05.06.2019
Orlik górą (2009)W sobotę 1 czerwca drużyna rocznika 2009 rozegrała swój kolejny mecz ligowy w pierwszej lidze okręgowej. W tej kolejce przyszło nam się zmierzyć z drużyną UKS Orlik Poznań na ich terenie.
Od początku spotkania było widać, że obie drużyny walczą o trzy punkty. Zarysowała się lekka przewaga gospodarzy czego efektem był strzelony gol w czwartej minucie meczu. Po dwóch minutach trafieniem z naszej strony odpowiedział Dawid Gołębiak i mieliśmy remis. W dalszej części pierwszej połowy widzieliśmy dużo walki na boisku. Mieliśmy kilka dobrych okazji do strzelenia gola, jednak za każdym razem piłka nie znalazła drogi do bramki. W ostatniej akcji pierwszej części spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie chcieliśmy ruszyć do ataku by odrobić straty. Niestety przytrafiły nam się dwa błędy i zawodnicy Orlika Poznań mieli już trzy bramki przewagi. Z naszej strony znów akcje nie kończyły się w siatce rywali, a dobrych okazji ku temu nie brakowało. Gospodarze na siedemnaście minut przed końcem meczu strzelili kolejnego gola i wszyscy myśleli, że już po meczu. My jednak nie składaliśmy broni. Na osiem minut przed końcowym gwizdkiem do siatki poznańskiego zespołu trafił Wiktor Rozwora. Po chwili znów cieszyliśmy się z gola za sprawą Mikołaja Rauhuta. Kiedy myśleliśmy, że wróciliśmy do gry to zespół Orlika strzelił nam kolejnego gola. Do końca spotkania wynik się już nie zmienił i przegrywamy w Poznaniu 6-3.
W tym meczu pokazaliśmy dużo walki z naszej strony. Jednak na pierwszy plan wysunęła się nasza nieskuteczność w ataku.
Polonia zagrała w składzie: B. Wiczyńśki, D. Gołębiak, K. Jankowiak, L. Nowicka, S. Wieliński, M. Rauhut, A. Guzenda, P. Kamiński, W. Rozwora, D. Falgier, A. Łukaszewski, J. Rauhut
Najnowsze aktualności
-
24.04.2023
Akademia: Podsumowanie weekendu (22/23 kwietnia)
W weekend 22-23 kwietnia zespoły akademii rozegrały kolejne mecze ligowe. Trampkarze starsi w Centralnej Lidze Juniorów przegrali 2:3 w wyjazdowym meczu z Orlenem Gdańsk. Spośród drużyn rywalizujących w ligach wojewódzkich wygrali tylko juniorzy, którzy pokonali 2:1 KKS 1925 Kalisz. Swoje mecze przegrali trampkarze młodsi i młodzicy starsi.
-
24.04.2023
Remis w ostatnich sekundach
Kolejne spotkanie ligowe zespół rezerw Polonii Środa rozgrywał na własnym stadionie a rywalem naszej drużyny była Olimpia Koło.
-
24.04.2023
Wielkie emocje w Gdyni
Tym razem w niedzielę kolejne spotkanie rozegrali piłkarze Polonii Środa Wielkopolska a ich rywalem był Bałtyk Gdynia. Dla średzkiego zespołu który ostatnio się nie zatrzymuje wygrywając swoje kolejne spotkania ten mecz miał być okazją do podtrzymania fantastycznej passy. I tak też się stało choć sam mecz obfitowała w wiele zwrotów akcji.
-
22.04.2023
Porażka po własnych błędach
W kolejnym ligowym spotkaniu rozgrywanym na własnym boisku piłkarki Polonii Środa mierzyły się ze Skrą Częstochowa.
-
20.04.2023
Transmisje meczów Polonii Środa
Aż TRZY weekendowe spotkania zespołów Polonii Środa pokażemy na żywo na naszym kanale na You Tubie w najbliższy weekend.
-
20.04.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu 22/23 kwietnia
Kolejny weekend piłkarski przed nami. Zapowiada się on niezwykle ciekawe dla kibiców ze Środy Wielkopolskiej, ponieważ wiele meczów zostanie rozegranych na obiektach Stadionu Średzkiego! W naszym mieście odbędzie się aż siedem meczów ligowych drużyn akademii oraz dwa turnieje ligowe dla najmłodszych. Szczegółowy harmonogram poniżej.
-
20.04.2023
Porażka z Lechem, zwycięstwo z Polonią (2010)
Zespoły młodzików starszych rozegrały w sobotę dwa mecze w Poznaniu. Najpierw w spotkaniu II ligi okręgowej nasz zespół pokonał Polonię Poznań 2:1 (2:1), następnie przy ulicy Bułgarskiej młodzi Poloniści przegrali 0:6 (0:1) z Lechem Poznań w meczu ligi wojewódzkiej.
-
19.04.2023
Awans Polonii Środa
W połowie kwietnia do zmagań o Wielkopolski Puchar Polski przystąpili piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Obrońcy trofeum w pierwszym meczu mierzyli się w Kole z wiceliderem piątej ligi – tamtejszym zespołem Olimpii. Poloniści do tego spotkania przystąpili w nieco zmienionym składzie. Szkoleniowcy średzkiego zespołu na ławce posadzili swoje największe gwiazdy z Bartoszem Bartkowiakiem na czele.























































