OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

19.04.2023

Awans Polonii Środa

W połowie kwietnia do zmagań o Wielkopolski Puchar Polski przystąpili piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Obrońcy trofeum w pierwszym meczu mierzyli się w Kole z wiceliderem piątej ligi – tamtejszym zespołem Olimpii. Poloniści do tego spotkania przystąpili w nieco zmienionym składzie. Szkoleniowcy średzkiego zespołu na ławce posadzili swoje największe gwiazdy z Bartoszem Bartkowiakiem na czele.

Od samego początku piłkarze Polonii Środa ruszyli do ataków na rywala chcąc szybko zdobyć bramkę i ustawić sobie to spotkanie. Swoje okazje mieli Antoni Prałat, Kacper Nowak czy Klaudiusz Milachowski ale za każdym razem czujna była obrona rywali. Dopiero w 27 minucie Kacper Nowak idealnie zagrał w pole karne a tam z bliska piłkę do bramki Olimpii wepchnął Piotr Wujec. Dwie minuty później wychodzący na czystą pozycję Kevin Durueke został nieprzepisowo zatrzymany przez bramkarza Olimpii a że cała akcja miała miejsce w polu karnym to sędzia podyktował jedenastkę dla średzkiego zespołu. Do piłki podszedł Kacper Nowak i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie Polonii. W 33  minucie Michał Walczak głową zagrał piłkę do nieobstawionego Antoniego Prałata a ten bez większych problemów z bliska wpakował piłkę doi bramki rywali. Po stracie trzeciej bramki do głosu zaczęła dochodzić Olimpia Koło ale do końca pierwszej połowy poloniści zachowali czujność i nie dali się zaskoczyć.

Po zmianie stron zespół z Koła próbował odrobić straty i zaatakował odważniej bramkę Polonii ale rywalom brakowało skuteczności. Z biegiem czasu ponownie inicjatywę odzyskali poloniści ale przez długi czas ich ataki udawało się rywalom zatrzymywać. Dopiero w 83 minucie Bartosz Bartkowiak wycofał spod linii końcowej piłkę do nadbiegającego Jakuba Giełdy a ten ładnym technicznym strzałem podwyższył prowadzenie Polonii Środa. W końcówce poloniści próbowali jeszcze zdobyć kolejną bramkę ale rywale już nie dali się zaskoczyć i ostatecznie mecz zakończył się czterobramkowym zwycięstwem Polonii.  

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Wujec (80` Maślanka), Pryimak, Żerkowski, Walczak (46` Gniewowski), Kluczyński (60` Giełda), Witkowski, Nowak (60` Drame), Prałat (80` Cyka), Milachowski (60` Bartkowiak), Durueke (80` Łasocha).

Olimpia Koło wystąpiła w składzie: Kołodziejek – Mechowski, Iwulski, Rożewski, Jędrzejczak, Rutkowski, Jaroszewski, Ossowski, Zawadzki, Frątczak, Musialik.

Żółte kartki: Wujec, Giełda, Witkowski

Bramki: Wujec (27`), Nowak (29`)(k), Prałat (33`), Giełda (83`)

Najnowsze aktualności

  • 02.07.2025

    Podsumowanie wiosny 2025: dziewczyny

    Podsumowanie rundy wiosennej sezonu 2024/2025 drużyn żeńskich naszej akademii.

  • 02.07.2025

    Podsumowanie wiosny 2025: żak/skrzat (2016-2019)

    Drużyny Polonii kategorii żak oraz skrzat w rundzie wiosennej rywalizowały przede wszystkim w rozgrywkach bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN, ale poza tym trenerzy zapewniali swoim podopiecznym regularne granie dzięki grom wewnętrznym oraz kontrolnym, a także biorąc udział w rozmaitych turniejach piłkarskich!

  • 02.07.2025

    Podsumowanie wiosny 2025: orlicy (2014/2015)

    Podsumowanie rundy wiosennej sezonu 2024/2025 drużyn reprezentujących akademię KS Polonia w rozgrywkach kategorii orlik.

  • 02.07.2025

    Podsumowanie wiosny 2025: młodzicy (2012/2013)

    Podsumowanie rundy wiosennej sezonu 2024/2025 drużyn reprezentujących akademię KS Polonia w rozgrywkach kategorii młodzik.

  • 02.07.2025

    Podsumowanie wiosny 2025: trampkarze (2010/2011)

    Podsumowanie rundy wiosennej sezonu 2024/2025 drużyn reprezentujących akademię KS Polonia w rozgrywkach kategorii trampkarz.

  • 01.07.2025

    Podsumowanie wiosny 2025: juniorzy (2008/2009)

    Zarówno Polonia 2008 jak i Polonia 2009 dobrze spisywały się w rundzie wiosennej. Obie drużyny zakończyły zmagania w 1. ligach wojewódzkich na drugim miejscu. Chłopacy z rocznika 2008 przegrali tylko jeden mecz, a w tabeli wyprzedziła ich jedynie Warta Poznań, z kolei zespół rocznika 2009 przegrał dwa mecze i zakończył rozgrywki pięć punktów za Górnikiem Konin. Obie drużyny połączonymi siłami reprezentowały Klub i Wielkopolski ZPN w Mistrzostwach Polski U-17 w futsalu i osiągnęły niebywały sukces! Polonia prowadzona przez Jakuba Budycha i Pawła Hoefta zajęła trzecie miejsce! Nasz zespół na drodze po brązowy medal pokonał takie futsalowe potęgi jak Rekord Bielsko-Biała i Constract Lubawa.

  • 24.06.2025

    Polonia dziesiąta w Arka Gdynia Summer Cup (2015)

    Polonia 2015 w weekend 21-22 czerwca wzięła udział w turnieju piłkarskim Arka Gdynia Summer Cup, podczas którego miała okazję rywalizacji z zespołami z Pomorza, a także z Litwy i Anglii. Podopieczni Michała Furmańczyka i Marcina Duchały podczas turnieju rozegrali dziesięć meczów, wygrali pięć z nich i zakończyli rywalizację na 10. miejscu wśród piętnastu zespołów. Był to dla naszej drużyny czas dobrej zabawy i zbierania cennego doświadczenia!

  • 23.06.2025

    Domowa porażka na zakończenie (2010)

    W domowym meczu kończącym sezon 2024/2025 Polonia 2010 III przegrała na boisku CTP z Błękitnymi Owińska 2:8 (1:3). Bramki dla Polonii strzelali Kamil Zenker i Dawid Buczma. Zespół prowadzony przez Kornela Ladrowskiego zakończył sezon na 7. miejscu w ligowej tabeli i w następnym będzie rywalizował w rozgrywkach 2. ligi okręgowej.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.