Szczecin i pozostała im walka o miejsca 5-8. Następnie nasz zespół wygrał 2:1 z Talentem Warszawa, a w meczu o 5. miejsce pokonał Gwardię Koszalin.
-
03.12.2025
Tabele końcowe lig młodzieżowych - jesień 2025/2026
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował zweryfikowane tabele końcowe rozgrywek młodzieżowych w rundzie jesiennej sezonu 2025/2026.
-
02.12.2025
Nieudane pożegnanie z 1. ligą wojewódzką (2012)
W zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej, kończącym te rozgrywki, zespół Polonii 2012 przegrał w Pleszewie 3:6 (1:3) z Lechem Poznań/Południe. Bramki dla naszej drużyny, która wiosną będzie rywalizować w 2. lidze wojewódzkiej, strzelali Bartłomiej Krajewski - dwie, a także Tymoteusz Włodarczak.
-
01.12.2025
Polonia ósma w Błażejewku (2011)
Polonia 2011 w weekend wzięła udział w turnieju Pro-Turnieje Winter Cup, który rozgrywany był w Błażejewku. Nasz zespół najpierw w grupie C zajął trzecie miejsce za placami późniejszego triumfatora Znicza Pruszków oraz drugiego Žalgirisa Kowno. Następnego dnia w grupie Silver średzka drużyna wygrała trzy mecze i raz zremisowała, dzięki czemu zajęła drugie miejsce, a ósme w całym turnieju. Najlepszym strzelcem turnieju był Mikołaj Podlak, który strzelił osiem goli.
-
01.12.2025
Futsal: Polonia U-17 bez awansu do turnieju finałowego (Juniorki)
Zespół juniorek Polonii Środa Wielkopolska mimo dzielnej walki nie wywalczył awansu do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polsku U-17 kobiet w futsalu. O braku awansu zadecydowała minimalna porażka 2:3 z Unią Opole. Ponadto Polonistki wygrały 8:0 z Rolnikiem Głogówek, a także przegrywały 0:3 z Rekordem Bielsko-Biała i Śląskiem Wrocław.
-
01.12.2025
HPP: Komplet zwycięstw Polonii (2013)
Polonia 2013 w kompletem zwycięstw zakończyła pierwszy turniej z cyklu Halowego Pucharu Prezesa WZPN, który rozgrywany był w Golinie. Nasz zespół, rywalizujący w strefie konińskiej, wygrywał kolejno 3:0, 5:0, 4:0, 2:1, 2:1. Drugi turniej podopieczni Bartosza Kadrzyńskiego oraz Jędrzeja Kujawy rozegrają 13 grudnia w Tuliszkowie.
-
29.11.2025
Futsal: Polonia U-17 awansowała do II fazy (2009/2010)
Polonia 2009/2010 bez straty gola wygrała sobotni turniej I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. W hali w Zaniemyślu nasz zespół wygrywał kolejno 7:0 z III LO Futsal Leszno, 7:0 z Iskrą Kochlice oraz 2:0 z Polonią 1912 Leszno! Druga faza eliminacji, do której awans z grupy 3. wywalczyła też Polonia 1912 Leszno, zostanie rozegrana w terminie 20/21 grudnia.
-
27.11.2025
Transmisja meczu z Flotą
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania ligowego z Flotą Świnoujście/
Transmisja oczywiście z komentarzem
Początek transmisji w piątek 28 listopada o godzinie 12:50
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
Łukasz Szarzyński

























































